GALERII: Kene Vernik esitles oma raamatut “Hea une teejuht”

Vaata, kes käisid unetehnoloog Kene Verniku äsja ilmunud raamatu “Hea une teejuht” esitlusel Tallinnas Solarise Apollo raamatupoes.

Kene Vernik: “”Hea une teejuht” aitab korrastada ühte kõige olulisemat tegevust ehk magamist ehk unetervise eest hoolitsemist. Raamat on täis soovitusi ning spetsiaalseid tehnikaid ja harjutusi, mida üks rahutu magaja võiks läbi teha. Lisaks praktilisele poolele ei puudu ka teooria. Teooriast rääkimine on oluline, sest paluda teha teil kõiki neid muutusi ilma põhjendusteta, ei saa see olema piisavalt motiveeriv. Kõik raamatus kirjeldatud harjutused ja tehnikad on teadusuuringutes kinnitust leidnud. Siia raamatusse valisin need tehnikad, mida olen ka ise õppinud ja praktiseerinud.

Olen unemeditsiinis töötanud kokku aktiivselt 9 aastat. Unealane teekond sai alguse 2006. aastal, kui olin 21-aastane. Õppisin teisel kursusel psühholoogiat ja alustasin ka kohe tööd Tartu Psühhiaatriakliinikus unekeskuse osakonnas – seega olen ühtekokku olnud selle alaga seotud 13 aastat. Haiglas omandasin unetehnoloogi praktilised oskused ja 2016. aastal sain unetehnoloogi kutse Euroopa Unemeditsiini komisjonilt. Minu unealasele haridusele lisandus veel Tartu Ülikooli magistrikraad psühholoogias ja mitmed õpingud psühhoteraapiate alal.”

Psühhiaater ja unearst dr. Tuuliki Hion on öelnud Kene Verniku raamatu kohta järgmist: “Kolleeg Kene Vernikult ilmus unetuse eneseabi käsiraamat. Kene töötab unetuse kognitiivkäitumusliku ja teadveloleku tehnikatega ja on kogenud laste ja täiskasvanute unehäiretega töötamisel, lõpetamas kliinilise psühholoogi õpet. Meie jaoks on see raamat unemeditsiinipõllul väga suur asi, esimene eesti autori unetuse tõenduspõhiste tehnikate rakendamisel põhinev allikas. Õnnitlused Kenele!”

Loe raamatust “Hea une teejuht” katkendit: Alkeemia lugemisnurk | Unepuudus toob kaasa häireid nii kehalises kui vaimses tervises

Vaata raamatu kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt

VAATA GALERIID:

Seotud