GALERII: Raamatu “Naiseks olemise kunst” õnnistamine tõi kokku väekad naised

Kolmapäeva toimus Solarise Apollos tavapärasest teistmoodi raamatuesitlus: psühhoterapeut Katrin Saali Sauli värskelt ilmunud teose “Naiseks olemise kunst. Avasta naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma” aitasid sisse õnnistada autori õpetaja Marina Paula Eberth ning raamatu ristiemad Kadri Sakala ja Tiina Ristimets.

Katrin Saali Saul “Naiseks olemise kunst. Avasta naiselik vägi läbi maagilise arhetüüpide maailma” on kohustuslik lugemine igale naisele. Ja mehele.

Sarnaselt plaastrite ja köharohuga peaks iga korraliku perenaise esmaabikarpi kuuluma ka Katrin Saali Sauli raamat naiste arhetüüpidest. Ikka selleks, et eemale hoida iseenda ja pere hingehädad.

See on kompass. Just nii nagu seitsmekümnendate ja kaheksakümnendate põlvkonnal ehtis kõigi raamaturiiulit “Avameelselt abielust” juhendades neid esimeste teadmisteni intiimelust, võiks see raamat olla kompassiks igale naisele, et saada aru, kuhu ja kuidas liigelda oma hingemaastikul.

Arhetüüp on millegi algkuju ehk algpilt, millest kõik inimesed saavad ühte moodi aru. Autor tutvustab naiste arhetüüpe läbi muinasjuttude. Teos pakub praktilisi teadmisi ja oskusi, kuidas enda hinge eest hoolt kanda, suhete eest hoolitseda, lastega rääkida, hoida kodus tasakaalu. Kokkuvõtvalt – kuidas eluga hakkama saada nii, et silmadesse jääks sära alles.

Millised on siis need naise eluterved põhiarhetüübid?

Tüdruk  – Me vajame Tüdrukut endas, et elus mitte “ära kuivada”. Temas on elurõõmu, uudishimu ja imetlust. Tüdruku kõige tähtsam oskus on usaldada ning olla kohal – siin ja praegu. Ta hoiab suhtes lootust, näitab välja tundeid, on spontaanne, õnnelik, loov ja ta unistab.

Armastaja – Et südamel oleks põhjust edasi tuksuda, vajame me Armastajat, kes annab meile hinge- ja kehasoojust. Temas on tabamatu naiselikkus. Armastaja oskab olla salapärane, kirglik, häbitu, oskab nautida ning ahvatleda. Armastaja huikab, pakub seksuaalset naudingut, inspireerib meest tema muusana ja kiirgab rahulolu.

Perenaine – Perenaine loob meile kodu – koha, kuhu tulla. Tema oskustest sõltub meie sisemine puhtus, rahu ja tasakaal. Hea Perenaise kodus ega hinges ei ole kohta kannatusele. Ta tunneb suhete seaduspärasusi, säilitab rahu, on teadlik oma väeallikatest, mõistab vaimseid põhitõdesid. Teab, mis peres ja kodus toimub, hoolitseb iseenda ja oma pere tervise eest.

Kuninganna – Et saaksime teha elus tarku valikuid, on meil vaja Kuningannat. Tema on see, kes oskab näha sihti, milleni jõuda ning kes oskab anda piisavalt hapnikku hingele ja ajule, et mitte ära minestada elukeerdkäikude ees ja sees. Kuninganna teab, millal on aeg midagi katki rebida ja millal on aeg midagi parandada. Ta oskab ennast väärtustada, ennast väljendada, oskab vaikida ja öelda ei. Ta teab oma missiooni elus, on kontaktis oma väega ja tunneb viisakusreegleid.

Mis aga juhtub, kui elu sõidab sisse ja me ei oska keerulise situatsiooniga toime tulla? Me kaotame kontakti eluterve arhetüübiga ning hakkame kas ülefunktsioneerima või alafunktsioneerima. Me lisame arhetüübile energiat juurde või võtame energiat ära ning kukume variarhetüüpi. Variarhetüüpide kirjeldusi võib lugeja pidada ehk raamatu kõige magusamaks osaks, kuna kirjutatud elu pealt, saab ära tunda oma pereliikmeid, sõpru ja ka ennast ning südamest naerda.

Mina usun, et terve naine = terve perekond. Ja me tervendame maailma üks perekond korraga.

Autor: Kadri Sakala, sertifitseeritud Imago suhteterapeut, holistiline terapeut

Uuri lisa kirjastuselt Pilgrim ilmunud raamatu “Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma” kohta.

Loe katkendit raamatust, millised on naiste arhetüübid ja kuidas nad meid mõjutavad.

Kuula Katrin Saali Sauli rääkimas pikemalt naise arhetüüpidest sel pühapäeval, 25. jaanuaril kell 14 Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”

Seotud