Kadri Luik ja Lauri Luik üllitasid ühisteose

Täna, 4. aprillil kell 17.30 esitlevad Eesti bloginduses oma avameelsete kirjatükkidega laineid löönud Kadri Luik ja parlamentääride maailmameister maratonis Lauri Luik Viru Keskuse Rahva Raamatus oma värskelt ilmunud ühist raamatut “Must ja valge luik”.

Kirjastuse Pilgrim uue ja huvitava originaalraamatu autoriteks on kaks nimekaimu, keda ei seo mitte mingid sünnipärased ega vabal tahtel loodud sugulussidemed ja kes tegelikult üllitasid ühisloomingu olukorras, kus nad olid samahästi kui võhivõõrad! Ühel varahommikul Virtsu sadama suunas sõites tuli Lauril mõte kirjutada Kadrile, keda ta oli näinud vaid vilksamisi ja lugenud mõningaid mõtteid noore blogija veebipäevikust.

Teele läkitatud ridadest kasvas välja kirjavahetus, mis mõjutas omal moel mõlema noore elu ning mille tulemusena sündis tõsielul baseeruv teos, mis räägib meid kõiki puudutavatest teemadest – tervis, suhted, õnn, raha, aeg, keskkond ja iseeneseotsingud. “Raamat meenutab lugejale aegumatuid elutõdesid, mida igapäeva elus unustama kipume ning mis võib meile kõigile ühel hetkel saatuslikuks saada,” tõdeb Kadri Luik.

Kadri Luik on Põlvast pärit neiu, kes peale noores eas kogetud ajuinfarkti on pühendanud end täielikult oma kutsumusele – kirjutamisele. Inspiratsiooni kogub ta elust enesest ja teda ümbritsevatest inimestest. Laiemale avalikkusele on Kadri tuntud saanuks oma avameelse blogiga ning kiiresti erinevas eas eestlaste seas populaarsust kogunud facebooki lehega “Julgus mõelda, julgus öelda”, kus ta jagab isiklikke  kogemusi ja õppetunde ning lugusid elust enesest ausalt ning otsekoheselt. Sarnaselt Lauri Luigele on ka Kadri Luik seotud poliitikaga, kuuludes Põlva linnavolikogu ridadesse.

Lauri Luik on pärit  Haapsalust, kus juba väiksest peale kasvas ta vaimus, et ümbritsev keskkond peab olema ilus, puhas ja atraktiivne – selleks, et inimesed tahaksid tema kodulinnas elada ja turistid puhata. Erialalt on Lauri arvutiinsener, laiemale avalikkusele on ta aga tuntud poliitikuna. Tema tegevusfookus parlamendi kultuurikomisjonis on haridus- ja kultuuripoliitika, sh noorsootöö ning spordi arendamine, missiooniks tervislike eluviiside edendamine koolinoorte, õpetajate ja ka lapsevanemate hulgas. Laurile meeldib jooksmine ning ta on parlamentääride maailmameister maratonis juba aastast 2008.

Ühisteos “Must ja valge luik” on väärt lugemisvara kõigile, kes armastavad teha tööd iseendaga, kelle jaoks on oluline võtta aeg maha ning küsida eneselt kas ma torman õiges suunas? Miks ma üldse torman? Mis on minu elu mõte, milleks on mind saadetud? Lauri ja Kadri on noored, kes on oma eale vaatamata juba nii mõndagi kogenud ja näinud ning enese jaoks selgeks mõelnud, mis on siin elus oluline. Kes nad on, mis neis ühist on, milline on olnud nende teekond iseendani, millised  kogemused on neist kujundanud just need inimesed, kes nad parasjagu on? Mida on neil kahel maailmale, teineteisele ja tulevastele põlvedele pakkuda? Materiaalsed asjad kaovad, väärtused, teadmised, kogemused ning põhimõtted jäävad põlvest põlve. See on pärandus, mille väärtus on hindamatu ja mis on edasi antud just selle raamatu kaante vahel.

Ühisteose esitlus toimub sel neljapäeval, 4. aprillil kell 17.30 Viru Keskuse Rahva Raamatus.

Vaata ka Facebookist.

Loe lisaks: http://alkeemia.ee/artiklid/EKSKLUSIIV-MUST-JA-VALGE-LUIK/

http://alkeemia.ee/artiklid/EKSKLUSIIV-2-MUST-JA-VALGE-LUIK-Mis-on-onn/

 

Seotud