Kahvliahvikesed ilmutavad end järgmisel laupäeval Eesti Loodusmuuseumi seenenäitusel!

Järgmisel laupäeval, 24. septembril, leiab aset iga-aastane Kahvliahvi kokakooli sündmus. Seekord kogunetakse suure laua ümber Eesti Loodusmuuseumi hoovil seenenäituse raames, kus saavad kokku lapsed, nende pereliikmed ja inspireerivad kokkajad.

Armastatud sündmusel asuvad hoogsalt tunde andma ETV peatselt ekraanile jõudva telesaate “Eesti parim koolikokk” saatejuhid Kaidor Kahar ja Eero Reinu, kohviku Klaus peakokk Toomas Lääts ning Sänna Leiutajate Külakooli lapsed. Üheskoos avastatakse ägedaid ja lihtsaid toite, nende seas ka toredad seenehõrgutised. Õhtupoole leiab aset seentega seotud põnev gerilja-häppening, mida viivad läbi Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna tudengid Andrea Tamm ja Ann Press, kes on rohkelt tähelepanu kogunud LasnaVILJAmäe autorid.

Päevakava, registreerimisinfo ja jooksvat teavet leiab
Kahvliahvi kokakooli lipukiri kõlab: lase laps kööki! Kokakool julgustab lapsevanemaid kaasama lapsi toidu valmistamises juba maast madalast. Et väike inimene näeks ja mõistaks, millest toit koosneb, kuidas see valmib ning suudaks tänu sellele teha tervislikumaid toiduvalikuid. Lisaks usuvad kokakooli tegijad, et perega koostegemise rõõm on lapsele kõikse suurem rõõm!
Eesti Loodusmuuseumi igasügisene seenenäitus, mille raames Kahvliahvi kokakool toimub, avatakse 16. septembril. 10 päeva kestval näitusel on eksponeeritud nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad kui ka mürgised seeneliigid. Loe seenenäitusest ja selle raames toimuvatest üritustest lähemalt Loodusmuuseumi koduleheküljelt.

Seotud