Hang Massive – spontaanne ja reeglitevaba muusika, mis viib sisemisele rännakule

Juba sel kolmapäeval 25. oktoobril kell 19 Tallinnas Vene Kultuurikeskuses esineva Hang Massive ’i liikmed Danny Cudd ja Markus Offbeat räägivad käsitrummidest ja sellest, kuhu nad kaamose eest loomingulisele puhkusele pagevad.

Paar aastat tagasi lugesin, et veedate vähemalt kuus kuud aastast Indias. Kas ka sel aastal plaanite nii teha ning kui jah, siis kus te peatute ja mida te seal teete?

Jah, meile meeldib väga käia Indias sel ajal kui siin on talv. Kuna meil on palju esinemisi ja kohtumisi inimestega, siis kahjuks päris poolt aastat me seal veeta ei saa, kuid vähemalt 3-4 kuud üritame küll seal olla. Meil on Lõuna-Indias Goas kena maja, kus on ka helistuudio. Saame seal nii lõõgastuda ja aja maha võtta, kui ka teha tööd oma uute ideede kallal ning salvestada lugusid. Kuna asume ranna lähedal, siis on seal ka hea võimalus rannas käia ja talvisel ajal pisut päikest saada.

Filmitööstus on viimastel aastatel hakanud üha enam kasutama käsitrumme. Millises filmis teie muusika on kõlanud ja milline on järgmine filmiprojekt, kus kaasa lööte?

Viimate salvestasime me muusikat filmile, mille nimi on “Siv Sleeps Astray”. Varasemalt oleme teinud koostööd erinevate dokumentaalfilmide tegijatega ja meil on olnud ka mõned reklaamprojektid. Käsitrummid sobivad oma põneva heliga väga erinevatesse projektidesse, seega on meil tööpõld lai.

Kui palju erinevaid käsitrumme teil praegusel hetkel on? Kust neid tellida saab?

Meil on olemas päris arvestatav kogus erinevaid instrumente. Ka tootjad on väga erinevad. Kuna käsitrummi populaarsus kasvab, siis on ka tootjate hulk suurenenud ning neid on võimalik osta erinevatest kohtades.

Kas inimesed maailma eri paigus võtavad teie muusikat vastu erinevalt?

Kuigi me esineme palju ja meil on kontserte üle terve maailma ning igal esinemisel on täiesti erinev publik, siis ühte asja olen ma küll tähele pannud – inimesed kogevad peaaegu alati sügavat rahunemise ja lõdvestuse tunnet ning nad saavad meie muusikast inspiratsiooni. Inimesed on meile rääkinud, et meie kontserdil on nad saanud mitte ainult muusika, vaid täiesti erilise emotsiooni ja kogemuse osaliseks.

Kuidas te treenite oma käsi, et seda trummi mängida?

Me ei tee otseselt midagi erilist. Käsitrummi mängimine ei nõua jõudu või väga tugevaid käsi. Üritame olla lihtsalt aktiivsed ja viljeleda tervislikku elustiili. Meie jaoks on tähtis ka võimalus lõõgastuda ja nautida täielikku rahu.

Peale kõiki neid aastaid, mil te olete esinenud, kas te võtate muusikat nagu kunsti või pigem nagu tööd?

Tegelikult me ei lahterda oma elu erinevateks valdkondadeks. Me üritame elada nii, et töö ja lõbu voogaks ühiselt meie elus. Me armastame seda, mida me teeme! See muudab elamise spontaanseks ja lihtsaks.

See ei ole teie jaoks esimene kord, mil külastate Eestit. Kas olete jõudnud pisut Tallinnas ringi vaadata ja mis on teile siin kõige rohkem meeldinud?

Me oleme tõepoolest juba üsna mitu korda Eestis käinud. Tallinnas on imeilus vanalinn, jalutasime seal pisut ringi. Kuna meil tavaliselt ei jää väga palju aega linnadega tutvumiseks, siis katsume leida üles parimad kohvikud, et seal pisut istuda ja möödujaid jälgida.

Hang Massive kontsert algab Vene Kultuurikeskuses kolmapäeval, 25. oktoobril kell 19, pileteid saab Piletilevist. Vaata kontserdi kohta lisa Facebookist.

Kuula Hang Massive’i muusikat:

Seotud