JAANUARI SÕNUM: endast välja tulemine

Jaanuar on uute kogemuste ja võimaluste kasvatamise aeg. See on plaani tegemise, katsetamise ja energia fokuseerimise aeg. Oma sisemise maailma välja toomine, tervenemine möödunust, maagiline lisajõud ning elu-kutsele keskendumine on mõned märksõnad, kirjutab Liisa-Indra Pajuste lehel Banaanisaar.ee.

Aasta esimesel kuul on suur rõhk planeerimisel ja enda vabastamisel. Veebruaris jällegi on oluline pulssi jälgida, et sa end üle ei pinguta ja korraga liiga palju ette ei kahma. Sest eesmärk on ennast ikkagi hästi tunda. Lahendamisel on ka kõiksugu otsad, mis veel kaasas käivad.

Kui uus aasta toob sulle ette situatsioone, mis meenutavad asju, millest oled juba läbi tulnud on see hea võimalus end lihvida ning seekord need lõplikult kõrvale juhtida.

Jaanuari teema on rütm ja hoog! Hoia oma rütmi. Sa oled viimastel kuudel loonud rütmi, mis sind toetab. Hoia seda. Hoia kontakti sellega, mis sulle head teeb ja see saab kasvada. See võib olla hommikuti smuuti tegemisest, kindlal ajal trennis käimisest kuni kindlate inimestega suhtlemise, õppimise või lugemisharjumusteni. Mis iganes rütmi sa oled endale loonud, pea sellest kinni. See toetab sind.

Jaanuaris on lihtne oma arusaamad tööle panna. Hea on lõpetada vanu asju ja lihvida ideid, sest energia soodustab hästi sisemaailma väljatoomist materiaalseks ja manifesteerimist.

Hea mõttekõlks jaanuarisse on – saad täpselt nii palju kui ise välja annad. Samas on jaanuar ka see aeg, kui lihtsalt öelda välja, mis sa asjadest mõtled ja arvad. Üllatusega võid avastada, et see võetakse hästi vastu.

Jaanuaris kindlasti ära lepi vähemaga kui ainult sellega, mis sulle parim! Sellel on tohutu tähtsus kogu aastale, et praegu, kui hoogu kogud, on elu sulle loonud piisavalt kontrasti, et sa teaksid, mis sulle on hea ja mis mitte, mis on sinu ja mis mitte. Ütle seda ka selgelt välja nii töös kui suhetes. Ära hoia end tagasi ega karda eneseväljendamist.

Jaanuarikuu on lendutõusmine. Jaanuari lõpust alates ja kogu veebruarikuu on suurepärane aeg teha muutusi, alustada plaanidega ja teha samme nende elluviimiseks…

Kui sa tundsid novembrist peale, et sul on mitmed teemad mis lihtsalt ei liigu, nagu jää oleks ümber, siis jaanuari teisest nädalast, peale varjutust, asjad muutuvad. See tähendab, et liikumine on olemas, mine püüa see kinni. Sa pead selleks ise ka liikuma.

Võimalused tulevad, kui neile on koht. Loo reaalselt koht, et hea saaks tulla. Kui sa tahad kohata uusi inimesi, mine rohkem välja. Kui tunned, et sul on asju, mida välja kirjutada ja millest on ka teistele kasu, võta kirjutamiseks aega. Kui tunned, et õige aeg on tegemata tööd ära teha, siis loo koht, kus see on võimalik. Kui sa soovid tööd vahetada, siis otsi pakkumisi ja saada CVsid. Kõik tuleb kergelt, kui lood võimaluse.

Sisemisel tasandil on jaanuari tuum tagasitõmbumine ja enesesse süüvimine. Oleme olnud kahe varjutuse vahel ning saanud uusi taipamisi enda kohta. Esiti on üleval klassika, kes ma olen, mida ma tahan ja mis on mu eesmärgid. Siin saab ühenduse kaks sügavust – tunded ja kogemused.

Ise oma elu loomine, ka üksiolemine, ent suuresti tähendusena iseolemise kontekstis. Ise-olemine, minaks olemine, oma hinges rahus olemine endana. Mingid tõdemused me hindame siin ümber ja see toob ainult edu, viies tubli sammu võrra lähemale tõelistele vajadustele ja tõelisele kutsumusele. Sellega kaasneb ka psüühiline kindlus tänu millele soovitud ja seatud eesmärgid saavutame.

See on aeg, kui keskenduda probleemile või ülesandele ja oodata rahulikult ära, millal õiged teadmised ise tulevad.

