Hindu astroloogia – täiskuu Kaaludes

Naljakuu täiskuu leiab aset 27.03 kell 06:32, mil Kuu ja Päikese telg liiguvad Kaalude ja Jäära sodiaagis, vahendab Hinduastroloogia.ee. Kuu kulgeb Kaalude sodiaagis, Svāti naksatras ja Päike kulgeb Jääras, Aswhini naksatras*. Mida sümboliseerib Kaalude sodiaagimärk ja Svāti nakshatra?

Hindu ja lääne astroloogia kraadiline erinevus on ~24-25º. Kui lääneliku käsitluse korral on praegune täiskuu Skorpionis, siis hindu käsitluse kohaselt on täiskuu Kaaludes. Kraadilise täpsusega toimub läänelikus astroloogias täiskuu ~7º Skorpion ja hindu astroloogias ~13º Kaaludes. Selline erinevus tuleneb sodiaagi arvutamismeetodist ja ainuüksi sellepärast on kõik hindu astroloogia nataalsed positsioonid peaaegu alati ühe sodiaagimärgi võrra tagasi võrreldes lääneliku aastroloogia asetustega. Valem: lääneliku astroloogia kraadiline asend – ~24º= hindu astroloogia kraadiline asetus. See ei tähenda, et alati liigub sodiaak märgi võrra tagasi, sest kui läänelik asetus asub sodiaagi viimastel kraadidel (~25º-30º), jääb hindu sodiaak samasse märki. Mõlemad käsitlused on õiged, sest esindavad erinevat tüüpi tõdesi.

Sanskriti keelne termin pūrṇimā tähendab täiskuu päeva ja ööd. Astronoomiliselt tähendab see ööd, mil Päike ja Kuu asuvad laiuskraadide mõttes teineteise suhtes vastamisi. See on öö, mil Kuu särab öötaevas kõige eredama tähena. Pūrṇimā ajal asuvad Kuu ja Päike teineteisest maksimaalses kauguses. Astroloogilises mõttes esineb Kuu ja Päikese opositsioon. Igas kalendrikuus on üks täiskuuöö ehk pūrṇimā. Pūrṇimāga algab viieteistkümne päeva pikkune Kuu kahanemise periood, millele järgneb Kuu loomine ehk amāvasyā.

Tulā (sanskriti keelne termin) ehk Kaalud on sodiaagi seitsmes tähemärk ja on seotud kindlate märksõnadega: võrdsus, tasakaal, kompromiss, lahend, kaubandus, kaubavahetus, kaupmees, jooga, ühendus, tehing, vastastikused kokkulepped, viisakus, läbirääkimised, liitlased, diplomaatia, lepingud, usaldus, abielu, paaritumine, võrdne vastand, sotsiaalne õiglus, kohus, juriidilised lahendused, partnerlus, reisimine

Svāti naksatra asub 06° 40′ – 20° 00′ Kaalude sodiaagimärgis. Sanskriti keelne sõna Svāti tähendab “väga head” ja Svāti jumalaks on Vayu, mis on tuulejumal. Ühtlasi sümboliseerib Vayu hingeõhku, hingetõmmet. Svāti on vaba nagu tuul, mis mööda maailma puhub. Svāti on kreatiivne ja absurdne mõtleja. Svātit valitseb maagiline Rahu, mis väljendub luksuses, esteetilises maitsekuses ja riskivalmiduses. Võib esineda soov kogeda mugavusi, luksust ja ilu enda ümber. Svāti võimendab Veenuse ilu-ja naudingutunnetust. Võib esineda soov ehtida ja eputada oma “kassikullaga”. Svāti on hea kaupmees, kes ostab odavalt ja müüb kallilt. Nagu tuul, on Svāti ka paigalpüsimatu ja pidevas liikumises. Teete plaane, mis muutuvad hetkega. Svāti püha loom on pühvel, mis sümboliseerib tugevust, kannatlikust ja jõulisust.

Kui tunnetad, et elu ei lähe selliselt nagu loodad ja ootad, võta samm tagasi ja hinga sügavalt (Vayu tattva). Veel parem – mediteeri. Mediteeriva hingamispraktikaga leiad lootuse ja jõu, et haarata elul kõrvust. Võttes keskmesse oma hingamise, toome oma tähelepanu tagasi olevikku. Alles olevikus olles saame tegeleda eluküsimustele vastuste otsimisega.

Svāti sümboliks on tuules kiikuv taim, mis ilmestab hästi selle nakshatra individuaalsust ja originaalsust – kohati vastuvoolu ujumist, mida toetab ka Rahu. Individualism on tore, kui selle suurmaks nõrkuseks ei oleks ego. Svāti õpetab meile olema individualist, kuid mõttega. Mõttega, mis aitab olla meil parem eilsest ja püüelda täna, et olla parem homme. Svātis on olemas loominguline energia, et kasvada välja eilsetest ebatäiustest.

Svāti võimendab, sest Rahu plahvatuslik energia nihutab piire. Piiride nihkumisel ilmnevad vead ja ebatäiused. Svāti taipab ja viskab koheselt kõik tuulde, st kasvada saab kui teadvustad ja võtad omaks, sest vastasel juhul ei teata, mida tuulde loopida (vabaneda). Seda toetab hästi “Pradhvamsa Shakti” ehk ” võime segi paiskuda ja hajuda nagu tuul”. Pradhvamsa literaalselt tähendab hävitust ja kaost, mis ei ole antud kontekstis negatiivsed sõnad, sest iidsed targad pidasid silmas eelkõige nõrkuste hävitamist. Nõrkused, mis ei lase meil olla säravad, kuid alandlikud individualistid.

*Svāti naksatras – Kaalude tähemärgis asuv üks kahekümne seitsmendik osa (1/27) Kuu orbiidil. Üks naksatra on 13°20´ lai ja igas tähemärgis asub 2.5 naksatrat. See on Sanskriti keelne tehniline termin, mida kasutatakse iidses geomeetrias, matemaatikas ja astronoomias.

*shakti – energia, tugevus, oskus, võimekus

Allikas: KUULA ALKEEMIA PODCASTI! Mai-Agate Väljataga selgitab, kuidas liikuda edasi uude ajastusse

NÄDALA TAROSKOOP | Anna endale aega, et muutustega kohaneda

Maakera Schumanni resonants annab märku inimkonna teadvuse ärkamisest

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.