ESTCube-1 lõpetab missiooni. Kas tuleb ESTCube-2?

Teisipäeval, 17. veebruaril kell 12-13 saadetakse Eesti esimene tudengisatelliit ESTCube-1 pensionile ning avalikustatakse info uute missioonide kohta. Kas tuleb ESTCube-2? See selgub Tartu observatooriumis Tõraveres toimuval pressikonverentsil.

ESTCube-1 on esimene Eesti satelliit, mis saadeti Maa orbiidile 7. mail 2013. Veidi enam kui poolteist aastat hiljem loevad tudengisatelliidi loojad ESTCube-1 missiooni lõppenuks.

Kosmosekuubiku viimaseks missiooniks jäi võtta vastu sõbrapäevasoove, mis jäävad pardamälus ümber maakera tiirlema seni, kuni ESTCube-1 umbes paarikümne aasta perspektiivis ära põleb ning soovid kosmosesse laiali paiskab.

Eesti tudengisatelliidi programm algatati Tartu ülikooli üliõpilaste ja õppejõudude poolt 2008. aastal eesmärgiga populariseerida reaal- ja inseneriteadusi, anda tudengitele praktilisi kogemusi ning arendada ettevõtlikkust.

Programmi algataja ja juhendaja, Tartu ülikooli optilise metroloogia dotsendi Mart Noorma sõnul on programm täitnud oma eesmärgi – paljud tublid noored on saanud oma teaduskraadi ning välja on arenenud mitmeid Eesti majandust toetavaid ettevõtteid.

Pressikonverentsil annab ESTCube-1 meeskond ülevaate, kas ja kuidas tudengisatelliit on orbiidil tiireldes oma teised eesmärgid täitnud. Samuti avalikustatakse järgmised missioonid – kas tuleb ESTCube-2 või midagi muud, saab teada juba pressikonverentsil.

Kõik huvilised on oodatud Tartu observatooriumisse, otseülekannet pressikonverentsist näeb SIIT ja SIIT.

Vaata lisa: Estcube.eu

Leia ESTCube Facebookist

Seotud