Homme kõrgub taevas superkuu

Pühapäeval, 10. augustil, on Kuu Maast kõigest 356 896 kilomeetri kaugusel ning paistab nii lähedalt meile hiigelsuurena. Millest superkuu tekib ja missugused on tema mõjud?

Superkuu tekib seetõttu, et Kuu tiirleb mööda ellipsit ehk lopergust ringi ümber Maa, ning ajal, kui ta on meile lähemal ja veel ka täiskuu, näeme teda eriti hästi, ta paistab meil suuremana. Kuu ellipsikujulise orbiidi lähim punkt on Maale 48 000 kilomeetrit lähemal kui kaugeim. Kuu vähim kaugus Maast on 356 410 ja suurim kaugus 406 700 kilomeetrit.

Kuna heledus sõltub kauguse ruudust, siis Maale kõige lähemal olev niigi suuremana paistev Kuu on veel üle 20 protsendi heledam kui kaugeimas asendis olev Kuu. Seda on ka silmaga näha.

Kuu gravitatsioon mõjutab tavatingimustel elu Maal. See põhjustab ookeaniloodeid (tõusu ja mõõna); lisaks väikeseid, aga mõõdetavaid maaloodeid.

Nii vee- kui maalooded on enim märgatavad täis- ja noorkuu ajal, kui Päike ja Kuu paigutuvad Maa samale küljele või vastaskülgedele.

Eriti tugevad looded toovad vähemalt teoreetiliselt vahel kaasa ka maavärinaid. Nende tekkimise tõenäosus on siiski imepisike: täis- ja noorkuu suurendavad tektoonilist aktiivsust vähem kui 1 protsendi võrra.

Arvukad senised uuringud pole kinnitanud, et Superkuu gravitatsioonil on märkimisväärseid lisamõjusid. Mõjud jäävad teadlaste hinnangul kusagile ümmarguse nulli ja “nii väikesed, et neid ei märka” vahele.

Teisisõnu, looded muutuvad Superkuu ajal tugevamaks, aga maavärinaid ja looduslikke katastroofe ei maksa karta.

Täiskuu maagia

Täiskuu on sobivaim aeg valge maagia praktiseerimiseks. Kuu on nüüd oma kõrgpunktis ja tal on palju väge. See on pidutsemise ja nautimise aeg. Täiskuu on sobivaim seksuaalmaagiaks, samuti tugevdab see enesekindlust ja usku oma ettevõtmistesse, sest ühtlasi tugevnevad ka kõik emotsioonid.

See on äärmuslik, põnev ja viljakas aeg, mil on eriti hea pühenduda lähisuhetele või muuta oma suhteid, perekonnaseisu. Hea aeg kihluda või abielluda, esimest korda uue armastatuga voodisse minna, püüda last saada või viljastumiseks abi otsida.

Täiskuul olla ka maagiline võime aidata, kui soovid lahti saada soolatüügastest, aknest või kõõmast. Tuleb vaid minna lageda taeva alla, näidata oma probleemset kohta kolme ööl järjest Kuule ning öelda: “Vaata Kuu, mul on ja sul ei ole”. Uskumus ütleb, et Kuu muutub kadedaks ja peagi oled oma probleemist lahti, Kuu võtab selle ära.

Allikas: forte.delfi.ee

Seotud