GALERII: Alkeemia Akadeemia tõi kokku saalitäie armastatud arstide Rene Bürklandi ja Adik Levini tervisehuvilistest fänne

Teisipäeva õhtul Rahvusraamatukogu suures saalis toimunud tänavune viimane Alkeemia Akadeemia ja Raado 2 saate ” Hallo, Kosmos!” avalik salvestus otsis ühisosa ida ja lääne meditsiini vahel.

Iidse oriendi ja moodsa lääne meditsiini tervisetarkusi jaganud arstid Rene Bürkland ja Adik Levin leidsid mitmeid kokkupuutepunkte teemades, mis puudutavad terviklikku tervishoidu, arsti ja patsiendi suhet, laste tervishoidu, inimese enda rolli oma tervise hoidmises elustiili ja mõtteviisi läbi, immuunsüsteemi ja toitumise osas ning paljudes muudes valdkondades. Kahe tohtri vestlust kuuleb juba sel pühapäeval kell 14-16 Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”. 

Seeniorarst Adik Levin on õppinud Leningradis, teinud teadustööd Kasahstanis ja revolutsiooni Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna juhina ning on tuntud oma toitumisnõuannete poolest. Sel sügisel ilmus talt ka elutööd kokkuvõttev raamat “Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele”. Rene Bürklandi haridus pärineb nii Tartu Ülikooli arstiteduskonnast ja Tallinna Ülikooli psühholoogia teaduskonnast kui ka Nanjingija Beijingi Hiina meditsiini ülikoolist, kus ta õppis hiina keelt, akupunktuuri, taimeravi, qigong’i ja tuina massaaži. Hiinas pikalt elanud ja töötanud tohter jõudis Eestisse tagasi 2009. aastal ning tegeleb nüüd ravimise, loengute pidamise ja hiina meditsiini keskuse arendamisega. Hiljuti ilmus talt raamat “Tervise alkeemia. Hiina meditsiiniline lähenemine tervisele ja haigustele”, mis troonib raamatumüügi edetabelite tippudes üle kogu Eesti.

Kuula varasemaid R2 saateid “Hallo, Kosmos!”, kus külas Rene Bürkland ja Adik Levin


Seotud