Energiavampiirlus meie igapäevaelus – mis see on?

Kui me enam ei jõua olla, ei jõua elada, oleme väsnud… Kuhu kaob meie eluenergia? Kuidas energiaröövleid ära tunda? Kuidas ennast kaitsta? Kuidas tagajärgi likvideerida? Kuidas ennast taastada? Energiavampiirluse teemal arutleb parapsühholoog ja terapeut Teresa Mängel.

Energiavampiirlus meie igapäevaelus – mis see on?

Energiavampiirid on mõnevõrra sarnased “mustade aukudega”, ilmuvad eikusagilt ning võtavad endale teiste inimeste eluenergiat.

Nad on inimesed, kes kes ei suuda hoida omaenda energiat või elujõudu. Nad võtavad seda teistelt inimestelt vastu nende tahtmist ja on seega vastuolus kõigi vastastikuste energia vahetuste seadustega.

Alles te olite positiivselt meelestatud, suurepärases meeleolus ja äkki – väsimus, halb enesetunne, unisus, nutuhoog, minestus. Te kukute jalapealt…

Üldjuhul me ei mõista, mis toimus, mis meiega juhtus ja miks tunneme ennast nii pahasti? Kõik oli nii tavaline ja tasakaalukas, kuid järsku muutus kõik.

Paljud meist on kogenud äkiliselt tekkinud jõuetust, seletamatut meeleolulangust, arusaamatut nõrkust ja tühjusetunnet, ahastust, jalgade all tühja tunnet, ootamatut nutupuhangut, mis ei allu kontrollile.

Energiavampiirid on inimesed, kes vaevlevad energiapuuduses. Selleks, et ellu jääda, elus toimida ja ennast hästi tunda, peavad nad kasutama kellegi teise energiat. Nad ei suuda koguda ja hoida omaenda energiataset, sest see on seisma jäänud, ei voola, ei ringle ja universumist uut peale ei tule.

Mitte alati pole inimesed teadlikud energiavõtjad. On hulgaliselt inimesi, kes teevad seda ilma enesele teadvustamata. Nad suudavad normaalselt elada vaid siis, kui erinevate meetoditega oma kaaslastelt energiat ammutavad. Seda võib välja lugeda nende iseloomust ja käitumisviisist.

Tasub meeles pidada, et energiavampiirid on rohkemal või vähemal määral ka need, kes on parajasti haiged, tasakaalust väljas või kriisis. Kuid nad on vaid ajutiselt energiavampiirid. Pärast probleemi lahenemist tavaliselt kaob vajadus vampiiritseda, sest inimene saab juba ise vajamineva energia universumist kätte.

On ka selliseid energiavampiire, kes on sattunud mingi võimsama organisatsiooni tööriistaks, sel juhul toimivad nad nagu energiajuhtmed.

Paljud inimesed on ja jäävad läbi elu energiavampiirideks. Põhjuseks võib olla nii karma kui ka pärilikud programmid esivanematelt. Sellised vampiirid saavad ohvrit tühjaks tõmmates küll rahulduse, aga seda ainult ajutiselt. Osavad vampiirid on ohvritega ühenduses läbi energeetilise ühenduse. Kui ohver ei oska ennast kaitsta, siis võivad pideval tühjakstõmbamisel olla katastroofilised tagajärjed.

Mida teha ja kuidas vampirismiga võidelda?

Võidelda polegi vaja. On vaja mõista, osata hoiduda ja teha teadlikke otsuseid. Kõige tähtsam on aru saada, kes teid ümbritsevate seast on selline “negatiivne inimene”.

Teda pole sugugi nii lihtne leida, kui see esmapilgul tunduda võib. Tuleb välja, et inimesed, keda oleme harjunud pidama headeks sõpradeks, meeldivateks ja seltskondlikeks tuttavateks, võivad osutuda hoopiski energiavampiirideks.

Pöörake suhtlemise ajal tähelepanu järgmistele hoiatavatele sümptomitele:

– rääkimise ajal tekib varjatud psühholoogilise rünnaku tunne
– intuitsiooni tasandil tunnete ennast kaitsetult ja pinges olevana
– märkate üllatusega, teadmata kust, kasvavat ärritust ja tahate kiiresti lõpetada suhtlemise
– vabanedes häirivast tundest energia sõna otseses mõttes lahkub teist
– tunnete ennast haige ja väsinuna.

