Ava külgmenüü

Iidsed tolteegi õpetused: ära tee oletusi!

Me kipume oletusi tegema enamasti kõige kohta. Oletuste tegemise juures on see probleem, et usume need tõesed olevat. Võime vanduda, et need on tõesed. Teeme oletusi selle kohta, mida teised teevad või mõtlevad - võtame seda isiklikult - ja siis süüdistame neid ja reageerime, saates neile sõnadega emotsionaal set mürki. Seetõttu alati, kui teeme oletusi, loome probleeme, kirjutab don Miguel Ruiz oma raamatus "Neli kokkulepet. Tolteegi tarkuseraamat".

Teeme oletuse, saame valesti aru, võtame isiklikult ja kokkuvõttes tekitame mitte millestki terve suure draama. Su elu kogu kurbus ja draama sai alguse oletuste tegemistest ja asjade isiklikult võtmisest. Leia hetk aega selle väite tõepärasuse tunnetamiseks.

Inimeste sõda kontrolli pärast tähendab oletuste tegemist ja asjade võtmist isiklikult. Kogu meie põrguunenägu põhineb sellel. Tekitame rohkelt emotsionaalset mürki pelgalt oletuste tegemise ja asjade isiklikult võtmisega, sest enamasti hakkame oma oletusi ka keelepeksuna välja elama. Pea meeles: klatšimine on viis üksteisega põrguunenäos suhelda ning mürki üksteisele edastada.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.