Jaanuaris arvesta sisemist vaikust, ent hakka sellest välja liikuma. Jaanuar pole see aeg, kus jääda sissepoole vaatama ja arvama. Kindlasti ei tohiks jääda jaanuaris erapooletuks, keskpäraseks ja valida “kuldset keskteed”. Ka pole vajadust otsida toetumispinda teistelt, vaid see kohe ise endas esile tuua ja endale luua. Kusjuures, oluline on visata ära võimalikult palju tarbetut.

Pea meeles keskendumise olulisust. Kuigi soositud on planeerimine, siis liiga palju plaane ajab segadusse ja lõpuks ei saa midagi tehtud. Kuigi õige on end jälgida ja väljendada rahulikult, ei tohi lasta ise-olemisel muutuda üksinduseks ega tähelepanelikkusel passiivsuseks.

Kuigi õige on liikuda rõõmu poole, ei tohi meelelistel naudingutel lasta varjutada hinge väljendust.

Jaanuar ja veebruar on ses osas mõlemad kontrastsed ja polaarsed. Võti on end kuulata ja hoida keskendumist. Su keha ütleb, kui lähed liiale.

Väljakutse öelda nii nagu arvad. Oodata on selgust olukordades, mille üle varem oled pidanud pead vaevama. See võib sind lükata ootamatus suunas, kuid see suund annab sulle hea hoo. Elektriline energia hoiab sind iseendaga väga armastavas ja ausas kohas. Sa tead, mis teha. Pane tähele olla endaga lahke ja tähelepanelik, vahel on hea esimene energiahoog endast lihtsalt läbi lasta ja mitte tegutseda. Igal juhul viib see kõik sind heasse kohta.

Jaanuar toob tervenemise nii suhetes kui kehades. Tekib uus viis, kuidas intensiivsetes oludes reageerida, need ei puuduta sind endam nii tugevalt. Samas on need situatsioonid iseenesest tervendavad, lastes lühikese ajaga läbi kogeda tugevaid emotsioone, mis muidu on kinni olnud.
Kui sul on olnud raputavaid sündmusi, siis õpid, kuidas neist mööda navigeerida rahulikumalt.
Sündmustest läbitulemine ja nende läbitegemine ravib iseenesest. Empaatilisel tasemel õpime, kuidas väliseid tegureid ja ka teiste energiaid mitte niivõrd oma ruumi lasta.

Maagia. Värvid tunduvad sügavamad ja tugevamad, emotsioonid ilusamad, maailm parem – see kõik on sellest, et kasvab maagiline energia. Küsimused leiavad nagu iseenesest vastuse ja sa oled ümbritsetud sünkroonsustest. Sulle antakse ka kinnitusi, millest ainult sina aru saad.

Jaanuar avab täiesti uue perioodi, mil saame kogeda nii sisemist kui välist rikkust. Kogemus sõltub sellest, mida sa tähele paned ja mis tähenduse sellele omistad. Silmaring avardub. Enam märkame peenenergeetikat, zheste, lõhnu, värve, tuuleiile, helisid jne. Ja neist saavad olulised indikaatorid.

Energias oleme pehmed ja soojad, valmis lõpetama ja liikuma. Üksnes siis saame hüvasti jätta, kui tunneme, et oleme ootused ja lootused täitnud. Mõnes mõttes oleme nüüd jõudnud ühe protsessi ääreni ja saame loobuda senisest maailmapildist ja identiteedist. Ent tegemist on ülevõetud ja laenatud vaadetega, millest vabanemine teeb endale ruumi. Tuleb ette ka maskide maharebimist.

Jaanuaril on ka alatoon – üleskutse seiklemiseks. Täiesti teadlikult oleme valmis vastu võtma kõike head ja imelist, mida ei oska kohe ise välja mõeldagi. Tegu on meis endis või meie kavatsustes peituva suure võimalusega, mis ootab avastamist ja arendamist.

Sekeldusi põhjustavad probleemid, mis nõuavad suurt pühendumist ja viivad meid tunnetuses suuresti edasi. Võib-olla on su elus suhteid, mis põhinevad võistlemisel ja ületrumpamisel. Sel juhul tee lõpparve ja liigu neist välja. Sind ootab juba midagi palju paremat!

Oleme dekaadi alguses, kus avanevad mitmed uued teeotsad. Veebruar tuleb asisem, vaata, et siis need jaanuari plaanid teed rahulikud ja lähtudes oma heast enesetundest.

Ilusat jaanuarit!

Autor: Liisa-Indra Pajuste

Allikas: Kuidas püsida kõrgemas sageduses?

2020 aasta manifest

Pane tähele! Need on neli sodiaagimärki, kes leiavad aastal 2020 suure armastuse!

Mai-Agate Väljataga: kunagi oskas inimkond vabalt telepaatia keeles suhelda

Seotud