Jooga – ja muusikafestivalil esinevad Osho õpilased Satyaa ja Pari

Osho õpilased Satyaa ja Pari, kes juhendavad Joogafestivalil töötuba “Suhted – muutus ja võimalus”, räägivad oma kohtumisest Oshoga, õnneliku abielu saladusest ja praktikatest, mida nad igapäevaselt sooritavad.

Isikuvabadus, seksuaalne vabadus, vabadus iseenda jaoks… või hoopis vabadus iseendast? Satyaa ja Pari, paljudele tuntud kui “mantraid laulev paar” – kes festivali ajal 24. jaanuaril, muide, oma 20. pulma-aastapäeva tähistab – on pärast Indias abiellumist maailmas koos reisinud aastaid. Aastaid on nad olnud ka koos Oshoga, möödunud sajandi ühe kõige kompromissituma ning siin-ja-praegu kohaloleva müstikuga, kelle seisukohtade üle on palju vaieldud ning kelle vaated tõelise armastuse, seksuaalse vabanemise ja eriti inimestevaheliste suhete kohta on ülimalt põhjapanevad.

Me kipume jagama Üksolemist vastandlikesse paaridesse nagu armastus ja seks, meel ja hing, jumal ja saatan, maa ja taevas, mateeria ja vaim ning just sellega kutsume ise oma ellu enamiku hädadest.

Osho, nagu ka paljude teiste tarkade ja müstikute eesmärgiks oli juhatada meid meie südames ja olemuses valitsevasse kõikehõlmavasse Üksolemisse. Me ise vastutame täielikult kõige eest ning “teistel” oleks aeg lõpetada selle määratlemine, kes me oleme. Just selles ongi erinevus. Olles seda mõistnud ning aru saanud ka iseenda täielikust vastutusest kõige oma elus toimuva eest, saame öelda: “Jah, on võimalik olla üksi ja õnnelik ning on võimalik olla ka suhtes ja piiritult õnnelik!” Südames metsik ja vaba, võta rõõmuga igal hetkel vastu kingitused, mida elul sulle anda on!

Kirjeldage palun, mida ja kuidas Oshoga kohtumine teie sees muutis?

Satyaa ja Pari: Kui Osho-suguse mehega kohtuda, olgu see siis kuitahes lähedalt või kaugelt, kuitahes sügaval või põgusal tasandil, on üks asi siiski kindel – see jätab sügava jälje, kui inimene on avatud armastuse, tõelise vabaduse ja enda avastamise sõnumile. Temaga kohtumine jättis äärmiselt tugeva mulje ning on meie elu kindlasti mitmel moel kujundanud. Osho sõnul on elu müsteerium, mida peab elama, mitte probleem, mis lahendamist nõuab – see võtab tema õpetuse väga hästi kokku. Selle asemel, et lihtsalt tunda huvi elu vastu, mis mulle on antud, tuleb seda sügavalt aktsepteerida ja armastada kõigis elu aspektides – tõusudes, mõõnades, kõiges. Olla avatud kõigi eluks kutsutava nähtuse kaunitele, saladuslikele ja tundmatutele sügavustele. Olla iseenda ja kogu eksistentsiga rahul, aktsepteerida seda, mida elu toob, ning seda sügavalt usaldada.

Milliseid Osho jagatud teadmisi te ka praegu endas kannate?

Satyaa ja Pari: Osho, täpselt nagu kõik Buddhad (valgustatud olendid) andis endast parima, et aidata meil näha oma tõelist olemust ning nautida südame vaikset tarkust. Meie maailm on olemas selleks, et seda armastada, nautida ja selle eest hoolitseda. Kui oleme enda ja teistega hellad ja mõistvad, siis avastame, et oleme põhiolemuselt osa ühest ja samast teadvusest.

Milliseid vaimseid ja muid igapäevaseid praktikaid te teete?

Satyaa ja Pari: Kõige paremaks praktikaks on koos laulda, mantraid loitsida, joogat teha, jalutama minna või midagi maitsvat osta, et sellest üks mõnus eine valmistada. See kõik ongi täiesti piisav praktika, sest mingeid eesmärke pole tarvis saavutada, kõik on Siin ja Praegu saadaval. Elu rullub meie ees lahti igas ajahetkes, seega pole vaja praegust hetke raisku lasta, et kuskile mujale püüelda. Kui me seda endale meelde tuletame, siis see ongi kõige parem praktika.

Mis on teie pika ja õnneliku abielu saladus?

Satyaa ja Pari: Pika ja õnneliku abielu saladus on see, et abielu peab olema rajatud tervele ja rahuldust pakkuvale suhtele iseendaga. Kui teise inimese suhtes on liialt palju ootusi, siis toob see endaga kaasa palju pettumusi ja probleeme. Teine inimene on ju vaba omaette olend, kes tahab minuga koos olla minu armastuse pärast. Suhtes või abielus on pidevaks väljakutseks teist mitte iseenesestmõistetavana võtta või teda enda rahuldamata ootuste täitmiseks ära kasutada. See ongi tihti kõige suurem katsumus – mõista, et teine ei ole minu õnne eest vastutav ega pea alati minuga nõus olema. Pika ja õnneliku abielu seisukohast on samuti väga tähtis selle eest hoolt kanda, et armastus voolaks igas dimensioonis, nii emotsionaalselt, seksuaalselt kui spirituaalselt. Lisaks partneri ees avatud ja haavatud olemisele aitab tasakaalustatud armuelu hoolitseda veetluse ja keemia voolamise eest partnerite vahel.

Mida Jooga- ja muusikafestivali publik teie töötoast ja kontserdilt oodata võib?  

Satyaa ja Pari: Laske end puudutada ja pühitsege oma südame rõõmu ja ilu! Teis on peidus jumal, kes ootab, et teda puudutataks ning tahab teiega koos laulda ja rõõmustada! Laulame oma kontserditel iidseid mantraid, et süüdata oma südames armastus Jumala ja Tõe vastu. Kõigi meie tegevuste eesmärgiks on kogeda rohkem rõõmu, kergust ja armastust.

24. – 25. jaanuaril toimub Salme kultuurikeskuses Jooga- ja muusikafestival. Satyaa ja Pari viivad festivali raames läbi töötoa “Suhted – muutus ja võimalus” ning annavad õhtuse kirtanikontserdi. Vaata festivali programmi siit: http://www.joogafestival.ee/jooga-ja-muusikafestival-2015/ Piletid saadaval Ticketpros:

http://www.ticketpro.ee/jnp/festival/767899-salme-kultuurikeskus.html

 

Seotud