Karuneshi südame avamise meditatsioon

Seda meditatsiooni kasutavad südame avamiseks ka mitmed tuntud vene sensitiivid ja tervendajad. Pärast tunned ennast kergelt ning su südames on justkui rohkem ruumi.

Meditatsioon koosneb viiest osast. Muusika, mille järgi seda tehakse, leiad Youtube’ist, Spotifyst või iTunes’ist, kasutades otsingufraasina Karunesh heart chakra meditation. Youtube’ist leiad ka video, mis näitab, kuidas seda meditatsiooni tehakse.

Seisa sirgelt ja vabalt. Pane mõlemad käed südamekeskusele ja hinga mõned korrad sügavalt sisse ja välja. Hinga enda sisse värsket energiat ja vabasta välja hingates vana ja kasutu energia.

Pane muusika käima.

1. osa – „Põhi“ Hinga tugevalt välja, samal ajal siruta parem käsi ja jalg ette, varbad puudutavad põrandat, keha jääb paigale. Tunneta käes venitust. Peopesa peaks olema suunatud väljapoole, sellega surud vana energia kehast eemale. Too parem käsi ja jalg lähteasendisse ning välja hingates tee sama vasaku käe ja jalaga. Korda neid liigutusi muusika rütmis. Kui muusika enne järgmist osa korraks vaikib, jää seisma ja pane käed südamekeskusele.

2. osa – „Ida ja lääs“ See harjutus sarnaneb eelmisega, aga nüüd tuleb käsi ja jalg sirutada küljele, pöörates selleks kergelt keha ülaosa. Välja hingates siruta parem käsi ja jalg paremale ning järgmise väljahingamise ajal vasakule. Sisse hingates too jalg lähteasendisse ja käsi südametšakrale teise käe juurde. Korda seda muusika lõppemiseni.

3. osa – „Lõuna“ Nüüd siruta parem käsi ja jalg väljahingamise ajal taha, vii ka pilk koos käe ja jalaga selja taha. Sisse hingates tule tagasi põhiasendisse. Tee sama liigutus vasaku käe ja jalaga. Korda seda kuni muusika lõppemiseni.

4. osa – „Ring“ Korda kõiki kolme harjutust – parem käsi ja jalg ette, vasak käsi ja jalg ette, parem käsi ja jalg küljele, vasak käsi ja jalg küljele, parem käsi ja jalg taha, vasak käsi ja jalg taha. Ära mõtle üle, muidu läheb järjekord sassi. Keha teab, mis teha vaja. Korda kuni muusika lõppemiseni.

5. osa – „Sisemine tempel“ Istu või heida pikali ja lõdvestu. Lase muusikal õrnalt läbi keha voolata. Hinga normaalselt ja tunneta oma südant. Võid panna käed südamekeskusele. Jää sellesse asendisse nii kauaks, kui soovid.

Autor: Tiit Trofimov

 

Seotud