Igapäevane naeruteraapia loob hea enesetunde ja ennetab stressi

Rahvusvahelise naeruklubi väitel on inimesel lapsepõlves võime naerda 300-400 korda päevas. Aja möödudes see number üha kahaneb ning 35 aasta vanuselt naerdakse päevas kõigest 15 korda. Millal sina viimati naersid?

“Millal Sina viimati südamest naersid?”

Naer avaldab imetlusväärset mõju vaimule ja kehale, pannes aju vallandama endorfiine, mis aitavad luua hea enesetunde ja meid rahustada. Naermine on hea viis ennetada ja ravida stressi, depressiooni ja ka teisi terviseprobleeme. Naermisel on tõestatud olevat ka suurepärane valuvaigistav toime.

Eelkõige on aga naermine suurepärane, sest see aitab inimesel saada kontakti puhta rõõmu ja naudinguga ning kogeda vaimustust sellest, et ta on elus!

Igapäevase naeruteraapia rakendamiseks oma ellu:

Hakka inimestele naeratama ja jälgi kuidas see Sinu tuju tõstab.

Naera vabalt ka iseenda üle, elu ei ole kunagi vaja liiga tõsiselt võtta ja samuti ei ole mõtet ennast liiga tõsiselt võtta. Luba ellu rohkem mängulisust ja kergust.

Kui oled ärritunud, vihane või kurb mingi situatsiooni pärast,  siis proovi näha selle situatsiooni naljakat külge. Keeruliste olukordade üle naermine aitab leevendada pinget ja annab tagasi enesekontrolli.

Harjuta end igapäevaselt elus humoorikaid aspekte nägema ja küsi endalt: “Mis on selles veidrat, naljakat või kummalist?”

Meenuta ka minevikus toimunud naljakaid sündmuseid ja juhtumisi, mis Sind seni muigama ja naeratama panevad. See aitab Sul positiivse rõõmutundega taas kontakti saada.

Ümbritse end lõbusate sõnumite, filmide, piltide ja toredate rõõmsameelsete inimestega.

Olles saavutanud mõnusa rõõmsameelse oleku, siis hakka seda oma igapäeva juurutama ja vali üleüldine positiivne ellusuhtumine.

Optimistliku elu loomiseks:

Õpi end hindama ja austama just sellisena nagu oled.

Lõpeta muretsemine oma tervise ja tuleviku pärast – just nii hoolitsed parimal viisil mõlema eest.

Oska hinnata seda, mis Sul on ja ole tänulik kõige eest!

Tee otsustav lõpp oma eksimuste ja luhtumiste lõputule meenutamisele. Need olid olulised õpikogemused, mis on Sind aidanud edasi, püüa olla tänulik kõige toimunu eest!

Mõtesta lahti kannatuste ja raskuste edasiviiv tähendus elus.

Arenda endas võimet olla optimist oma kustumatu elurõõmu poolest.

Leia rahuldust ja rõõmu oma väikestest edusammudest.

Positiivne ellusuhtumine on Sinu enda valik. Iga hetk on võimalus valida ilusam ja rõõmsam elu, muuda selleks vaid oma suhtumist toimuvasse!

Autor: Jaana Ojakäär

Seotud