Iga emotsioon, millele sa vastu seisad või mille hukka mõistad, loob sinus raskuse

Emotsiooni võib mõista kui liikumises olevat energiat. Kõrgel vibratsioonienergial on samasugune hoog kui kiiresti voolaval jõel. Madal vibratsioonienergia on staatilisem ja tihkem, justkui paks siirup või märg tsement. Mida rohkem emotsioonile hinnanguid antakse, sellele vastu seistakse, seda tagasi lükatakse, tundmata jäetakse, seda tihedamaks muutub selle energia ja see moodustab sinu vibratsioonisüsteemis soomülka. Pole nii, et üks emotsioon on hea ja teine halb. Neil kõigil on oma ülesanne. Need on lihtsalt energia, mis liigub. Küsimus on selles, kuidas sa sellele energiale reageerid. Kas sa seisad sellele vastu või lubad sellel olla?

On tõsi, et see energia ei taha olla sinus rohkem, kui sina tahad, et see seal oleks. Aga sa hoiad seda ebateadlikult kinni oma keeldumisega seda tunda ja seeläbi sellele vabadus anda.

Iga emotsioon, millele sa vastu seisad või mille hukka mõistad, loob sinus raskuse. Sa ei seisa vastu õnnetundele, küll aga seisad vastu hirmule või kurbusele. Oluline on see, mida sa selle energiaga teed. Kas sa seisad vastu viha energiale? Kas sa seisad vastu häbile? Kas sa arvad, et süütunne ja hirm ongi need, kes sa oled, ja mõistad end hukka?

Enese hukkamõistmine loob vastupanu. Nagu žgutt blokeerib see energia, mis tahab voolata. Eitamine ja mahasurumine on vahendid, mida sa kasutad selle žguti paigaldamiseks enese alalhoiutungis, mida tekitab hirm. Selline energiavoolu takistamine loob sinu moonutused, sõltuvused, sundkäitumise.

Sa oled liiga kaua fanaatiliselt ringi jooksnud ja püüdnud parandada endas asju, mis sinu arvates olid katki. Sa oled lugenud palju eneseabiraamatuid, rääkinud oma probleemidest lugematuid kordi ja käinud mitmetel kursustel. Aga suurem osa neist keskendus su mõtete või keha muutmisele – kenade spirituaalsete kontseptsioonide muljetavaldava repertuaariga. See protsess, millest meie räägime, on energia muutumine sinus eneses. Vähem tegeleb see teadmisega ja rohkem sellega, et olla igal hetkel ühenduses oma autentse minaga. Kui hakkad enda jaoks kohal olema ja tundma kõiki oma tundeid, siis haarad endasse kõrgemad sagedused ja muutud heledamaks, vabamaks ning tunned suuremat rahu.

Et seda tööd teha, pead teadma, et igal ajahetkel oled sa absoluutselt väärt oma tähelepanu. Sa pead õppima uut ellusuhtumist, niisugust, mis ei sõltu teatud sündmustest ega hetkelistest naudingutest, vaid on juurdunud praeguse hetke võimaluses. Sinu elus on olulised mitte ainult verstapostid. Sa oled rohkem kui su pulmapäev, ametikõrgenduse saamine, teaduskraad. Sa õpid seadma oma heaolu ettepoole suhetest, vajalike tööde nimekirjast, oma lastest ja karjäärist. Sa hakkad aru saama, kuidas kanda enda eest hoolt siin ja praegu, millega kaasneb oma viha, enesepõlguse ja häbi aktsepteerimine, ning see on võti, kuidas luua olemine, mis on täis rahu. Sinu praeguses kogemuses aitab kõik, kaasa arvatud katsumused, südamevalu, kriisid ja valu, jõuda sul oma suurima energia väljendamiseni.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Panache Desai raamatust „Väärtuste ennast“.

Seotud