Energiavampiiride seas eristatakse tavaliselt järgnevaid tüüpe:

– nuttev õde
– lobiseja
– kloun
– süüdistaja
– draamakuninganna
– igavene viletsus (see inimene vajab pidevalt kõiges abi).

Juba elukogemust saanud energiavampiir võib tõmmata tühjaks väga osavalt, kiiresti ja ootamatult, nii, et ohver ei mõistagi mis juhtus. Kõige tõenäolisemalt juhtub see siis, kui ohver laseb ennast emotsionaalselt kaasa haarata, ennast kõigutada, ärritada, hasardiga kaasa minna või endast välja viia (kõrgendatud emotsioon, vihastamine, üllatus, ootamatused, kaastunne/haletsus jne).

Pöörake tähelepanu vestluse teemale

Teie tuttav räägib tihti sellest, kui halvasti ta elab, kurdab elu üle, kuid sealjuures ei võta ette mingeid reaalseid samme olukorra parendamiseks. Kui talle lahendusi pakkuda, siis ükski neist ei sobi või kordab ta pidevalt: “ma tean seda, ma tean, see pole mulle üllatuseks, ma olen kõike proovinud…”. Olge valvel! On suur tõenäosus, et teil on tegemist energiavampiiriga. Tundes ära energiavampiiri, võite õppida end kaitsma negatiivse energia eest, mida ta kannab.


Võtted, mida saame kasutada probleemi lahendamiseks:

1. Uurige välja negatiivsuse põhjus.

Kas teate, kust tuleb negatiivsus? Võimalik, et inimesed teie ümber pole rahul oma töö, pere või kogu eluga. Võib-olla on neil nii palju puudu enesekindlusest, et ainus viis end tugeva ja kindlana tunda, on teha haiget teistele.

Negatiivsusega on lihtsam toime tulla, olles teinud kindlaks tekkepõhjuse. Mõned inimesed on täiesti veendunud, et soovitu saamiseks on vaja teistega manipuleerida. Nad arvavad, et pidev elu üle kurtmine annab neile tähelepanu ja kaastunde sõpradelt ning tuttavatelt.

2. Naeratage ja jääge eemale

Kui vampiir püüab kaasata teid vestlusesse, mis on teile ebameeldiv, püüdke naeratada ja vaikida. Peaasi on jääda kõrvale ja mitte lasta rääkijal kanda oma negatiivsust teile üle.

Kõik, mida energiavampiir teilt vajab, on reaktsioon. Just reaktsioonist negatiivsusele “toituvad” sellised inimesed.

Peab õppima eemalduma oma emotsioonidest ja tunnetest, mis tekivad ootamatult “vampiiriga” suhtlemisel. Püüdke vaadata olukorda justkui väljastpoolt.

On vaja öelda endale: “See inimene on praegu kurb, kui veidi positiivsust minult teda aitab, olen rõõmus. Kui ei, siis negatiivsus ei puuduta mind.” On väga raske õppida, kuidas “lülitada sisse autopiloot” ja vaadata selliseid olukordi “väljastpoolt”, kuid siiski peab oskama ennast toimuvast “välja lülitada”.

3. Öelge: “Аga nüüd räägi mulle midagi head!”

See väljend on üks kõige tõhusam diagnostika liike.

Püüdke öelda see fraas kohe pärast seda, kui teile kümnendat korda kurdeti elu üle. Te olete üllatunud, kuid paljud inimesed, kes pole klassikalised energiavampiirid, pole üldse teadlikud, millisteks depressiivseteks vingujateks nad on aja jooksul muutunud. Negatiivsus ümbritseb neid päevast-päeva ja muutub rutiinseks elu osaks.

Võimalik, et pärast teie repliigi kuulmist, tuleb neile meelde, et depressioon pole nende tavapärane vaimne seisund ning nad hakkavad sellest seisundist teadlikult välja tulema.

On võimalik ka teine stsenaarium: kui inimene on ikkagi “energiavampiir”, siis ta kaotab teie vastu igasuguse huvi.

“Nutvad õed” näiteks leiavad, et teiega suhtlemine on aja ja jõu raiskamine.

4. Võtke nagu märki ülevalt

Vahel on energiavampiirid omamoodi katalüsaatorid edasiliikumiseks.

Kui neid poleks olnud, võib-olla oleks te jäänud rutiinsete, vastutustundetute, raskete suhete või olukordade pantvangiks. Nagu omamoodi “ärritajad”, sunnivad nad edasi liikuma, otsides võimalusi, kuidas lahendada probleeme ning saavutada uut elulist ja energeetilist tasandit.

