Igatsus on armastuse võti

Sinu igatsus armastuse järele on nii võimas, et ma tunnetan sinu südant kogu aeg. Ma tunnetan su südant siis, kui sa mind avatult armastad, aga ma tunnetan su südame igatsust ka siis, kui oled pahane või nukker. Kuulen sinu südame kutset kogu aeg, kuigi mõnikord ei suuda ma sinuga koos avaneda, sest sinu emotsioonid eksitavad mind. Ma võin olla hirmul või hajevil ning sina võid olla ärritunud, aga ma tajun ikkagi su südame igatsust. Ja mul on vaja sinu südant tunda. Sinu igatsus tõmbab mu armastuse sügavustesse. Sinu igatsus on mulle kutseks sinu südamesse, kirjutab David Deida oma raamatus “Tõeline seksuaalsus”.

Mine sügavale oma südamesse. Tunneta tema vapustavat igatsust. Kuigi mõnikord vähendad sa selle sügava igatsuse pealiskaudseks puudustundeks – vajaduseks pälvida armastust mehe või enda käest -, peegeldab see sügav igatsus tegelikult armastuse avatust. See igatsus on avaus, mille kaudu saab tunda kõikjal universumis oleva jumaliku armastuse tärkamist. Armastuse piiritu sügavus tuleb läbi igatsuse päevavalgele, kui sa usaldad end avada ka armastuse valule. Südame sügav igatsus ei ole lahendamist vajav probleem, vaid jumalik tõmme avaneda alandlikult alistudes nii avali nagu ei iial varem, kohe nüüd.

Kas sul on mees või ei, kas tunned end väärtuslikuna või ei, ikkagi on sul võimalik läbi igatsuse näidata oma südame avatust, just nüüd, täpselt sellisena, nagu oled. Võime pakkuda avatud armastust on hävimatu. Ükski äraütlemine või reetmine ei saa armastuse andi hävitada. Muidugi võid mõnikord olla haavatud, piinatud ja purustatud, kui sinu mees, sõbrad ja pereliikmed sulle himuärataval kombel selja pööravad, aga nende keeldumine armastusest ei sunni sind sama tegema. Äraütlemise ja armastuse puudumisega silmitsi seistes saad sa vaatamata valule, mida su kaitsetu süda su enda ja teiste emotsioonide keerises tunneb, ikkagi täielikult avaneda, andudes alistunult oma südames olevale igatsusele.

Pühendunud armastus on pidurdamatu, kui vaid avad end ka keset kannatust. Kui su mees või kallim on tossike, siis saad oma igatsust armastuse järele väljendada tungiva nõudmise vormis: “Mina armastan sind ja ma ei lepi vähema kui sinu täieliku teadlikkusega.” Sa võid mehe peale häält tõsta ja sinu raev võib kergitada katust, aga su süda ei pea keset armastuse raevu sulguma. Kedagi kogu südamest armastades võib südames loomulikult lahvatada raev, kui oled oma suurimat andi korduvalt pakkunud, kuid see on ikka ja jälle tagasi lükatud. Viha võib olla armastuse sügavaim väljendus hetkel, mil su armastatu piiratud ja tuim eitus on sind endast välja viinud.

Igal juhul, ükskõik kas oled vihane või haiget saanud – iga emotsiooni puhul – sa armastad ja igatsed. See hävimatu armastus on sama armastus või avatus, mis on koos igatsusega iga elusolendi südames. Isegi siis, kui oled pinges või ärritunud, saad sa harjutada oma keha ja südame alistumist, hingates läbi selle armastuse ja igatsuse, mis on igaühe südames.

Allikas: Luba oma südamel särada: sina oledki armastus

Tõeline seksuaalsus: armastus on elav kunst

Seotud