“Hallo, Kosmos!”: Dalai-laama intervjuu. Almer Jansu gongikontsert

Sel pühapäeval, 22. detsembril kell 14 kõlavad saates “Hallo, Kosmos!” Roy Strideri intervjuu DALAI-LAAMAGA ja ALMER JANSU gongikontsert.

Saate esimeses pooles kõlab saatekuulajatele tuttav kirjanik, inimõiguslane ja kodanikuühiskonna aktivist Roy Strider, kes jutustas teemadel ökotsiid ja ökoriik. Tiibeti eksiilis elav vaimne juht, Nobeli rahupreemia laureaat ja maailma rahusümbol Tema Pühadus XIV dalai-laama külastas tänavu septembrikuus oma Euroopa visiidi raames Lätit. Visiidi peasündmuseks oli Riga Arenal toimunud dalai-laama avalik loeng kaastunde kultuurist, mida olid kuulama tulnud kümned tuhanded inimesed nii Lätist kui teistest riikidest.

Roy Strideril avanes ainsa Eesti ajakirjanikuna võimalus eksklusiivintervjuuks. Lisaks andis Roy Strider Tema Pühadusele Riias üle viieteistkümne Eesti budistliku organisatsiooni, kogukonna ja õppeasutuse poolt allkirjastatud ühise kutse tulla taas Eestisse ja anda siin esmakordselt dalai-laama budistlikke õpetusi ja pühitsusi. Dalai-laama võttis kutse vastu ning lubas sealsamas, et tuleb kindlasti.

Tema Pühadus XIV dalai-laama on üks väljapaistvamaid ja karismaatilisemaid isiksusi maailmas ning tema  üleskutset elada inimväärikuse ja eetika kohaselt järgivad sajad miljonid inimesed. Tegemist on ühe meie ajastu suurima mõtleja ja mitmes mõttes vabadusvõitlejaga. Roy Strider on Tema Pühaduse õpilane ja tiibetlaste vabadusvõitluse toetaja.

Tiibeti usujuht dalai-laama esitles 2012 aasta novembris Indias, Dharamsalas tuhandetele teda tervitama kogunenud inimestele Roy Strideri raamatut “Mongoolia memuaarid. Tiibeti koertega kullaotsijate jälil”.

Saate teises osas kõlab 5. novembril Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus toimunud Almer Jansu gongide ja kristallkausside kontsert, millele ütleb eessõna kirikuõpetaja Patrik Göransson, keda  tänavu  autasustas Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf Tema Majesteedi Kuninga medali ja sinise lindiga panuse eest eestirootsi kultuuripärandi säilitamisel.

Unikaalne sakraalhoones toimunud kontsert on müstiline ja meditatiivne heliderännak sisekosmilistesse avarustesse. “Gongid avardavad meie sise- ja välismaailma piire ning muudavad meid seeläbi tasakaalukamaks ning avatumaks muutustele ja kulgemisele,” kirjeldab populaarne gongimuusik Almer Jansu oma instrumentide mõju inimesele.

Almer Jansu on mees nagu orkester! Särav ja positiivsusest pakatav mitmekülgne mees on aastaid tegelenud gongide ja kristallkausside heliteraapiaga. Lisaks kuulub nii Eestis kui Soomes töötava Jansu ampluaasse jooga, tants, massaaž, õieteraapia ja palju muud huvitavat.

Loe Roy Strideri intervjuud Tema Pühaduse dalai-laamaga

Kuula 29.09.2013 eetris olnud saadet Roy Strideriga

Jälgi Almer Jansu tegemisi facebookis

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

Seotud