GALERII: Vigala Sassi tuhk puistati tänasel pööripäeval Triigi lahe lainteavarustesse

Täna, sügisesel pööripäeval puistati rahvaravitseja Vigala Sassi tuhk kodulahte Triigi sadamas. Enne surma jagas Sass sõprade kaudu teavet, et kui saabub sügisene pööripäev, siis toimub tuha laiali viimine lõkke kohalt, kus ta ära põles.

Keskpäevaks oli kogunenud Triigi sadamasse suur hulk Sassi sõpru ja tuttavaid. Põles lõke, tantsiti ringis ja lauldi ühiselt laule. Seejärel saabusid Sassi lähedased kodust kaasas klaasanum tuhaga. Paadiga sõideti lahele ja tuhk puistati laineavarustesse. Seejärel läksid kutsutud Männisalusse, et üheskoos meenutada head sõpra ja toredat inimest.

Kümme aastat vähki põdenud taimetark, ravitseja ja teadmamees Vigala Sass, pärisnimega Aleksander Heintalu, kes tohterdas üle poole sajandi Eesti rahvast ning jättis maha märkimisväärse taimetarkuste pärandi, lahkus meie seast 19. augustil 2015.

Aleksander Heintalu, rahvasuus tuntud kui Vigala Sass oli ema poolt tšuud, isa poolt slaavi juut, rahvuselt seto, kes aitas aastakümneid inimesi oma taimeravi alasti teadmiste ja nõuannetega. Taimedele – ja üldse kõigele elus – lähenes ta teaduslikust vaatevinklist. Osa Sassi teadmistest jõudis ka raamatukaante vahele: ravimisest on tema sulest ilmunud näiteks eri aegadel välja antud mitu osa “Sassi raviraamat”/”Minu raviraamat”, “Taimeravi põhimõtted”. Väest on ta kirjutanud “Väeraamat (Warraku raamat)” II. Üks huvitav liin on estide ehk tšuudide ajalugu ja muinasusk, mida Sass on põhjalikult uurinud ning sellest ka kaks raamatut “Estide (tsuudide) hingestatud ilm” kirjutanud. Oluline teos on ka tema eepos “Kuldmamma!”, mille jaoks ta uuris rohkelt teisi eeposi ja kirjutas uue ja isikliku mütoloogilise nägemuse meie kaugete esivanemate Kristuse-eelsest ajast, millal ühiskonnas valitses ema võim.

Loe Vigala Sassi õpetusi, kuidas hirmust üle saada ja ravitseja tarkust, et elu mõte on elada nii, et sa kellelegi haiget ei tee ning kuula jutuajamisi Vigala Sassiga Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”1. osa ja 2. osa

Vaata galeriid Vigala Sassi tuha puistamisest lainteavarusse.

Alkeemia pildigaleriidel aitab teostuda www.tehnikarent.ee

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.