GALERII: Meeleolukas saatesarja “Hallo, Kosmos!” seitsmenda sünnipäeva tähistamine

Raadio 2 üks populaarsemaid saateid ” Hallo, Kosmos!” siirdub pausile, kuna saate autor Ingrid Peek asub alates augustikuust Vikerraadio peatoimetaja ametisse. Loomulikult ei kao kuhugi seitsme aasta jooksul eetrisse jõudnud üle kolmesaja saate, kus ligi nelisada külalist on kuulajatega oma maailmavaadet jaganud – kõik need sise- ja väliskosmilised audiorännakud jäävad ülekuulamiseks R2 arhiivi. Täna õhtul kell 20 kõlab eetris selle hooaja viimane saade, kus kõlavad parimad palad saatejuhi lemmikutelt.

Veidi aega tagasi tähistas Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!” seitsmendat sünnipäeva kolmepäevase kosmosefestivaliga “Elu universumis”. Siin rikkalik galerii kosmosesaate sünnipäeva tähistamise õhtust 13. juunil:

Saade “Hallo, Kosmos!” startis Raadio 2 eetris 13. juunil 2010, sel nädalal jõuab eetrisse 314 saade. Sellesse ajavahemikku mahub kokku ligi nelisada külalist meilt ja mujalt. Saatekülaliste hulgas on olnud teadlasi, muusikuid, enesearengu edendajaid, arste, vaimulikke ja religiooniuurijaid, psühholooge ja terapeute, šamaane ja nõidu, vabamüürlasi ja vandenõude uurijaid, preestreid, ufolooge, folkloriste, metafüüsikuid, looduskaitsjaid ja muude valdkondade esindajaid.

Lisaks Eesti oma ala asjatundjatele on saatekülalisteni oma ilmavaadet tutvustama jõudnud külalisi Ameerika Ühendriikidest, Venemaalt ja sealsest Tõva Vabariigist, Inglismaalt, Indiast, Tiibetist ning ka Ungarist, Austraaliast, Ukrainast, Puerto Ricost, Mehhikost, Norrast, Brasiiliast Amazonase vihmametsast, Iirimaalt, Iisraelist, Argentiinast, Itaaliast, Islandilt, Taevast ja Põrgust. 39 saadet on olnud inglise keeles, 10 vene keeles ja üks rootsi keeles. Väliskülalistest on tuntuimad tegelased tõenäoliselt Eckhart Tolle ja Kim Eng, Brandon Bays, David Icke, Doreen Virtue, Nick Pope, Veet Mano, Olga Butakova, Darpan, Estas Tonne, Vladimir Megre, Mona Polacca, Drukmo Gyal ja paljud teised tegijad.

314 saatest 41 on helipurki püütud avalikel, publikuga salvestustel – nende seas näiteks Alkeemia Akadeemia arutelud ja traditsiooniline iga-aastane Kosmonautikapäeva tähistamine. Raadiokuulajateni jõudnud ka (koos sellenädalase saatega) 13 kollaaž-saadet, mis koosnevad erinevate saatekülaliste mõttekillukestest. Selle aja jooksul on saadet on R2 kodulehelt järelkuulatud ja alla laaditud 2,3 miljonit korda.

Saatel “Hallo, Kosmos!” on facebookis 18 705, instagramis 2528 ja twitteris 227 fänni, kus hallokosmonautide kogukond jätkab tegutsemist ka siis, kui saadet enam R2 eetrist ei kuule.

Saate helivõlurid on Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür ning avalikel salvestusel Kaspar Karner, Ats Treimaa, Priit Karind, Aili Jõeleht.

Saatesarja “Hallo, Kosmos!” selle hooaja viimases saates kõlavad parimad palad saatejuhi lemmikutelt läbi aegade. Kuula täna, neljapäeval kell 20 ja kordusena pühapäeval kell 14 Raadio 2st.

Kuula ka kõiki varasemaid saated R2 ARHIIVIST ja vaata kodulehte hallokosmos.ee.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.