Ava külgmenüü

Kangelase teekond usaldusest vabaduseni

"Ma tunnen sisemist rahutust ja ärevust" on üks levinum lause, mida kliendid terapeudi juurde tulles ütlevad. Nendel hetkedel inimene ei ela olevikus. Tema tähelepanu on liigselt kas minevikusündmustel või tulevikumõtetel. Arhetüüpses käsitluses on Carol S. Pearson sellist rahulolematust seostanud nii inimese kuue elustaadiumi kui ka nendega seotud põhiteemadega - turvalisus, identiteet, vastutus, autentsus, võim ja vabadus. Nende teemade omavaheline tasakaal ja väljendus aitavad luua igapäevaelus rahulolu ja õnnetunnet. Kuid juhul kui ühendus on nõrk, siis võime tunda end rahutu ja ärevana.

Inimese kuus elustaadiumit”Inimene läbib elu jooksul kuut põhistaadiumi – lapsepõlv, noorukiiga, koos varase täiskasvanueaga, täiskasvanuiga, keskea üleminekustaadium, küpsus ja vanaduspõlv” kirjutab Carol S. Pearson enda raamatus “Sisemiste kangelaste äratamine”. Kuigi arhetüübid ei kuulu ühegi konkreetse elujärgu juurde, siis on iga staadiumi läbimine oluline just sellele perioodile omaste õppetundide omandamise seisukohalt. Mõistes lahendamata teemasid oma elus, siis on võimalik nendega tegeledes tuua oma igapäevaellu nii tasakaalu kui ka võimalusi oma potentsiaali väljendamiseks. Näiteks kui me ei ole oma elu jooksul omandanud piisavalt Hoolitseja arhetüübi oskusi, siis võib meil olla keeruline hoolitseda teiste (näiteks laste, alluvate, vanemate) eest. Varajased lapsepõlvetraumad võivad takistada meil ühenduse saamist eluterve Süütu või Orvu arhetüübiga. Seetõttu võib meil olla raske usaldamisega, võime probleeme eitada või eelistada pseudoelu elamist, kuid samas tundes ennast ebakindla, õnnetu ja üksildasena.Elu põhiteemad ja seosed arhetüüpidegaInimene tunneb ennast rahuloleva ja õnnelikuna kui ta elu on tasakaalus.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.