Haiguste ja tervisehäirete metafüüsilisised ja psühhosomaatilised põhjused

Tuntud Kanada metafüüsik Lise Borbeau on aastakümneid uurinud haiguste ja tervisehäirete metafüüsilisi ja psühhosomaatilisi põhjuseid. Oma raamatus “Keha ütleb sulle: Armasta ennast!” kirjeldab teadlane levinumate haiguste ja tervisehädade metafüüsilisi põhjuseid ja lahendusi. Kui meie keha jääb haigeks, tahab ta, et teadvustaksime enda kohta midagi olulist, uuriksime oma hinge, muudaksime oma mõtteid ja tegutsemisviisi. Haigus on hingeelu tasakaalutuse väljenduseks materiaalses maailmas. Meie tark keha püüab seda sisemist tasakaalu taastada ja annab meile haigusega teada.

Kaks diagnoosi, katkend Lise Bourbeau raamatust “Keha ütleb sulle: “Armasta ennast!””

Astma

Füüsiline tõkestus

Astma peamiseks sümptomiks on raskendatud hingamine (hingeldushood), kusjuures väljahingamine on raske, sissehingamine aga kerge ja kiire. Sellist raskendatud hingamist saadab vilin rinnakorvis, mis on kuulda stetoskoobis, aga tihtipeale ka ilma selleta. Hoogude vaheaegadel hingamine normaliseerub ja vilin kaob.

Emotsionaalne tõkestus

Et astmaatikul on kerge sisse hingata, aga raske välja hingata, ütleb keha talle, et ta tahab liiga paljut. Ta võtab endale liiga palju kohustusi ja tal on raske neid teistele üle anda. Ta tahab näida palju tugevam, kui tegelikult on, sest arvab, et kutsub sellega esile armastust enese vastu. Ta ei ole võimeline reaalselt hindama oma võimalusi ja võimeid. Ta tahab, et kõik oleks nõnda, nagu tema soovib, aga kui see ei õnnestu, meelitab ta endale tähelepanu pöörama astmaatilise vilinaga. Astma on tema jaoks ka hea õigustus mitte olla nii tugev, kui ta tahaks.

Mentaalne tõkestus

Astmahood on tõsiseks signaaliks sellest, et su soov enda peale võimalikult palju kohustusi võtta mürgitab ja lämmatab su organismi. Armasta ja aktsepteeri end koos kõigi oma nõrkuste ja piirangutega! Sa oled kõigest inimene. Pole mingit vajadust teistele oma saavutuste või haigusega muljet avaldada.

Vaimne tõkestus ja järeldus

Et mõista vaimset tõkestust, mis takistab sul oma tõelise Mina vajaduste rahuldamist, esita endale raamatu lõpus toodud küsimused. Nii saad täpsemini määratleda oma füüsilise probleemi tõelise põhjuse.

Bronhiit

Füüsiline tõkestus

Põhjustades valu- ja pigistustunnet rinnus, on bronhiit hingamisteede, st bronhide (kopsutorude) ja trahhea (hingetoru) viirusnakkus. Suured bronhid juhivad õhu kopsudesse, hingamistee väiksematel osadel ehk bronhioolidel on keerulisem ülesanne: kokku tõmbudes ja laienedes reguleerivad need kopsude töömahtu. Bronhiit on bronhide limaskesta põletik, mis häirib hapniku ja süsihappegaasi vahetust.

Emotsionaalne tõkestus

Metafüüsika järgi sümboliseerivad bronhid perekonda. Bronhiit tekib tihti siis, kui perekonnas on mingi kriis või lahkarvamused. Inimene on sellest tugevasti puudutatud, tunneb viha, kuivõrd need probleemid kujutavad endast ohtu tema harjumuspärasele olemisele tema territooriumil. Tal võib tekkida isegi soov katkestada suhted ühe või mitme pereliikmega, ent ta ei söanda seda süütundest teha. Inimesel puudub julgus astuda avalikku vastasseisu, ta väsib ning langeb masendusse. Ta ei suuda saada, mida vajab, ent ei räägi sellest. Sel inimesel tuleks hõivata oma koht perekonnas iseseisvalt, ootamata, kuni teised aitavad tal seda teha.

Mentaalne tõkestus

Kui sul on bronhiit, on aeg hakata ellu suhtuma rõõmsamalt ja lihtsamalt. Ei maksa nii kõvasti südamesse võtta kõike seda, mis su perekonnas toimub. Pead mõistma, et ei ole olemas perekondi, kus alati valitseb absoluutne üksmeel. Su pereliikmete vaated võivad sinu omadest erineda ja see on igati normaalne. Selle asemel et toimuvat liiga südamesse võtta, püüa elada nii, nagu pead vajalikuks, allumata teiste mõjutustele isegi siis, kui nad on su oma pere liikmed. Sa ei pea olema masenduses, vaid saad osutada vastupanu, tundmata seejuures vähimatgi süüd. Sa pead hõivama oma koha, oma territooriumi. Püüa sealjuures austada teiste inimeste õigust elada nii, nagu nemad tahavad.

Vaimne tõkestus ja järeldus

Et mõista vaimset tõkestust, mis takistab sul oma tõelise Mina vajaduste rahuldamist, esita endale raamatu lõpus toodud küsimused. Nii saad täpsemini määratleda oma füüsilise probleemi tõelise põhjuse.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt ilmunud Lise Bourbeau raamatust “Keha ütleb sulle: “Armasta ennast!””.

Seotud