Helialkeemia: reedel toimub Tallinnas Shamantra ehk püha maailmamuusika kontsert-heliraviseanss

Sel reedel, 22. mail kell 19 toimub Tallinnas Hopneri majas võimas püha maailmamuusika kontsert ja heliravi seanss Shamantra, kus esinevad helivõlurid Kailash Kokopelli, Pepe Danza ja Carrie Tree.

Muusikagurmaanidele pakub reedeõhtune helirännaks kindlasti suurt naudingut: publiku ette astuvad intergalaktilisest helialkeemia konservatooriumist multiinstrumentalist ja heliravitseja Kailash Kokopelli Saksamaalt, zen-flöödi meister ja djembemaag Pepe Danza Uruguayst ning Briti saartelt astub lavale erikülalisena Carrie Tree.

Shamantra on kooslus, mis ühendab endas maailmamuusikuid-

heliravitsejaid erinevatelt kontinentidelt eri kultuuriruumidest. Kontsert pühade laulude, palvete ja mantratega on unikaalne kogemus, pühendus Suurele Vaimule, alati erinev ja kantud just hetkel ajas ja ruumis olulistest impulssidest. Helialkeemikud esitavad maailmamuusikat eri paigust luues sildu kultuuriruumide vahel ning viivad kuulaja sügavale vaimurännakule. 

“Shamantra kontsert on teekond sisemise ilu ja tervenemise lättele läbi südameruumi. Vaikusest algav ja sinna lõppev heli loob silla sisemise loomeallikani, kust leiame inspiratsiooni ja juhatust oma elutee korrastamiseks,” kirjeldab kogemust kontserdi korraldaja Agne Nelk.
Kailash Kokopelli on Saksamaalt pärit multi-instrumentalistist maailmamuusik, keda on nimetatud kultuuridevaheliseks sildade ehitajaks, helialkeemikuks ja humanistlikuks kunstnikuks. Heliravitsejana on ta võlur ja pühade helimaastike punuja, mis annavad tiivad sisemiseks lennuks rahu, jõu ja tervenemise juurde. Kokopellite klanni kuuluvas flöödimeistris segunevad suurepärase muusiku talent ja sügavad teadmised shamanistlikust maailmakäsitlusest. Kailashi pühade laultantsude kontsert on võimas tervendus, mida ta ise nimetab “ilu teel kõndimiseks”. Kailash kasutab pille võtmena elujõu ja suure müsteeriumi uste avamiseks ja palvetamiseks.

Uruguay päritolu Pepe Danza on jaapani shakuhachi flöödiga sama osav nagu samurai mõõgaga, kes seda tõstmagi ei pea. Vaikuse laulust, mis kajamas läbi tühja bambusevarre, sünnib unikaalne heli – palve, mis asub sõnade taga. Helilainete osav dirigent sildab afro-latiino djembe südamerütmidega maailmu läbi laulu ja tantsu. Tema aafrika veri ja Ladina-Ameerika juured põimivad kokku kultuuridevahelise päritolu, mis äratab ürgse trummirütmi, mis lausa kutsub tantsima.

Inglismaalt pärit Carrie Tree on laulja ja lugudekirjutaja, kelle hingestatud meloodiad ja kaunis poeetiline lüürika täidab ruumi võimsate tunnetelainetega. Ta on tuuritanud ja koostööd teinud mitmete mainekate artistidega, nagu näiteks Damien Rice, Fink, Duke Special, Rumer, Carly Simon, Ben Taylor, Martha Tilston ja isegi progerock bändiga Marillion. Briti alternatiivmuusikamaastikul hästi tuntud Carrie Tree on esinenud Glastonbury, Sunrise, Shambala ja Buddhafieldsi festivalidel ning tuuritanud mitmel pool maailmas.
Shamantra püha maailmamuusika kontsert-heliraviseanss toimub sel reedel, 22. mail kell 19 Tallinnas Hopneri majas (Raekoja plats 18). Uuri lisainfot piletite ja kontserdi kohta sündmuse lehelt facebookis.
Vaata ka artistide kodulehti: www.kailash-kokopelli.comwww.kailash-sound-healing.com,  http://www.pepedanza.com/http://carrietree.co.uk/www.shamantra.com
Kuula Kailash Kokopellit Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”

Seotud