Hea tervise saladus on sinu enda kätes

Valdavalt peaks meil kõigil olema tunne, et pakatame heast tervisest, energiast ja õnnest, sest see on meie sünnipärane õigus. Tegelikult aga paljud inimesed end sageli nõnda ei tunne. Enamasti ollakse hädas haigustega, keha toimimist takistavate probleemidega või kannatatakse depressiooni ja muude vaimset tervist mõjutavate raskuste käes, mis kõik on tervislikust seisundist kaugel.

Hea tervis on meie kõigi sünnipärane õigus ja igaüks väärib seda, aga kui see on ka tõepoolest nii, siis miks pole me kõik terved? Puuduliku tervise põhjuseid on mitmeid, kuid peamine ja enamikku elanikkonnast mõjutav põhjus seisneb selles, et kasutame tihti oma mõttejõudu haiguste ja vaevuste, mitte tervise ja heaolu nimel.

Iidsed vaimsed tarkused õpetavad meile, et keha tervise juhtimine on täielikult alateadvuse kätes, ja nagu peagi avastad, muudab juba iseenesest see teadmine lihtsaks keha ümberseadistamise tervise lainele.

Kogu elu jooksul oleme oma alateadvusse sisendanud mitmeid uskumusi. Iga mõte, mida tõeseks peame, läheb otse alateadvusse uskumusena ja sealt edasi peab see ilmuma ka meie ellu, peegeldades sama uskumust. See, mida usume, saab meie elus alati tõeks – kui me just ise seda uskumust ei muuda.

Hea uudis on see, et alateadvust on suhteliselt lihtne ümber seadistada mõtete kordamise kaudu. See ei erine tegelikult sugugi arvuti ümberprogrammeerimisest. Alateadvusel puudub arutlusvõime ja seega võtab vastu kõik, mis talle sisendatakse. Nagu džinn Aladdini muinasjutus, on alateadvus kohustatud täitma kõik sinu käsud.

Peamine põhjus, miks inimesed ei saa endale soovitud tervist, on see, et nad mõtlevad pigem rohkem sellele, mida nad ei soovi, kui sellele, mida nad soovivad. Nad mõtlevad rohkem haigustele kui tervisele ja heaolule.

Kui patsient keskendub oma haigusele, siis toob ta külgetõmbeseaduse kaudu tahtmatult enesele haigusi juurde. Kui aga patsient keskendub teisalt oma tervisele ning eemaldab mõtetest ja tunnetest kõik viited haigusele, siis peab ta külgetõmbeseaduse kohaselt tervist juurde saama.

Pea meeles, et iga kord, kui kuuled kedagi oma haigusest rääkimas ning ka ise sellele haigusele keskendud, siis kutsud haigust ka endale ligi. Mõtle selle asemel tervisest, räägi tervisest ning väljenda tänu enda tervise ja heaolu eest.

Tuntud šveitsi psühholoog Carl Jung on öelnud: „See, millele vastu seisad, püsib.“ Kui me millegi vastu võitleme, seisame sellele vastu.

See, millele vastu hakkad, jääb püsima nimelt seetõttu: millelegi vastu seismine tähendab seda, et sa ei taha seda mingi hinna eest, mida külgetõmbeseadus tõlgendab kui tahtmist ja seega tõmbad seda endale veelgi rohkem ligi. Tegelikult on nii, et mida rohkem sa ei taha seda haigust, mis sind vaevab, siis seda rohkem seda võimendad. Haigusele vastu seistes lisad haigusele rohkem tundeid, energiat ja jõudu ning tood seda meeletu kiirusega juurde. Haigus saab nõnda üksnes suureneda, sest seadus on selline.

Sinu tervis on sinu kätes. Ükskõik kus oled praegu ja mis on sinu elus juhtunud, võid teadlikult hakata valima oma mõtteid ja nii muuta oma elu. Pole olemas sellist asja nagu lootusetu olukord, nii nagu ei ole olemas sellist asja nagu ravimatu haigus. Mingil hetkel on iga niinimetatud ravimatu haigus terveks ravitud. Minu mõttes ja minu loodavas maailmas ei ole olemas midagi „ravimatut“. Selles maailmas on sinu jaoks ruumi küllaga, nii et tule liitu minu ja kõigi teistega, kes juba siin on. See on maailm, kus „imed“ on lausa igapäevased sündmused. Siin maailmas on ülevoolavalt palju head tervist ja heaolu ning kõik head asjad on olemas praegu sinu sees. Kõlab taevalikult, kas pole? See ongi taevas.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Rhonda Byrne’i raamatust „Armastuse, tervise ja raha saladus“.

Seotud