Hoolitse teiste eest ning ka sinu eest on hoolitsetud

Maa ja taevas ning meile elu andev Looja on igavesed. Nad ei ela vaid iseenda jaoks ning see on nende saladus. Ennast teostab tõeliselt alles see, kes elab isetult toimides, teisi iseendast ettepoole seades. Nii loob ta iseenda elu igavese jätkuvuse. Ei ole surma ega hirmu sellel, kes on elus head teinud, kirjutab Mari Arocha Albial oma raamatus “Naiselikkuse saladused”.

Teist teenida suudab see, kes on teadlik oma tõelisest olemusest. Samastades end vaid füüsilise maailmaga, defineerides ennast oma saavutuste, asjade ja kogemustega, piirame oma lõpmatut olemust ning oleme liiga hõivatud aina rohkema ainelise mateeria kogumisega, selle asemel et mõista teenimise tähtsust. Vaid ego saab end samastada füüsilisusega, ja ego nõudmised ja vajadused on lõputud, ta ei suuda mõelda kellelegi teisele peale iseenda.

Naiselik naine on lahutamatu osa Looja energias püsivast elusloodusest ning seega mõistab teenimise tähendust. Ta mõistab, et kõige olulisem inimene, kellele peaks naine olema täielikult pühendunud, on tema mees. Seega seda meest valib naine väga hoolikalt, usaldades oma sisemist juhtimist. Pühendumine mehele tähendab, et naine ei pööra talle mitte kunagi selga, juhtugu mis tahes, püsib ta alati usaldades tema poolel.

Naine, kes naudib oma mehe teenimist ning teeb seda pühendumuse ja tänutundega, on valmis saama emaks. Tema jaoks ei ole lapse saamine šokeeriv elumuutus, sest ta juba teab, mida tähendab asetada teine elusolend iseendast kõrgemale. Tal ei ole raske loobuda iseenda soovidest, et täita lapse vajadusi.

Naiselik naine on looduse poolt isetu. Meid on nii õpetanud emad ja vanaemad oma vahetu eeskujuga. Me ei sea esikohale iseenda vajadusi, sest teame, et need saavad täidetud teiste omi täites. Meie prioriteet on abikaasa ja lapsed ning me ise oleme oma abikaasade kõrgeima hoole ja kaitse all. Nii ongi kõik meie vajadused täidetud, ilma et peaksime selle pärast ise muretsema. Nii saame olla õnnelikud koduperenaised, kasvatada ja õpetada oma lapsi kodus, hoida kodu imeliselt kauni ja hoolitsetuna, toita oma peret esmaklassilise koduse toiduga ning austada ja armastada oma meest.

Lapse tervis ja areng sõltub otseselt sellest, kui soe ja armastusrikas on tema ema ning isa vaheline suhe.

Lapse eest hoolitsedes ei pea me niiväga pöörama tähelepanu tema õpetamisele, kuivõrd peame hoolitsema oma suhte eest tema isaga, sest see on peamine, mis teda kasvatab. Naisena teame, et tähtsaim, mida oma lapse heaks teha saame, on armastada tema isa.

Autor: Mari Arocha Albial

Allikas: Mari Metsallik: armastada tuleb alati kogu hingest, nii kõvasti, kui suudame, isegi kui saame kõrvetada

Armastus ei tähenda omamist, vajamist, kontrollimist, saavutamist või millegi saamist – armastus on pärit sinu seest

Luba oma südamel särada: sina oledki armastus

Seotud