Head nipid: banaanikoorte kasutamine majapidamises

Ära viska banaanikoori kohe minema, sest neid saab majapidamises mitmel huvitaval moel kasutada. Loe see lugu läbi ja sa vaatad banaanikoori edaspidi hoopis teistsuguse pilguga!

1. Kingad läikima – hõõru banaanikoorega kingad läikima ning seejärel pühi üleliigne sodi pehme lapiga maha.

2. Ahjuliha pehmendaja – kui küpsetad ahjus nahata lihatükke, siis pane potti ka üks küpse banaani koor, et liha ei kuivaks küpsemise ajal liiga ära, nii  jääb liha pehme ja mahlane.

3. Lõikelillede säilitaja – pane banaanikoore tükikesed roosivaasi, et lilled saaksid sealt kaltsiumit ja magneesiumi, ning püsiksid kauem värskena.

4. Putukahammustuse leevendaja – sügelevat kohta või putukahammustust banaanikoorega hõõrudes kaob sügelus.

5. Toalillede puhastaja – pühi banaanikooresisemusega potilillede lehtedelt tolm maha – lilled näevad kauem värsked ja säravad välja.

6. Puhasta hõbedat – purusta banaanikoor, sega vähese veega ning poleeri seguga lauahõbedat.

7. Aiakahjurite vastu – mata banaanikoored aeda peenarde vahele, et putukaid peletada.

8. Naha poleerimiseks – poleeri nahktooted banaanikoore sisuga läikima ja pühi ülejäägid pehme riidega ära.

9. Hammaste valgendamiseks – hõõrudes neid umbes kaks minutit banaanikoorega ning lastes paar minutit mõjuda, et neis sisalduv mangaan, magneesium ja kaalium saaksid hambaemaili valgemaks muuta.

10. Haavade ja sinikate parandaja – banaanikoore sisu aitab haavadel ja sinikatel kiiremini paraneda. Kaalium banaanikoores aitab paranemisprotsessile kaasa, kui sellega õrnalt haava hõõruda.

11. Tomatitaimede väetis – pane koor ümber tomatitaime, et taim saaks sellest terve kasvuperioodi vältel endale vajalikke toitaineid imeda.

12. Liblikate ja lindude ligi meelitaja – kui tahad näiteks lapsele liblikaid ja linnukesi näidata, pane õue üks banaanikoor ja vaata, kuidas kõiksugu tegelased kohale lendavad. Pead muidugi ettevaatlik olema, sest ka  herilased ja mesilased tunnevad banaanikoorte vastu huvi, et teid nõelama ei tuleks.

13. Soolatüügaste raviks – kleebi tükk banaanikoort soolatüükale, jäta terveks ööks peale ja vaheta hommikul välja. Jätka seda nädala jooksul või kuni tüügas on kadunud. Kaalium aitab tüükast lahti saada ja ei lase sel tagasi tulla.

14. Pinnust lahti – kui pind on liiga sügavale naha sisse läinud, kleebi sellele kohale tükk banaanikoort, jäta natukeseks mõjuma. Koores sisalduvad looduslikud ensüümid panevad pinnu liikuma ja seejärel on pindu märksa kergem kätte saada.

15. Kompostiks – banaanikoored lagunevad kiiresti ning annavad kompostile juurde palju väärtuslikke toitaineid.

16. Kastmisvesi toataimedele – Pane suurde (2 l) veekannu 1 banaanikoor ja saad vee, mida tuleb enne taimedele kastmist lahjendada tavalise veega (1:1).

17. Vistrike raviks – hõõru nägu küpse banaanikoorega 5 minutit järjest. Kõik, mis selle tagajärjel nahale jääb, jäta sinna nii kauaks kuni võimalik, pese maha jaheda veega. Võid seda protseduuri korrata kavõi iga päev, kuni vistrikud on kadunud.

Loe lisa: Koduhaldjas.blogspot.fi

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.