Kask – positiivse energiaga puu, mis pakub kaitset ja lohutust

Kase energia on jahe ja värskendav nagu enesetunne pärast ujumist. Kask annab hea une ja toetust peredele ning tõstab mehelikkuse taevastesse kõrgustesse. Kask on ärkvel kogu päeva ja läheb magama alles siis, kui laulavad esimesed kuked. Tema puhkeaeg on kella kolmest viieni hommikul. Seega tema tippenergiat täis aeg on hommikul kuuest üheksani, kui ta on just ärganud peale puhkust.

Sisemine energia on kasel nagu naisel. Kask on tundlik, reageerib meie mõtetele ja emotsionaalsele seisundile. Suhelda kasega tuleks siis, kui olete hästi meelestatud nii tema kui maailma suhtes. Kase najal on hea end tühjaks nutta, rääkida ära kõik mured. Ta leevendab depressiivset seisundit. Istu mugavalt sirge seljaga vastu tüve ja juba mõne aja pärast tunned, et mõtted hakkavad muutuma uduseks, aga nägemine selgemaks (ülitundlikud inimesed on näinud ülespoole liikuvat energiavoolu). Kui keha on juba piisavalt laetud, hakkad tundma end unisena – see on märguanne, et suhtlemine puuga tuleb lõpetada.

Kasepuuga rituaalid

1. Kasepuud kasutatakse kaitseks. Näiteks kui on ehitatud uus hobutall ja tahad, et tallis oleksid kogu aeg terved hobused, siis talli ukse ette kaevatakse kasepalk.

2. Tüdrukud kutsuvad oma ellu armastust kase abil. Selleks pannakse kaseoksake reedesel päeval maja ukse ette. Vaja oleks, et üle oksa astub just see noormees, kes tüdrukule meeldib. Kui noormees on üle oksa astunud (mida ta ei näe), siis võetakse oksake ja pannakse kuiva ning sooja kohta ja öeldakse: “Sina (noormehe nimi) kuivad minu (nimi) järgi nii, nagu kuivab see oks.” Seda öeldakse kolm korda.

Kaske taltsutada on peaaegu võimatu. Tema energia on Looja armastus. Kase energia mõjutab hästi veevahetust kehas ja on positiivse mõjuga ka lümfisüsteemile. Kase mõju aktiveerib neerude ja kuseteede süsteemi tööd, kiirendab kasvu ja uute noorte rakkude teket.

Et saada positiivset energiat ja erituselundeid aktiveerida, on vaja tulla kasemetsa ja luua kontakt puuga ning olla selle all 10-15 minutit. Pärast räägi puuga, teda on vaja tänada ja panna juurtele peenraha, mis on valmistatud valgest metallist.

Väiksena armastasin puudelt kukkunud kasepuu kooretükkidele pilte joonistada. Kask on tuntud ka kui jumalannapuu. On öeldud, et kasepuu aitab sul jumalannaga ühendusse astuda ja temalt oma maagilise töö tegemisel abi saada. Kasepuu on ka kaitsvate omadustega ning aitab saada vapramaks ja julgemaks.

Kask on headuse puu, mis seotud ruunidega Berkana ja Yruz. Kaske loetakse õnnistavaks ja tervendavaks puuks. Kasest on tehtud hälle, et lapsed kasvaksid tugevad ja terved. Kaske on kasutatud kõige halva vastu. Kaseoksi, mis ei ole veel pungades, kasutati talismanina ja tervendamisel. Kask omab hella, aga samas tugevat energiat, aitab üle saada mitmetest haigustest ja vaimsest negatiivsusest. Maja juures kasvav kask hoiab eemale halvad unenäod.

Allikas: Anu Pahka “Nõiakatla tarkuseterad”, kirjastus Pilgrim

 

Seotud