GALERII: Helga-Johanna Kuusler esitles müstilist noorteromaani “Puhkus koomas”

“Keskkooli ajal lugesin ma inglite kohta väga palju. Praeguseks on minu huvi nende vastu vähenenud, aga mulle meeldib uskuda, et nad on endiselt minu ümber olemas ja valvavad minu üle. Saatusest rohkem usun ma juhustesse, minu meelest on väga huvitav, kuidas pealtnäha juhuslikuna näiv sündmus või kohtumine võib meie elu muuta,” räägib noor ja andekas autor Helga-Johanna Kuusler, kelle haarav mõrvamüsteerium”Puhkus koomas” on kirjanduskonkurss BestSeller 2015 ilukirjanduse kategooria võidutöö.

“Raamatud ja filmid, kus tegelaste hinged või kehad vahetusse lähevad, meeldivad mulle. Ja kes meist ei oleks kunagi mõelnud, mida nad ette võtaksid, kui saaksid võimaluse olla keegi teine ja elada teistsugust elu? Jumalik sekkumine tundus mulle kõige parema võimalusena, kuidas panna Saskia Ralphi elu elama. Sündmustiku arenedes selgub, kui palju see jumalik sekkumine neid inimesi, kes Ralphi ümbritsevad, mõjutab, ning kui suurt mõju Saskia neile Ralphi asemele asudes avaldab. Kui Saskia hing ei oleks Ralphi kehasse läinud, oleks sellest saanud hoopis teistsugune lugu. Näiteks selline, kus Saskia peab pärast liiklusõnnetuse üleelamist hakkama oma elu ümber hindama ja tulema toime Ralphi surnuks sõitmisest põhjustatud süütundega, aga see ei ole lugu, mida ma jutustada tahtsin,” kirjeldab Helga-Johanna Kuusler põneva ja müstilise süžeega romaani portaalile Elutark antud intervjuus.

Helga-Johanna Kuusler “Puhkus koomas”

Kirjanduskonkursi “Bestseller 2015” võidutöö ilukirjanduse kategoorias

Saskia ja Ralph satuvad autoavariis eluohtlikku seisundisse, kuid olles jõudnud taevasse Peetruse ette, tekib suur segadus ja Saskia hing saadetakse Ralphi kehas maa peale tagasi. Saskial on 40 päeva aega, et õppides Ralphina poistekoolis, lahendada mõrvajuhtum, mille tunnistaja poiss oli. Samas ei saa ta kaasa ei Ralphi mälestusi ega kogemusi, nii et tal tuleb hakkama saada võõras kehas ja võõras keskkonnas, kus ta mitte kedagi ei tunne.

“Puhkus koomas” on kireva sündmustikuga kiiresti kulgev mõrvamüsteerium, kuid ühtlasi ka noore naise eneseleidmise lugu.

***

“Olen sündinud 1991. aastal Tallinnas. Jutte ja luuletusi olen ma kirjutanud nii kaua, kui mäletan – alguses käsitsi ja trükitähtedega, siis kirjutusmasinal ja lõpuks arvutiga… mis on väga hea tööriist, sest minu käekirja pole võimalik lugeda ja keskaegses kloostris ei oleks keegi mulle kopeerimiseks ühtegi käsikirja usaldanud. Kirjutamise juures köidab mind kõige rohkem see, kuidas minu tegelaskujud hakkavad elama oma elu ning see, mida nemad tahavad, hakkab erinema sellest, mida nad minu arvates tahtma peaksid. Kui ma parajasti ise ei kirjuta, siis loen teiste kirjutatut, otsides sellist raamatut, millega koos saaks veeta aega hommikuni välja,” sõnab raamatu autor Helga-Johanna Kuusler enda tutvustuseks.

Uuri lisa Kirjandusvõistluse võitja Helga-Johanna Kuusler: Paljud noored arvavad kahjuks, et lugemine on täiega nõme

Seotud