Iseenda elu looja | Kolm sammu, kuidas saada tõeliseks minaks ja hakata elama iseenda elu

Selleks, et elada autentset elu, ei piisa ainult sellest, et me proovime olla ise. Selleks, et elada tõeliselt iseenda elu, pead sa ka ennast väga hästi tundma. Selleks, et olla autentne, peame me olema võimelised silmitsi seisma oma tõelise minaga ja teadma tõde iseendast, ükskõik kui ebamugav see meile ka oleks.

Ausus
Autentsed inimesed on endaga ausad. Nad esitavad endale väljakutseid ja panevad enda oskused küsimärgi alla, otsivad teid, kuidas nad saaksid end mitte petta ja püüavad asju vaadata erineva nurga alt. Nad teavad, mida nad mõtlevad, aga nad soovivad muuta oma vaateid uuele informatsioonile, mis nende teele satub. Autentsed inimesed tunnevad iseennast. Nad on võimelised kuulama oma sisehäält oma kõhutunnet ja mõistma oma tunnete keerukust ning kuulama oma sisehäält.

Iseenda elu loojad
Autentsed inimesed ei lase teistel end oma tões pimestada või laskma end heidutada, võttes positisiooni, millega nad ei saa olla nõus. Autentsed inimesed austavad teiste õigust olla iseenda elu loojad, kuna seda nad ootavad enda suunas ka teistelt. Kui aga seista silmitsi manipulatsiooniga, seisavad autentsed inimesed vastu välisele survele minna kaasa sellega, mida teised arvavad. Nad ei kohane ideedega, arvamustega või vaadetega seetõttu, et teised seda soovivad, või seetõttu, et suurem üldsus niimoodi arvab. Nad kaaluvad üles tõendeid ja argumente poolt ja vastu, jõuavad iseenda järeldusteni ning seisavad selle eest, mida nad ise mõtlevad, mitte ei lähe teistega kompromissile.

Ei sobitu massiga
Autentseks olemine nõuab meilt olema võimeline saama üle soovist sobituda kuhugi või olla osa massist. Autentne inimene ei ole hirmuvaba, kuid soovib oma hirme tunda kui autenset.

Autentseks olemise 3 sammu:

1. Tunne iseennast
2. Oma ennast
3. Ole ise

Tänases päevas on autentne inimene iseenda otsuste peremees ja vastutab oma tegude eest, olles täielikult teadlik oma tegude tagajärgedest. Nad teavad, et mitte keegi ei ole nende ülemus, kuna nad on iseenda bossid. Võttes vastutuse iseenda ja oma valikute eest, tunnustavad nad teiste tagasisidet, olles huvitunud kuulamast teiste vaateid, ja on täielikult alati valmis õppima iseenda kohta rohkem, ükskõik kui valus see peegeldus ka ei oleks.

Tõlkis: Triin Katriin

Allikas: Ära jäljenda teisi, ole ise oma elu looja!

Võti, mis avab tee õnne ja edu juurde: ole sina ise!

Tunnete müsteerium: mis on tõeline armastus?

Seotud