“Eesti salatoimikud” – põnev ülevaade suvel kogutud kodumaistest X-failidest

Sel laupäeval, 29. septembril kell 14-16.30 saab Tallinnas Nõmmel, Von Glehni teatri saalis süveneda ja kuulata ekspertide poolt Eestis kogutud suviste ufoloogiliste välitööde materjale ehk siis tutvuda kodmaiste anomaalsete nähtuste salatoimikutega. Maarjamaa X-faile sirvivad Krista Jürgenson, Miguel Kaja ja Igor Volke.

“… teised olid seadmas end magama. Läksin vaikselt majast välja, et mitte neid häirida. Läksin kontrollima ega farmis mingit jama lahti ei ole. Nägin üle põllu seal valgust, mida ei oleks pidanud olema.

Lähen ja mõne aja pärast kuulen seljatagant et läheneb auto, imestan et mootori müra ei kuule, vaid rehvide sahinat. Auto peatus, sealt tulid välja tumedasse riietatud mehed. Nad hakkasid veenma,et tuleksin nendega kaasa, et viivad mu korraks teisele planeedile, näitavad kuidas seal on ja pärast toovad tagasi …” – just sellised ebatavalised elamused ja anomaalsed nähtused tulevad laupäevasel üritusel “Eesti salatoimikud” käsitlusele.

“Eesti on olnud aastakümneid ja on jatkuvalt rikas värvikate anomaalsete ja ufolugude poolest. Meie lugude varamus on ainest, mis annab sageli silmad ette muu maailma analoogidele. Kuna Chris Carteri ekraniseeritud lood kultussarjas “X-files” on paljude tõsilugude äriliselt müstifitseeritud kuues, siis Eesti lugude kohta seda ei saa öelda – meil on nad “säilitus- ja maitsetugevusaineteta”. Siinjuures peab rõhutama, et meid mitmete küsitluste (mitte uuringute) tulemusena peetakse eestlasi suuremas osas mitteusklikuks rahvaks. Seda tõsiseltvõetavam peaks olema meie alusmatrerjal, mida on kogutud pikal perioodil,” kirjeldab anomaalsete nähtuste uurija Igor Volke.

Laupäevasel üritusel “Eesti salatoimikud” saab tutvuda lugudega ja inimestega, kes on neid kogunud; arutada kohvitassi taga huvikaaslastega, esitada küsimusi, avaldada arvamusi. “Saate kuulda ka tulnukate kohta olulisi skandaalsei avaldusi Pentagonist. Tulge öelge ka oma sõna – kuidas edasi?” kutsub Volke põnevalt laupäeva veetma ning lisab: “Inimkonnale on rohkem kahju tekitanud põhjendamatult enesekindel konservatiivsus, kui uudishimu ja hasart uue ning tundmatu vastu.”

“Eesti salatoimikud” – suvel kogutud X-faile sirvivad Krista Jürgenson, Miguel Kaja ja Igor Volke.
Sel laupäeval, 29. septembril kell 14 Von Glehni Teatris (Pärnu mnt 326, Tallinn)

Vaata lisa sündmuse Facebooki lehelt

Seotud