Elutants – loomine armastuses

Juba järgmisel nädalavahetusel, 9.-11. märtsini, toimub Tartus, esimest korda Eestit külastava, Portugalist pärit õpetaja Cristiano Martinsiga töötuba”Biodanza – loomine armastuses”. Biodanza tähendab elu tantsu. See on enesearendamise süsteem, mis kätkeb endas muusikat, liikumist ning autentsust, et luua intensiivne teadveloleku kogemus elus olemisest siin ja praegu.

“Me saame õppida armastama vaid armastades” Rumi

Esimene samm meie kogemuslikus teekonnas on mõista, et armastus on kunst. Samamoodi nagu on seda ka elu oma täies hiilguses. Kui me tahame õppida, kuidas armastada, tuleb meil tegutseda samamoodi nagu ükskõik millises teises kunstivormis, olgu selleks siis muusika, maalikunst või muu.

Loomine ja armastamine on inimloomuse kaks kõige loomulikumat omadust, ning need on sama fundamentaalsed kui söömine, armatsemine või kogukonnas eksisteerimine.

“Love(ratory) of Creativity” on kohtumine, koosloomine, sooviga üles äratada need magavad potentsiaalid, pühitseda ning laiendada neid, kui need juba sinus elavad. Elu kui kõige püham manifestatsioon on loodud nii, et me võiksime elada täielikus armastuses, uuenedes ning olles täiuslik igal hetkel.

“Elamine pole vajalik. Vajalik on loomine.” Fernando Pessoa

Biodanzast

Biodanza tähendab elu tantsu. See on enesearendamise süsteem, mis kätkeb endas muusikat, liikumist ning autentsust, et luua intensiivne teadveloleku kogemus elus olemisest siin ja praegu. Need kogemused on tuntud ka nime all “vivencias”, portaalid, mis viivad meid meie primaarsete, esmaste emotsioonideni ning aitavad meil väljendada kõige loomulikumal moel meie algolemust, mis tuleb pinnale läbi liikumise. Biodanza alused pärinevad psühholoogiliste, filosoofiliste ning antropoloogilistest uurimustest tantsust, traditsioonilistest rituaalidest elu tähistamiseks. Biodanza stimuleerib kogukonna sidemeid, äratab teadvust universaalsele üksolemise väele ning aitab selle praktiseerijatel taasavastada eneses peituv rõõm ja vitaalsus, tähistades armastuses elu pühadust. Eelnev tantsukogemus pole vajalik.

Cristianost

Seeme sai pandud mulda 1979.aasta kevadel, Freiburgis Saksamaal, taime juured hakkasid hargnema ning lilleõied lõid puhkema Oportos, Portugalis. Cristiano on Biodanza (Rolando Toro System) juhendaja ning selle süsteemi õpetaja.

Pärast kliinilise psühholoogiapedagoogika lõpetamist, õppis ta gestaltteraapiat. Tänu nendel õpingul omandatud tööriistadele oli tal võimalik töötada mõned aastad käitumisanomaaliate all kannatavate inimestega, alustades uimastisõltuvusest, prostitutsioonist, lõpetades kodutud inimestega. Samal ajal täiendas ta ennast erinevatel teatri-ja tantsukallakuga töötubades.

Viimastel aastatel on ta aga ennast pühendanud erinevate signatuurtöötubade loomisele nagu “Roots in the Earth, Roots in Heaven”; “Chaos, Creativity and the Return of the Sacred”; “The Birth of the Cosmic Man”; “Under the Sign of Affection”; “Surrender to Love”; “Sacred Warrior”; “Ecstatic Lover”; “Mystic Magician”; “The King & the Queen”; “Equinox and Solstice Celebrations”, õpetades regulaarselt Berliinis, Portugalis ning samuti Hispaanias (Gran Canaria, Seville, Merida), Prantsusmaal (Toulouse and Nantes), Hollandis ja Kanadas.

Ta on ka õpetaja Applied Psychology instituudis, kus juhatab loengusarja “Human Development and Therapy through Expressive Arts” ning teeb samuti koostööd Portugali Biodanza kooliga.

Tule kogema ja õppima armastamise kunsti!

Täpsemat infot Cristiano ja tema tegemiste kohta leiate SIIT.

Vaata lisa Facebookist.

Seotud