GALERII: Avo Kull esitles rahapööritajate maailmast jutustavat romaani “Must klaasmaja”

Romaanivõistluste kahekordne võitja Avo Kull esitles kirjandusvõistlusel BestSeller 2015 ilukirjanduse kategoorias teise auhinna saanud romaani”Must klaasmaja”, mis viib lugeja suure raha pööritajate maailma. “Looming ei jää loomata sõltumata sellest, kas makstakse või ei. Mitte keegi pole mitte kunagi tõestanud raha viljastavat mõju loomingu kvaliteedile, küll aga leidub vastupidiseid näiteid,” avaldab kirjanikuhärra rahast rääkides ka arvamust kirjanikupalga teemal ning hindab kirjanik Tõnu Õnnepalu loobumist pakutud riiklikust toetusest loomevabaduse nimel.

Vaata pilte Avo Kulli romaani “Must klaasmaja” esitluselt Solarise Apollos:

Kirjandusvõistluse auhinnavõitja Avo Kull: Kui tekib emotsionaalne suhtumine rahasse, siis varsti jääte rahast ilma ja katkendit raamatust: Alkeemia lugemisnurk. Avo Kulli raamat “Must klaasmaja” haarab lugeja kaasa raha ja inimeste igikestvasse keerukasse suhtesse.

Avo Kull “Must klaasmaja”

Pärast magistrikraadi kaitsmist Chicago ülikoolis on Mark Sepper tagasi Tallinnas ja asub tööle varahaldusfirmas, kus tema tegevuse sisuks on raha pööritamine rahvusvahelisel kapitaliturul. Ootamatult seisab ta silmitsi suure raha lummaga, ahvatlevate võimalustega, aga ka riskide ja ohtudega. Mustade peegelklaasidega kaetud maja seinte vahel hakkab hargnema draama, mille keskmes on raha ja inimese igikestev ning keerukas suhe, kus kunagi ei tea, kumb pool lõpuks peale jääb.

See on õpetlik ja samas hoiatav lugu inimese ahnusest ja kiusatusest, unistustest ja ootustest ning raha salakavalast mõjust. Autor tunneb hästi Eesti majanduselu varjatud keerdkäike ja nii leiab lugeja sellest romaanist nii mõnegi tuttava tüübi või juhtumi meie lähiajaloost.

Alkeemia pildigaleriidel aitab teostuda www.tehnikarent.ee

Seotud