Ingrid Peek pälvis Ulmefilmi Auhinna

Ulmefilm annab regulaarselt välja auhinda inimestele, kes on aidanud eestlasi uute teemadega kaasa mõtlema äratada. Esimese Ulmefilmi Auhinna sai Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, teise auhinna õnnelikuks omanikuks on R2 saate “Hallo, Kosmos!” autor ja üks Alkeemia.ee vedajatest Ingrid Peek.

Ulmefilmi tegijate sõnul on Ingridi saate näol tegu ühe inspiratsiooniallikaga kõikide nende tegemiste jaoks. Filmi koostajal Hando Tõnumaal jätkub Peeki iseloomustamiseks ainult kiidusõnu: “Ingrid on ära teinud tänuväärse töö, tuues eestlasteni teemad, millest paljud ei julge isegi mõelda. Seda kõike on ta suutnud teha riigiraadios.”

“Ingridil on rohkem balls’e kui enamikul tänastest meestest,” sõnas Hando ja lisas: “Tema puhul on kindlasti tegu elava legendiga.”

Ingrid on saadet teinud juba 2010. aasta suvest ning tänaseks on tegu ühe Raadio 2 populaarseima saatega, mis troonib järelkuulamiste edetabeli tippkolmes. “Hallo, Kosmos!” keskendub kõikvõimalikele sise- ja väliskosmost puudutavatele teemadele, vaadeldes neid vaimsest ja maisest, teaduslikust, esoteerilisest ja metafüüsilisest vaatevinklist. Uudishimulikult maailma ja elu tervikliku olemuse erinevaid tahke uurivasse saatesse mahuvad nii inimene, jumal, armastus, iidsed ja moodsad tarkused kui ka kõik see ulmeliselt sürreaalne, mis tavatajudele tihti mõistetamatu.

Milliseid emotsioone tekitas Ulmefilmi Auhinna saamine Ingridis endas ja kui oluliseks ta Ulmefilmi peab?

“Õhus on tunda mingit kummalist uue ärkamisaja hõngu. Üha enam pürgitakse teadliku elu poole, mille olulisteks tunnusteks on lisaks teadvel olekule ka huvi tundmine selle vastu, kuidas meie elu ja maailm toimivad, kriitiline mõtlemine, hooliv kaastundlik suhtumine endasse ja ümbritsevasse ning soov maailma paremaks muutmisele kaasa aitada. Nii on ka Ulmefilmil praeguses ajas ja asjade arengus oma koht ja oluline roll,” arvab Ingrid.

“Saade “Hallo, Kosmos!” on silmaringi avardav audiorännak maailmavaadete äärealadele erinevate tunnetusakende kaudu. Ja ühest sellisest aknast sissepaistev tunnustusekiir teeb muidugi meele rõõmsaks! Suur tänu!” rõõmustab Ulmefilmi Auhinna üle Raadio 2 populaarse saatesarja “Hallo, Kosmos!” autor ja portaali Alkeemia.ee üks vedajatest Ingrid Peek.

Ulmefilm on 13-osaline maailma asju alternatiivse nurga alt lahti seletav videoblogi, millel on Facebookis üle 5000 fänni ja mida on vaadanud juba üle 450 000 eestlase. Kõiki osasid saad vaadata Ulmefilmi kodulehelt www.ulmefilm.ee.

Kuidas ja miks sai auhinna president Toomas Hendrik Ilves, loe siit ja siit.

Uuri lisa ja kuula saateid “Hallo, Kosmos!” koduleheküljelt.

Toimetas Meeli Seermaa

Allikas: www.telegram.ee

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.