Ettevõtja Elon Musk kardab, et Google’i robotite armee võib kogemata vaenulikuks muutuda

Visionäär ja futurist, Tesla Motorsi ja SpaceXi juht Elon Musk on avaldas muret, et midagi väga ohtlikku võib tehisintellekti rindelt meieni jõuda tõenäoliselt 5-10 aasta jooksul. “Nagu teate olen ma muidu väga suur tehnoloogia pooldaja ega pole seni teemat tõstnud, kuni viimaste kuudeni, nii et ma ei hädalda niisama millestki, mida ma ei mõista,” ütleb Musk.

Väidetavalt muretseb Musk, et kuigi Google – ja firma tegevjuht Larry Page, kes on Muski sõber – lähtuvad oma robootika-alases uurimistöös headest kavatsustest, “võivad nad kogemata luua midagi vaenulikku”. Selline avaldus tuli ilmsiks Tesla Motorsi ja PayPali asutaja Elon Muski hiljuti avaldatud biograafias.

Google on kokku ostnud robootikafirmasid, sealhulgas ka firma nimega Boston Dynamics, mis valmistab hirmutava välimusega jooksuvõimelisi robotkoeri. Pole selge, milline on nende firmade lõppeesmärk robotite arenduses.

Kuid milleks need robotid ka loodud pole, tõenäoliselt peavad need tegutsema Google’i loodud tehisintellekti alusel. Musk on avalikult rääkinud oma hirmust seoses tehisintellektiga ning oma arvamusest, et sellise intellekti arendust tuleks hoolikalt silmas pidada, juhuks kui see peaks ohtlikuks osutuma. Ta on öelnud, et tehisintellekt on inimeste suurim eksistentsiaalne oht, ning võrrelnud seda “deemoni esile manamisega”.

Page on aga tehisintellekti kohta öelnud positiivseid asju, väites, et robotid ja arvutid suudavad millalgi tulevikus “inimestest paremini arutleda, mõelda ja asju teha”.

Musk ja Page on head sõbrad ning Google’i investeeringute haru on Muski projekte kõvasti ka rahaliselt toetanud. Raamatu väitel viidavad mehed sageli koos aega Google’i kaasasutaja Sergei Briniga, et arutada ambitsioonikaid plaane transpordi ja interneti tuleviku kohta.

Allikas: www.independent.co.uk
Vaata ka pikemat lugu portaalis mashable.com

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.