Jaatamine on oskus öelda “ei”

Loe Algolemus.com blogi vahendusel, miks on nii, et sageli on just head-head inimesed need, kes tahavad olla kõigi sõbrad, sisemuselt kõige katkisemad ja ebakindlamad, kes eal ei julge kellelegi öelda “ei”.

“Head inimesed” teevad kõik tööd ära teiste eest, on ennast ohverdavad, kuna kardavad saada pahandada ning terve nende enesetunne sõltub teiste heakskiidust ja halvakspanust. Viimast kardedake sedavõrd palju, et ainus ellujäämise viis ongi püüd olla teiste poolt aktsepteeritud, olla kõigile meele järele ja toimetada teiste tahtmist mööda.

Inimesest saab nagu koer, kes teeb külaliste ees trikki, annab käppa ja vastutasuks pistetakse talle suhu präänik, millega ta rahul on.

Hiljem kui elus juhtub õnnetus, löövad kõik teised ümberringi imestusest käsi kokku: “Ise nii hea inimene ja nüüd juhtus selline asi. Haigused ja kannatused käivad ikka mööda häid inimesi, sest Jumal hoiab ju ainult pätte ja joodikuid…”

Oh jah.

Enese jaatamine tähendab seda, et osatakse öelda “ei”. See ei tähenda, et oleksid kuidagi paha, ebaviisakas või kuri. Tõlgendagu teised sinu “ei” ütlemist, kuidas tahavad, aga kõigest olulisem on osata iseendale öelda “jah”.

Autor: Ilona Karula

Allikas: 30 asja, mida ei tohiks kindlasti endale teha!

12 harjumust, millega sa oma vaimse tervise põhjalikult tuksi keerad

Järgi oma hinge kutset: mis on sinu eluülesanne?

Kust leida sisemist tugevust ja enesekindlust?

Ärevuse varjatud sõnumid ehk kas oled oma elus ikka õigel teel?

Thich Nhat Hanh: oma kannatused ja hirmud tuleb muuta taipamiseks

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.