“Hallo, Kosmos!” avalik salvestus DD Mõtlemisfestivalil: Kas teaduslik mõtlemisviis on ainuõige?

Täna, 19. mail kell 18 toimub Teaduskeskuses Ahhaa Mõtlemisfestivali avasündmus, kus aruteluringis osalevad Mart Noorma, Igor Mang, Martin Vällik ja Toomas Trapido.

Osalejad püüavad leida vastuseid küsimustele: Kas teaduslik mõtlemisviis on ainuõige? Kuhu jõuaks inimkond ilma teaduslike uuringute ja katseteta? Millistele küsimustele teadus ei vasta? Arutletakse teadusliku mõtlemise ja teooria ning alternatiivsete mõtlemisviiside põhimõtteliste erinevuste üle, uurides mõlema lähenemise olemust ja tähtsust ühiskonnas. Ürituse avasõnad lausub Tartu linnapea Urmas Klaas.

Mart Noorma on tuntud aktiivse teaduse populariseerijana. 2013. aastal Postimehe poolt aasta inimeseks kuulutatud Noorma on Eesti tudengisatelliidi programmi ESTCube-1 projektijuht, teadust populariseeriva noortesaate Rakett 69 kohtunik, Tartu observatooriumi vanemteadur ja Tartu ülikooli dotsent ning Tartu Ülikooli Loodus- ja tehnloogiateaduskonna õppeprodekaan.

Igor Mang on auväärne astroloog, kes väärtustab maalähedast eluviisi. Ta ise on öelnud, et: “Astroloogia on mulle nagu isa ja ema, kes mind halva eest hoiavad ja heale teele juhivad. Iga pühapäev vaatan järgmise nädala seisud üle ning see tõepoolest aitab elada”. Iga aasta alguses avaldab Maaleht Igor Mangi ülipopulaarse aastahoroskoobi, mille ilmumist ootavad huviga kümned tuhanded inimesed.

Toomas Trapido on lõpetanud Tartu Ülikoolis bioloogia eriala, olnud Eestimaa Looduse Fondi tegevjuht, juhatuse esimees ja aktiivselt kaasa löönud ka Teeme Ära algatuses. Hetkel toimetab ELF-i Nõukogus ning on üks Let’s Do It World eestvedajatest. Ta on olnud erakonnas Eestimaa Rohelised ning Riigikogu XI koosseisu liige. Toomas tegeleb loovjuhtimise teema arendamisega Eestis ning on tuntud ka loovjuhtimise koolitajana.

Martin Vällik on Skeptik.ee eestvedaja ning MTÜ Eesti Skeptik üks asutajatest. MTÜ Eesti Skeptik edendab kriitilist mõtlemist ning teaduse meetodeid, soodustades teoreetiliste teadmiste ja praktiliste oskuste arengut. 2013. aastal tekitas lugejates elevust Postimehe arvamuslehel ilmunud Martin Välliku artikkel, milles ta kutsus mitteusklikke inimesi üles vaikima Eesti hümni kolmada salmi ajal, kui neid häirib, et seal palvetatakse kristliku jumala poole.

Domus Dorpatensise Mõtlemisfestivali avasündmus toimub Tartu Teaduskeskuses Ahhaa esmaspäeval, 19. mail. Teadusbuss alustab oma etteastet kell 17 ning teaduse ja alternatiivsete mõtlemisviiside arutelu leiab aset kell 18.

Sündmust salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”

Kuula ka esinejaid saates “Hallo, Kosmos!”: Mart Noorma, Igor Mang, Toomas Trapido.

Jaga sündmust sõpradega facebookis


Seotud