EKSKLUSIIV! “MUST JA VALGE LUIK”

Alkeemia.ee ilmutab katkendeid nädala pärast ilmuvast tõsielulistel sündmustel baseeruvast raamatust “MUST JA VALGE LUIK”, mille autorid on KADRI LUIK ja LAURI LUIK.

Kirjastuse Pilgrim uue haarava originaalraamatu “Must ja valge luik” autoriteks on kaks nimekaimu, keda ei seo mitte mingid sünnipärased ega vabal tahtel loodud sugulussidemed ja kes tegelikult üllitasid ühisloomingu olukorras, kus nad olid samahästi kui võhivõõrad! Selle tulemusena sündis tõsielul baseeruv teos, mis räägib meid kõiki puudutavatest teemadest – tervis, suhted, õnn, raha, aeg, keskkond ja iseeneseotsingud. Alkeemia.ee lugejatel on suurepärane võimalus kostitada end eksklusiivsete ampsudega teosest enne ilmumist ning nautida killukesi kirjavahetusest, mis muutis mõlema autori elu.

*

Kadri: “Ma juba pikemat aega kahtlustan, et romantika kui selline on üldse surnud. Suhted on kõik nii pealiskaudsed ja nende nimel ei nähta absoluutselt mitte mingit vaeva. Võtan valimatult ühe ette, kui ei sobi, viskan nurka, võtan järgmise. Vanasti oli ikka kurameerimise aeg – minu meelest on see päris romantiline. Mitte nagu tänapäeval, et leiad klubist naise, kolid kokku ja nädal hiljem pakid asju. Juhusuhted on nagu kiirsöögikohas käimine – korra on nagu päris hea, kõht saab ka enam-vähem täis, aga mingit kulinaarset elamust sa sellest ei saa, ammugi mitte vajalikke toitaineid. Kiiresti ei saa ette valmistada tõelist toiduelamust ja kiiruga ei saa ka luua tõeliselt toimivat suhet.

Tänapäeval kakutakse kirglikult üksteisel riided seljast, aga ei õpita kunagi tundma üksteise kehakumerusi, leitakse kolm minutit, et kuulata kellegi pähe õpitud repliike mõnest raamatust või ajaleheartiklist, aga ei leita kolme tundi, et kedagi tähelepanelikult kuulata või tundma õppida.

Tundub, nagu kedagi tegelikult ei huvitakski inimene selle särgi all või tema hing kesta varjus. Let’s face it! Ja siis ärgatakse ühel hommikul ja küsitakse endilt, et miks meie suhe on nagu lagunenud lossivare, miks me ei tea, kes on see inimene meie kõrval tegelikult. Tänapäeva inimesed pole õppinud kuulama ja südamega nägema. Tegelikult ju hinged helisevad ja silitava käe all tuksleb alati süda, aga kiirustades või läbi virtuaalmaailma seda tõesti tunda ja tunnetada pole võimalik.”

Lauri: “Oleme tervise juurest jõudnud suhete maailma, mis? Sa üldistad päris jõuliselt, kirjutades: “Ma juba pikemat aega kahtlustan, et romantika kui selline on üldse surnud. Suhted on kõik nii pealiskaudsed ja nende nimel ei nähta absoluutselt mitte mingit vaeva. Võtan valimatult ühe ette, kui ei sobi, viskan nurka, võtan järgmise. Vanasti oli ikka kurameerimise aeg – minu meelest on see päris romantiline. Mitte nagu tänapäeval, et leian klubist naise, kolin kokku ja nädal hiljem pakin asju”. Olgem objektiivsed, sedasi käitub osa rahvast, kuid kindlasti mitte kõik tänapäeva “ratelapsed”. Pole see romantika kuhugile kadunud. Ajal, mil internetti ei tuntud, eksisteeris samuti üheööliblikaid ning nende nautijaid. Võib-olla tõesti on neid täna rohkem, kuna Hollywood, mille järgi paljud rivistuvad, dikteerib meile ju ette, et üle paari aasta üks suhe kesta ei saa.

Loomulikult ei saa tekkida tõsist suhet, kui kupli alla vaatamise asemel kergitatakse vaid seelikut ning valitakse kaaslane pelgalt välimuse järgi. Õnneks pole see siiski reegel.

Soojätkamise instinkt on loomamaailmas tavaline, ka inimloomade puhul, täiesti nõus. See on ju ka meie elu jätkusuutlikkuse alus. Kuid minus on säilinud usk, et vaimsete ihade taga ajamine ning rahuldamine võib teinekord olla füüsilisega vähemalt sama mõnus ja huvitav, vahel isegi ägedam. Ära nüüd mõtle, et ma Buddha olen või midagi, ikka noormees parimates aastates.”

Kuidas Kadri ja Lauri lugu jätkub, loe juba laupäeval!

“Must ja valge luik” ilmub reedel, 29. märtsil

Raamatu esitlus toimub neljapäeval, 4. aprillil kell 17.30 Viru Keskuse Rahva Raamatus.

Vaata ka Facebookist.

Loe lisaks ka: http://alkeemia.ee/artiklid/Kes-on-Kadri-Luik-ja-Lauri-Luik

http://alkeemia.ee/artiklid/EKSKLUSIIV-2-MUST-JA-VALGE-LUIK-Mis-on-onn

Seotud