Edu rituaal: küsides endalt õigeid küsimusi, lood kiirtee õnne ja eduni

Anthony Robbinsit peetakse üheks parimaks õpetajaks, kuidas avastada oma sisemine jõud ning seda maksimaalselt ära kasutada, et muuta kogu oma elu. Siin toob ta välja küsimused, mida endale esitades suudad luua kiirtee õnneni.

Igal hommikul ärgates esitame endalt küsimusi. Kui äratuskell heliseb, siis mida sa endalt küsid? Kas: “Miks ma pean praegu üles tõusma?”, “Miks pole ühes päevas rohkem tunde?”, “Mis siis ikka oleks, kui ma veel ühe korra selle kinni vajutaks?”

Kui duši all oled, mida sa siis endalt küsid? Kas: “Miks ma pean tööle minema?”, “Huvitav, kui hull liiklus täna on?”, “Millist jama mu laua peale täna jälle jäetakse?”

Aga kui esitaksid endale iga päev küsimusi, mis annaks sulle õige mõttesuuna ja tuletaks sulle meelde, kui tänulik, õnnelik ja elevil sa oled? Milline päev sul sinu arvates tuleks, kui sa sellistest positiivsetest seisunditest mõtleksid? Ilmselt mõjutaks see su enesetunnet tublisti.

Seda taibates otsustasin, et vajan “edu rituaali”, ja mõtlesin välja rea küsimusi, mida endale igal hommikul esitada. Tore on see, et võid seda teha duši all, habet ajades, juukseid kammides ja nii edasi. Kui sa juba küsimusi esitad, miks mitte siis õigeid? Ma taipasin, et on olemas teatud emotsioonid, mida me kõik peaksime arendama, kui tahame olla õnnelikud ja edukad inimesed. Muidu võid võitjana arvata, et oled kaotaja. Jälgi skoori ja võta aega, et tunda ennast õnnelikuna. Niisiis, võta kohe praegu endale aega neile küsimuste levastamiseks. Taju, milliseid tundeid need sinus tekitavad.

Hommikused jõuküsimused

Meie elukogemus põhineb sellel, millele me keskendume. Järgmised küsimused on loodud selleks, et võiksid kogeda rohkem õnnetunnet, elevust, uhkust, tänulikkust, rõõmu, panustamistunnet ja armastust igal oma elupäeval. Pea meeles, et kvaliteetsed küsimused loovad kvaliteetse elu.

Anna kõigile nendele küsimustele kaks-kolm vastust, ja vastates keskendu täielikult küsimusele. Kui sul on raskusi vastuse andmisega, siis kasuta lihtsalt lisasõna “võiks”. Näiteks: “Mille üle ma võiksin oma elus praegu õnnelik olla?”

1. Mille üle olen ma praegu õnnelik? Mis teeb mind õnnelikuks? Milline on mu enesetunne sellest mõeldes?

2. Mille tõttu ma praegu elevil olen? Mis paneb mind elevust tundma? Milline on mu enesetunne praegu sellest mõeldes?

3. Mille üle oma elus ma praegu uhkust tunnen? Mis paneb mind uhkust tundma? Milline on mu enesetunne praegu sellest mõeldes?

4. Mille eest ma praegu tänulik olen? Mis paneb mind uhkust tundma? Milline on mu enesetunne praegu sellest mõeldes?

5. Mida ma oma elus praegu kõige rohkem naudin? Mis pakub mulle naudingut? Milline on mu enesetunne praegu sellest mõeldes?

6. Millesse ma praegu panustan? Mis paneb mind seda tegema? Milline on mu enesetunne praegu sellest mõeldes?

7. Millele ma praegu olen pühendunud? Mis see on, millele ma pühendun? Milline on mu enesetunne praegu sellest mõeldes?

Õhtul küsin ma vahel hommikusi küsimusi ja vahel esitan veel kolm küsimust. Siin need on.

Õhtused jõuküsimused

1. Mida ma täna olen andnud? Millisel viisil olen ma täna midagi teistele andnud?

2. Mida ma täna õppisin?

3. Kuidas on tänane päev muutnud mu elu paremaks või kuidas saan ma tänast päeva kasutada investeeringuna tulevikku?

Korda hommikusi küsimusi (soovi korral).

Kui tõepoolest tahad oma elu muuta, siis tee nende küsimuste esitamisest igapäevane rituaal. Kui esitad pidevalt neid küsimusi, leiad püsiva juurdepääsu oma kõige rohkem jõudu andvatele emotsionaalsetele seisunditele ja hakkad looma kiirteid õnnetunde, elevuse, uhkuse, tänulikkuse, rõõmu, pühendumise ja armastuse juurde. Üsna varsti leiad, et ärgates tulevad need küsimused automaatselt, harjumusena, ja kui oled end harjutanud neid küsimusi esitama, annab see sulle jõudu, et su elu oleks rikkam.

Allikas: kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Anthony Robbins’i raamat “Ärata endas hiiglaslik vägi”

Seotud