Ava külgmenüü

Igasugune muutus on alguses raske, keskpaigas segane ja lõpus imeline

Teie kõigi südames on peidus vaikne geenius ja triumfeeriv kangelane. Soovi korral võite neid pidada ühe vana motiveerija idealistlikeks sõnadeks. Aga ma olen uhkusega idealist. Maailm vajab rohkem meietaolisi. Samas olen ma ka realist. Suurem osa inimestest meie planeedil arvab endast pigem halvasti, millest on kahju. Oma identiteeti tugevdavad nad välise põhjal. Saavutusi hinnatakse kogutud omandi põhjal ja see isiksus, mille nad endale on loonud, oleks justkui teisejärguline. Nad võrdlevad ennast hoolega loodud – ja võltside – kuvanditega, mida esitavad endast sotsiaalmeedia staarid. Eneseväärtus arvatakse sõltuvat omakapitalist. Lisaks usuvad nad ekslikult, et kui midagi pole teha suudetud, siis seda ei saagi teha – nii loobuvad nad suurtest ja põnevatest võimalustest, mis elu võiks neile pakkuda. See selgitab, mis nii paljud vajuvad ebakindluse, igavuse, segaduse ja keerukuse mülkasse.

Katkend kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Robin S. Sharma raamatust „Kella 5 klubi“

Kui aus olla, siis iga päev – kogu oma ülejäänud elu kestel – seisad sa silmitsi võimalusega ilmutada juhioskusi, seda igal pool ja kõiges, mida teed. Juhtimine pole ainult globaalsete äriikoonide ja turuhiiglaste asi. Juhtimine ei seisne ka ametlikus juhitiitlis koos suure kabineti ja kopsaka pangaarvega. Palju enam seisneb see meisterlikkuses kõige puhul, mida teed ja kes sa oled. Pead vastu hakkama keskpärasuse türanniale ja negatiivsusele, mis röövib su võimet tunda imetlust. Keskpärasuse orjamine ei tohi su elu üle võtta.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.