Geeniteadlane David Suzuki: “Inimkond on osa laiaulatuslikust eksperimendist.”

GMO-d võivad tekitada kahju nii inimeste tervisele kui ka keskkonnale. Meil kõigil on aeg hakata sellele tähelepanu pöörama, iseseisvalt asja uurima ja kahtluse alla seadma seda, mida meile öeldakse. Me ei saa enam usaldada toidu ja tervisega tegelevaid valitsusharusid.

Me oleme andnud endast parima, et levitada sõna GMO-de (geneetiliselt muundatud organismide) kohta, aga meie pole ainsad, kes on seda teinud. Mitmed avaliku elu tegelased, teadlased ja õpetlased on aastate jooksul GMO-de vastu sõna võtnud. Näiteks rääkis sellest alles hiljuti üks endine Kanada valitsuse põllumajandusteadlane toit ei saa iial sobivaks lahenduseks meie toiduvajaduse rahuldamiseks. Me elame ajastul, mil meie tehnoloogia võimaldab “mööda hiilida” paljudest looduse sammudest ning luua põllukultuurid, mis suudavad toota “supersaaki” ja on võimelised sammu pidama pidevalt muutuva inimkeskse keskkonnaga.

Kiirelt kasvav ülemaailmne rahvaarv, kliimamuutustest tingitud planeedi olukorra halvenemine ja üha suurenev looduslike katastroofide arv on kõik nende tegurite seas, mis suunavad meie pingutusi ja rahastamist taimede, põllumajanduslike ja toidupõhiste teaduste alal. Selle tagajärjeks on sageli uued geneetiliselt muundatud toiduained.

Kuid me vajame põhjalikumat teaduslikku uuringut GMO-de tagajärgede kohta keskkonnale ja inimeste tervisele ning me peaksime selleks kasutama korralikke eksperthinnanguid ja erapooletuid protsesse. Me peame ka nõudma seda, et meie valitsused tegutseksid läbipaistvamalt, kui asi puudutab uute geneetiliselt muundatud kultuuride kasutuselevõttu, sest need kultuurid jõuavad lõpuks toiduahela kaudu meie kõhtudesse.

Allikas: http://earthweareone.com

Tõlkis: Joonas Orav

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.