GALERII: Vaata, kes käisid šokeerivalt julge ja tervendava raamatu “Armastuse aastaring” esmaesitlusel

Ursula Zimmermanni uus raamat”Armastuse aastaring” sündis tema blogipostituste seeriast “Võib-olla see ongi armastus” ja polnud autori sõnul alguses sugugi raamatuks mõeldud, aga kuna tekkinud lugejaskond hakkas tagasisides üha tihedamini küsima, millal sellest võiks raamat sündida, siis olidki tekstid ühel hetkel nii valmis, et võisid kaante vahele jõuda. Vaata galeriist, kuidas möödus raamatu esitlus.

Autori enda sõnul räägib raamat küll ühest küljest autobiograafilise loo, aga palju enam räägib ta armastusest endast. “Jõust, mis ei kao ega haihtu, vaid on alati meiega, ükskõik mis ei juhtuks, kui vaid valime sedasi mõelda ja tunda. Kui usaldame. Need lood on pühendatud kõigile, kes usuvad armastuse energia tervendavasse jõusse. Ja kõigile, kes veel ei usu, aga kelle hinged ometi teavad.”

Õhtut juhtinud ja autoriga vestelnud Saale Kareda sõnul on selles raamatus lisaks poeetilisele sügavusele ja väljendusrikkusele päris mitu olulist sõnumitasandit, mida me just praegu, just selles ühiskonnas hädasti vajame. “Üks olulisimaid neist on isiklikke transformatsiooniprotsesse armastusega läbivalgustav tänulikkus ning teadmine, et oleme alati hoitud, kui suudame usaldada elu. Ühiskonna uueks loomine käib alati ainult seestpoolt väljapoole, suutes sealjuures olla tänulik kõigi kogemuste eest, millega elu meid on õnnistanud – nii rõõmsate kui ka valusate kogemuste eest.”

Esitlusele oli tulnud paljude sõprade seas ka “Ahto. Unistuse jaht” režissöör Jaanis Valk, kes oma sõnavõtus järgmist lausus: “Tänu Ursula mõtetele olen kohtunud tõelise ürgnaisega. Selles raamatus on väärtusi, mida võiks lugeda ka iga mees. Loodan siiralt, et Eestimaal pole ühtegi nii rumalat kriitikut, kes näeksid selles teoses vaid naiselikku tunnetemaailma. Minule kui mehele äärmiselt paeluv ja põnev lugemine, kaasamõtlemise ja -tunnetamise koht. Sügav ja jõuline puudutus.”

Kirjaniku ja luuletaja Heidi Raba sõnul on “Armastuse aastaring” lummav pilguheit naise siseilma, mille valgus ja varjud on tabatud nauditava tundlikkusega. “”Armastuse aastaring” väärtustab meie loomuomast soovi armastada ja olla armastatud. Need lood on kantud ürgsest tarkusest, et armastaja on ennekõike andja ja tänulikkus südame särav teejuht. Sügavalt naiselik, aus, avameelne ja inspireeriv teekond.”

“Armastuse aastaring” on Ursula Zimmermanni teine autoriraamat. Tema esimene raamat oli luulekogu “Kiripuu”, mis ilmus 2015. aastal. Lisaks on ta olnud mitme raamatu tõlkija, koostaja, toimetaja ja kaasautor. Juba Ursula Zimmermanni “Kiripuud” nimetati ühiste nimetajatega nagu “siiras, ehe, aus ja ürgselt naiselik”. Tema teine raamat jätkab sama rida, ainult mitme kraadi võrra veel suuremas sügavuses ja peenemas hingetunnetuses. Paljud blogilugejad on tunnetanud neis juttudes tervendavat energiat.

Vaata raamatu esitluse galeriid:

Alkeemia lugemisnurk | Armastuse aastaring: sügavalt naiselik, aus, avameelne ja inspireeriv teekond

Seotud