“Hallo, Kosmos!” 200. juubelisaate avalikul salvestusel esinevad Einar Laigna, Toomas Paul ja Vello Salo

Teisipäeval, 18. novembril kell 18 toimub Eesti Raadio 1. stuudios Raadio 2 kõige ebatavalisema saate ” Hallo, Kosmos!” 200. juubelisaate avalik salvestus, kus igavikulistel ja aktuaalsetel teemadel mõtisklevad auväärsed hingekarjased Einar Laigna, Toomas Paul ja Vello Salo.

“Hallo, Kosmos!” on sise- ja väliskosmiliste avaruste ja anomaaliate vaatlemisele pühendunud audiorännak, mis uurib maailmavaadete äärealasid läbi erinevate tunnetusakende. Esimene saade startis Raadio 2 eetris 13. juunil 2010 ning pühapäeval, 23. novembril kell 14 jõuab eetrisse 200. saade, mille avalikul salvestusel saavad osaleda ning ka esinejatelt küsimusi küsida kõik kosmosehuvilised raadiokuulajad.

“See on olnud ääretult huvitav ja avardav nelja ja poole aasta pikkune teekond, täis erilisi inimesi ja ebatavalisi teemasid – ilmselt minu senise elu kõige põnevam ettevõtmine,” räägib saate autor Ingrid Peek. “Armastan väga tarku, küpseid ja elukogenud härrasid, kes on aastakümneid mõtisklenud elu ja inimeseks olemise mõistatuste üle. Nii ongi juubelisaate salvestuse vestlusringis mu kolm suurt lemmikut väärikate hingekarjaste seast – Einar Laigna, Toomas Paul ja Vello Salo on kindlasti inimesed, kellel on, millega kuulajate maailma rikastada.”

Einar Laigna on vaimulik, teoloog ja ajaloofilosoof, mõõgameister ja kolonelleitnant, kes on oma teenistuse eest pälvinud rohkelt tunnustust ning kelle võimsad sõnavõtud ei jäta külmaks mitte kedagi. Toomas Paul on üks filosoofilisemaid kirikuõpetajaid, kultuuritegelane ja esseist, ühiskonnas aktiivne kaasamõtleja, kes on püüdnud ehitada silda loodus-, humanitaar- ja ühiskonnateaduste vahel. Värvika elukäiguga Vello Salo on teeninud soomepoisina ja õppinud Vatikanis, õpetanud Metsaülikoolis ja olnud Tartu Ülikooli vabade kunstide professor, uurides armastuse mõistet ja armastuse käsitlemist Eestis, eesti keeles, folklooris ja kirjanduses.

“Hallo, Kosmos!” 200. juubelisaate avalik salvestus

Teisipäeval, 18. novembril kell 18
Eesti Raadio 1. stuudios
(Kreutzwaldi 14)

Vestlusringis osalevad Einar Laigna, Toomas Paul ja Vello Salo

Uksed avatud kell 17.30, algus kell 18, pilet ukselt 5.-


Jaga sündmust sõpradega facebookis ja külasta Kosmonautide Klubi

Vaata kõikide saadete arhiivi Raadio 2 kodulehel ja halloskosmos.ee

Kuula varaseimaid saateid “Hallo, Kosmos!”, kus külaliseks Einar Laigna (1. osa ja 2. osa), Toomas Paul ja Vello Salo


Seotud