Esimesed suhted

Kõige huvitavam periood sinu elus on algamas! Sa hakkad kohtamas käima. Kes see on? Kas see on armastus? Kas te alustate suhet? Või lähete lahku?

Tunded

On ta kena? Ta on nii lahe, et iga kord, kui sa teda näed, jääb su süda seisma. Ta võib olla sinu koolist või elada sinu lähedal. Igatahes ta tunneb inimesi, keda sina tunned.

Oletame, et sa oled enesekindel. Tavaliselt võtad sa oma saatuse enda kätesse ja proovid astuda esimest sammu. Sul ei ole midagi huvitavat ega maailma muutvat öelda. Sa tahad lihtsalt tutvust sobitada. Jah, sul on õigus. See on kõige raskem osa.

Aga mis siis, kui sul pole julgust? Sa lihtsalt ei saa seda teha. Ükskõik kui kõvasti sa ei proovi, see tundub võimatu.

On ainult üks probleem. Ta isegi ei tea, et sa olemas oled. Õigupoolest tundub ta täielikus teadmatuses olevat. Niisiis, kuidas anda talle märku, et sa oled planeedil olemas?

Miks on paljud tüdrukud ja poisid nii häbelikud?

Nad kardavad tõrjutud saada. Nad tunnevad just samamoodi nagu sina – muretsevad selle pärast, et teevad ennast narriks.

Hiljutised uuringud näitavad enamuse poiste eelistusi – neile meeldib, kui tüdruk teeb esimese sammu. Niiviisi teavad nad kindlalt, et tüdruk on huvitatud. On väga vähe tõenäoline, et poiss tüdruku välja kutsub, kui ta on koos oma sõpradega – igaks juhuks väldib ta seda siis, et mitte piinlikku olukorda sattuda kui tüdruk peaks „ei” ütlema.

Kohtamas käimine

Sa tahad, et keegi teaks, et ta meeldib sulle. Miks mitte lasta oma sõbral öelda tema sõbrale, et ta meeldib sulle? Sõber võib saada tema telefoninumbri või talle sinu numbri anda. Siis pead sa ootama. Kui oled üsna kindel, et ka sina meeldid talle, siis ta tõenäoliselt helistab. Või kui ta näeb sind üksinda, võib ta sinu juurde rääkima tulla. Aga see võib aega võtta ja sa pead kannatlik olema. Mitte ainult päevi. Pigem nädalaid. Võimalik, et isegi kuid. Ta peab julgust koguma.

Niisiis kujutleme, et ta-ütles-mulle-et-ma-ütleksin-sulle-et-sa-ütleksid-talle-meetod töötab, nagu tavaliselt ka juhtub. Lõpuks ta helistab. Sul on kohamine! Kuidas see läheb?

Hea ja halb külg

Kohtamas käimine võib olla ettearvamatu. Sinu tunded muutuvad. Sa arvad, et keegi meeldib sulle, aga kui te olete omavahel, on asjad vahel teisiti.

Te veedate suurepäraselt aega, kuid pärast seda ei kuule sa temast enam midagi. Sa mõtled, et mis valesti läks? Tead, et pead lootmise lõpetama ja oma eluga edasi minema.

Kohtamas käimine on mäng. Sa pead seda ettevaatlikult mängima, et mitte haiget saada. Püüa ka teistele mitte haiget teha. Meil kõigil on vaja hankida kogemustepagas, et me saaksime otsustada, mis on õige ja mis mitte. Katsetamine, erinevate inimestega väljas käimine on oluline.

Kuidas kohtamised lähevad?

Esimene kohtamine saab lõppeda piiratud hulgal viisidel:

  • Sina meeldid talle – tema ei meeldi sulle.
  • Tema meeldib sulle – sina ei meeldi talle.
  • Te kumbki ei meeldi teineteisele eriti.
  • See oli suurepärane – te tahate uuesti kohtuda.

Kui sa ei ole eriti huvitatud, ära raiska aega veel ühe mõttetu õhtu peale. See on raske, aga parem on aus olla. Tavaliselt on igaühe tunded selles staadiumis nii pindmised, et vajad ainult väga kerget tõuget, et teda eemale lükata.

Ta ei helista tagasi

Kui sa ei ole temast midagi kuulnud ja oled tõeliselt endast väljas, proovi talle helistada ja uurida, mida ta tunneb. Võib-olla ta tahab olla lihtsalt sinu sõber, mitte poiss- või tüdruksõber.

Kui asjad ei edene, ära jätka asja ega narri ennast. Sa ei meeldi talle. Püüa sellega leppida. See võib olla kulunud väljend, aga maailmas on veel palju huvitavaid inimesi.

Tõsine armastuse otsimine

Te olete käinud mõnel kohtamisel. Aga nüüd tahad leida selle “printsi/printsessi”, kellest sa nii palju kuulnud oled. Kas sa otsid õigest kohast? Saadad välja selgeid signaale? On need õiged? Otsustusvõime on miski, mis areneb aja jooksul – kui sa just ei ole eriline õnneseen ja see pole sulle kaasa sündinud. Väga vähestel on.

Sa oled noor. Sa oled vaba. Ära lase ennast liialt siduda. Sa oled uutele suhetele avatud – võib-olla isegi niipalju, et riskid sealjuures veidi haiget saada.

Kohtamas käimine on katse ja eksituse meetod. See võib olla väga lühike nagu ühepäevaliblika elu. Üks kohtamine ja kõik. Sa võid natuke aega masenduses olla, aga sa saad sellest kiiresti üle. Nii see peaks olema.

Varem või hiljem kohtad sa kedagi väga erilist. Ta tundub kõigist teistest “erinev”. Kui saatus on sinu poolel, meeldid sina talle ka ja te hakkate koos väljas käima.

Allikas: Noorteportaal NIP, www.nip.ee

 

 

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.