Hingamisharjutused lastele, mis õpetavad leevendama kurbust

Kas saaksime elada hingamata? Ilmselt ei. Mõtle korraks, kuidas sa hingad. Tavaliselt inimesed sellele ei mõtle ja nii hingatakse liiga pinnapealselt, ainult kopsudega. Kui õpid hingama aeglasemalt ja sügavamalt kõhu kaudu, saab aju rohkem hapnikku. Sa muutud rahulikumaks, jõuad rohkem tegutseda ja oled rõõmsam. Hingamisharjutuste harjutamisel peab olema järjepidev, siis tulevad püsivad muutused. Proovi leida iga päev paar minutit hingamiseks. Parem teha harjutusi vähem, aga iga päev, kui pikemalt ja harva.

Naeruhingamine

Leevendab kurbust ja lõdvestab.

Lapsed istuvad, käed kõhul, silmad kinni või lahti. Naeruhingamine sobib hästi siis, kui sul on kurb meel või kehv tuju.

Sisse hingates kujuta ette, et su kõhul on suu. Välja hingates kõhusuu naeratab. Hinga niimoodi nii kaua, kuni kõht hakkab naerma ja tuju paremaks läheb.

Naera julgelt ja häälekalt koos kõhuga. Naer on parim kurbuseravim ja väga kasulik südamele.

Viha väljapuhumine

Aitab vabaneda raskest tundest ja leida tasakaalu.

Istu rätsepaistes, põlvedel või toolil, jalad maas, selg sirge. Pane käed põlvedele. Nüüd hinga tugevalt nina kaudu sisse ja puhu õhk jõuliselt suu kaudu välja. Hinga nii kaua, kuni tunned end paremini. Liiga tugeva puhumise korral võib hakata pea ringi käima. Jälgi enda keha. Viha on normaalne emotsioon nagu kõik teisedki emotsioonid: rõõm, kurbus, kadedus jne. Viha ei ole hea endas hoida, kõige parem on rääkida vanema, õpetaja või juhendajaga olukorrast, mis sind tegi vihaseks.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Monika Allerti raamatust „Meelerahu- ja keskendumisharjutused lastele“.

Seotud