Igasugune muutus on alguses raske, keskpaigas segane ja lõpus imeline

Teie kõigi südames on peidus vaikne geenius ja triumfeeriv kangelane. Soovi korral võite neid pidada ühe vana motiveerija idealistlikeks sõnadeks. Aga ma olen uhkusega idealist. Maailm vajab rohkem meietaolisi. Samas olen ma ka realist. Suurem osa inimestest meie planeedil arvab endast pigem halvasti, millest on kahju. Oma identiteeti tugevdavad nad välise põhjal. Saavutusi hinnatakse kogutud omandi põhjal ja see isiksus, mille nad endale on loonud, oleks justkui teisejärguline. Nad võrdlevad ennast hoolega loodud – ja võltside – kuvanditega, mida esitavad endast sotsiaalmeedia staarid. Eneseväärtus arvatakse sõltuvat omakapitalist. Lisaks usuvad nad ekslikult, et kui midagi pole teha suudetud, siis seda ei saagi teha – nii loobuvad nad suurtest ja põnevatest võimalustest, mis elu võiks neile pakkuda. See selgitab, mis nii paljud vajuvad ebakindluse, igavuse, segaduse ja keerukuse mülkasse.

Katkend kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Robin S. Sharma raamatust „Kella 5 klubi“

Kui aus olla, siis iga päev – kogu oma ülejäänud elu kestel – seisad sa silmitsi võimalusega ilmutada juhioskusi, seda igal pool ja kõiges, mida teed. Juhtimine pole ainult globaalsete äriikoonide ja turuhiiglaste asi. Juhtimine ei seisne ka ametlikus juhitiitlis koos suure kabineti ja kopsaka pangaarvega. Palju enam seisneb see meisterlikkuses kõige puhul, mida teed ja kes sa oled. Pead vastu hakkama keskpärasuse türanniale ja negatiivsusele, mis röövib su võimet tunda imetlust. Keskpärasuse orjamine ei tohi su elu üle võtta. Juhtimine seisneb millegi paremaks muutmises, kus iganes sa ka poleks. Tõeline juhtimine seisneb vapras töös ja keerab kogu su valdkonna pea peale trendi muutmise, innovatsiooni ja idee korraliku elluviimise kaudu, kuid selle kvaliteet peab ka ajaproovile vastu seisma.

Ära tööta kunagi vaid sissetuleku nimel. Rüga mõju nimel. Saagu sinu põhisihiks südamest tulev soov lisada väärtust, milles väljenduks erakordne ja poeetiline võlujõud. Sa pead kogu hingest näitama, mida üks inimene suudab luua. Arenda endas kannatlikkust jääda kindlaks tõeliselt kõrgel tasemel töötulemuste püüdlemisele, isegi kui suudad kogu elu kestel luua ainult ühe meistriteose. Üks selline saavutus, ja su elu on väärinud elamist.

Ole tõeline meister. Erakordsete sihtidega inimene. 5% parimaid meie seast huvitab kuulsusest, rahast ja kiitusest rohkem võimalus oma eluvaldkonnas võistelda parimatega ja oma annet täiel määral rakendada, tehes isegi rohkem, kui palgatase ette näeb, ning olles nõnda produktiivne, et see inspireerib – ja teenib – miljoneid inimesi. Aga nii saad sa ka miljoneid teenida. Nii et kunagi ära veereta oma tööpäevi niisama õhtusse. Tegutse ikka täiega.

Igaühest võib saada juht oma igapäevaelus, kui ta teeb nii, nagu ma soovitan. Siis, kui see on kerge, aga eriti siis, kui see on raske. Kui sa nii teed, siis on võit sulle tulevikus garanteeritud. Pean lisama, et pole ühtegi inimest, kes ei suudaks suurel määral parandada oma mõtlemist, suutlikkust, tarmukust, jõukust ja eluõnne, kasutades neid igapäevaseid üliolulisi rituaale ja harjutades neid seni, kuni need muutuvad loomuomaseks. See viib nüüd mu loengu kõige olulisema põhimõtteni: parim alguspunkt, et võita ja jõuda suurepärase eluni, on liituda kella 5 klubiga, nagu mina seda nimetan. Sest kuidas sa saad maailmaklassi tegijaks, kui sa ei leia igal hommikul aega, et muuta ennast maailmaklassi tegijaks?

Tõusmine kell viis hommikul on tõesti kõigi tegutsemisharjumuste ema. Kella 5 klubiga liitumine on see üks harjumus, mis parandab kõiksugu inimkäitumist. Selle režiimi järgimine muudab sind võitmatuks ja avab sulle kõik võimalused. Päeva alustamise viis määrab ära, kui keskendunult, erksalt ja hästi sa sellesse astud. Iga varahommik on lehekülg loos, millest saab su pärand. Iga uus koidik on värske võimalus vabastada oma suurepärane potentsiaal ning mängida tippliigas legendaarsete tulemuste eest. Sinus on nii palju jõudu ja see leiab selgeima väljenduse esimeste koidukiirtega. Palun ära lase mineviku valudel ja oleviku pettumustel oma suurepärasust varjutada ja võitmatust lämmatada ega takistada toda piiramatut võimaluste jahtijat, kes on peidus sinu parimas pooles. Kui maailm soovib sind alla suruda, pead jalgele tõusma. Ajastul, mis sind meelsasti varju jätaks, pead ise rambivalgusesse astuma. Sel perioodil, mil tahetakse, et sa ei tunnistaks oma anded, nõua oma geniaalne olemus taas endale. Meie maailm tahab seda meilt kõigilt. Olgem oma oskuste meistrid, arenguteel olevad sõdalased, piiramatu armastuse vardjad – ja seda kogu inimkonna hüvanguks.

Ilmuta lugupidamist ja osavõtlikkust kõigi inimeste vastu, kes elavad sel tillukesel planeedil, hoolimata nende usutunnistusest, nahavärvist või sotsiaalsest kuuluvusest. Aita neil kõigil kõrgemale tõusta meie tsivilisatsioonis, kus paljud saavad energiat teiste mustamisest. Aita teistel näha neid imesid, mis on peidus nende enda sees. Näita meile neid voorusi, mida me kõik tahaksime paremini järgida. Kõik, mida ma ütlen, on mõeldud ja suunatud sinu rikkumata poolele, sellele küljele, mis oli täiel määral elus enne seda, kui sind õpetati kartma, ahnitsema, eemale tõmbuma ja mitte usaldama. Omaenda elu kangelasena ja loova saavutajana on su töö muuta seda kultuuri; maailmakodanikuna pead endas leidma selle mõõtme. Kui sa seda suudad, siis veeda ülejäänud elupäevad sellega ühenduses olles.

Võta vastu see võimalus saada paremaks inimeseks ja ma luban sulle, et kõigega kooskõlas olemine toob edu. Nii hakkavad juhtuma imelised asjad, mis ületavad loogika piire, ning su elupäevad kujunevad hämmastavaks. Sinu ülimast potentsiaalist pärinevad inglid saavad su igapäevasteks külalisteks. Näiliselt ilmvõimatud imed hakkavad toimuma korrapärase järjekindlusega ning su ülimad ja parimad unistused saavad teoks. Sinust saab üks neist haruldastest ja suurtest hingedest, kes parandavad maailma üksnes meie seas kõndimisegagi.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Robin S. Sharma raamatust „Kella 5 klubi“.

Seotud