Kas teadsid, et rinnahoidja naise tervist ei hoia?

Käsi püsti need naised, kes esimese asjana koju jõudes rinnahoidjad nurka viskavad. Oled tundnud kuidas isegi kõige mugavam rinnahoidja päeva lõpuks justkui hõõgub su keha ümber ja nii kui saad rinnahoidjast välja vupsatada, tekib selline mõnus vabanemise tunne.

Paljud naised kannavad rinnahoidjat eelkõige seepärast, et rinnad välja ei veniks

Miski pole aga tõest kaugemal. Susan M. M.D kirjutab oma raamatus “Dr. Susan Love’s Breast Book”, et rinnahoidja kandmine on umbes sama nagu naised peaks kandma korsetti, et toetada oma kõhu muskleid. Rinnahoidjad asendavad meie rinna musklid ja need muutuvadki olematuks. Ilma rinnahoidjateta käimine, ei venita rindu välja, vaid treenib rinnalihaseid. See tõesti toimib. 

Rinnahoidja ei hoia tervist

Raamatus “Dressed to Kill ” kirjutavad Sydney Ross Singer ja Soma Grismaijer, et naised kes kannavad rinnahoidjat 18-24 tundi päevas, on üle 100 korra suurem risk haigestuda rinnavähki kui nendel, kes kannavad rinnahoidjat vähem. Rinnahoidjad loovad pideva surve, pigistades kinni lümfaatilise liikumise, takistades ka toksiinide välja uhtumist rinna piirkonnast.

Rinnahoidja kui energia blokeerija

Nendel rinnahoidjatel, kus on sees metallist toestus, blokeerivad nelja energia meridiaani- neerude, maksa, sapipõie ja mao. Üheks lahenduseks on kanda vähemalt neid rinnahoidjaid, kus ei ole sees metalli.

Mis siis saab, kas lippame ilma rinnahoidjateta?

Paraku tänases ühiskonnas igal ajal ja igas kohas tunneksid enamus naisi ilma rinnahoidjata end ebamugavalt. Enamasti on põhjuseks see, et ilma rinnahoidjata ringi lippajat peetakse ebamoraalseks. See on naljakas arusaam ühiskonnas, kus püütakse rinnapartiid igal võimalusel eksponeerida ja lastakse neid näiliselt suuremana paista, kuid ilma rinnahoidjata käies oleks rinnad justkui mingid räpased kehaosad, mida peab tingimata kinni “teipima”. Samas keegi ei sunni sind ju ka poolläbipaistva särgiga oma ilma rinnahoidjateta rindadega kellelgi silmi peast välja torkima minna. Ja keegi ei keela kodus ja magamise ajal olla ilma rinnahoidjata. Ka paksu kampsuni ja jope all ei ole vaja iga kell rinnahoidjat kanda.

Need, kes pole ilma rinnahoidjata eriti olnud, võib tunduda see alguses väga imelik ja ebamugav, võib tunda isegi rinnamuskli valu. Kuid mõne nädala või kuu pärast kaovad ebamugavad sümptomid täielikult. Kindlasti on aga olukordi, kus rinnahoidja kandmine on niiöelda vältimatu. Ka väga suurte rinnapartiidega naistel ja imetavatel emadel võib ilma rinnahoidjata käimine ebameeldiv või isegi valulik olla. Mõned spordialad ei ole samuti eriti rinnasõbralikud. Sel puhul saab ju valida pehmemad, ilma metalli ja pushupideta rinnahoidjad, mis on naturaalsest puuvillast. Väga mõnusad on ka alt laia pehme kummiga rinnasärgid.

Tähtis on lihtsalt see, et me ei aheldaks ega koormaks oma keha ebamugavate ja ebavajalike esemetega! 

Autor: Egle Koppel

Allikas: Kehakeel.ee

Seotud