5. Jõudke endas selgusele

Energiavampiirid vajavad teie reaktsiooni. Selle jaoks on nad valmis andma löögi teie psüühika “kõige hellemasse kohta”, kutsuma esile süütunnet mineviku vigade pärast, viha, üksinduse ja mittevajalikkuse tunnet.

Kui keegi konkreetne inimene ajab teid hirmutava järjekindlusega marru, mõelge, miks see juhtub?

Analüüsides oma sisemaailma ja tundeid, mis olid reaktsiooniks negatiivsele, on võimalik mõista palju enda kohta. Niipea, kui mõistate, mida peaks muutma endas, kaotab energiavampiir kohe kogu võimu teie üle.

6. Tahate olla teistele kasuks? Suurepärane! Kuid ärge laske ennast ära kasutada!

Te arvate, et energiavampiiri pideva kaeblemise ja halamise kuulamine on ainus viis näidata, kui abivalmis olete ja tunda end vajalikuna? Te eksite. Hakake lõpuks ennast hindama. Valige hoolikalt, keda ja kuidas aidata. Negatiivsuse voolu ärakuulamine ei aita ei teie kaasvestlejat ega teid.

Hea “vampirismi” kontroll selles olukorras on püüda hinnata oma tundeid pärast vestlust. Kas tunnete tühjust, väsimust, viha, ärevust? See tähendab, et te ei aidanud kaasvestlejat millegagi, lihtsalt andsite talle kogu oma energia. See on halb nii teile kui ka temale. Tõelist abi te seega talle ei osutanud.

7. Ärge laske süütundel ennast haarata

Sageli on vale süütunde tekkimine tüüpiline suhtlemisel energiavampiiridega.

Teile tundub, et olete mingis mõttes lihtsalt kohustatud aitama kaasvestlejal kõik tema probleemid lahendada.

Pidage meeles: teie ei vastuta teise inimese negatiivsuse eest. Mingil juhul ei tohi süüdistada ennast selle eest, et keegi tunneb ennast õnnetuna.

Püüdke saada lahti tundest, et peate aitama “vampiiril” lahendada kõik tema probleemid. Igal juhul, “vampiirid” vajavad teilt midagi muud. Nad vajavad energiat, mida kaotate, arendades endas süütunnet.

Oluline on vabaneda mõttest, et olete kohustatud pakkuma igaühele probleemide lahendust. Mõnedest inimestest tuleb mõnikord lihtsalt lahku minna selleks, et võimaldada neil võtta vastutus oma elu eest. Te olete üllatunud, kuid seni lasus vastutus kellegi teise õlgadel, võib-olla teie omadel! “Milleks lahendada oma probleeme, kui on olemas keegi, kes lahendab need minu eest!” – nii mõtlevad need inimesed.

Seega, meie soovitus on lasta neil minna! See võib tunduda julm, kuid mõnikord pole muud võimalust. Nad kas õpivad oma eluga ise toime tulema või lähevad põhja. Kui te neil minna ei lase, siis tõmbavad nad teid võimalusel endaga kaasa.

8. Keskenduge oma eluenergiale

Mida rohkem positiivsust on teie sees, seda tõenäolisem, et see tõrjub ümbritsevates kõrvale negatiivsuse.

Vanarahva tarkused ja laialtlevinud nipid:

– kujuta ennast ette suures ja säravas valguses, mis lahustab negatiivi, millest vampiirid toituvad;

– kujuta ette ennast kuldses ja violetses energias, see toidab sind ja annab elujõudu;

– väldi energiavampiiriga otsest silmsidet;

– hoia sõrmed risti ja istudes jalad risti ja käed rinnal luks, nii ei pääse energia liikuma;

– püüa mitte suhelda hädapunnide ja kaeblejatega;

– kujuta ette, et sinu ees on peegel ning vampiiri jutt ja tegevus peegeldub talle tagasi.

Ka energiavampiir tuleb sinu ellu mingil kindlal eesmärgil, et õpiksid ennast armastama, kaitsma või hindama. Vaata, mida nad tulevad sulle näitama ja püüa sellest endale juurde saada jõudu ja teadmisi.

Autor: Teresa Mängel, parapsühholoog ja vaimse arengu nõustaja, keskuse Taevas ja Maa juht

Kuula parapsühholoog Teresa Mängelit pikemalt jutustamas erinevatest energiatest ja metafüüsilise maailma põnevatest teemadest Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.

Seotud