Deva Presence: enamik teab ainult ühte orgasmi saamise viisi

Loe intervjuud Deva Presenceiga, kes on tantraõpetaja, laulja ja poeet. Ta on 10 aasta juhtinud töötubasid ja seminare erinevatel teemadel nagu suhted, permakultuur, jooga, püha seksuaalsus jne. Ta on palju reisinud maailmas ja jaganud andeid muusiku, õpetaja ning armastajana.

Millal ja kuidas jõudis Sinuni tantra?

Esimest korda kuulsin tantrast rohkem kui kaheksa aastat tagasi, mil mu tüdruksõber rääkis mehest, kes oskas seksida justkui igavesti ja vahekorras olla ilma seemnepursketa. See intrigeeris väga, sest toona oli mul probleeme enneaegse ejakulatsiooniga. Ent huvi tekkis ja asusin õppima Tao seksuaalseid praktikaid Mantak Chia käe all. Tantrale pühendusin tegelikult hiljem, kui kohtasin Ma Ananda Saritat. Ma väga ei taha panna oma tööle tantra silti, sest ma ei anna edasi traditsioonilist tantrat ega keskendu praktikatega jumalustega, nagu näiteks tehakse Tiibeti kloostrites. Eelistan inimloomust käsitleda mitte-religioonses kontekstis.

Mida soovitaksid inimesele, kes soovib tantrat praktiseerima hakata?

Kui soovid hakata tantrat õppima, siis üheks viisiks alustada võib olla minna minu õpetaja Saritaga Himaalajasse, kus külastatakse tantristlikke templeid ja õpetakse lugema traditsioonilisi suutraid. Kui Sinu jaoks on põnev teadlik seksuaalsus, siis julgustaksin lugema minu teejuhti Armatsejatele ja osalema tulevasel online-kursusel.

Milliseid on sagedasemad eelarvamused, millega inimesed tulevad tantrakursustele?

Inimesed arvavad tihti, et kui nad tulevad seksuaalsusega seotud kursusele, siis nad peavad teiste osalejatega midagi seksuaalset tegema. Vastus sellele on EI – osalejad ei ole survestatud kellegagi midagi tegema. Ma julgustan mitte häbema oma piire ja püüan sättida grupiharjutusi sedasi, et keegi ei peaks eralduma.

Mis on sinu kõige hämmastavam tantristlik kogemus?

Kindlasti kõige üllatavam ja elumuutvam kogemus ongi olnud orgasmi kogemine südames. Esmakordselt toimus selline orgasm ühe tantraõpetaja kohalolus, kes oli keskendus minu südame avamisele armastusega. Tundsin südames midagi, mis oli täielikult väljaspool minu varasemaid kogemusi. See hämmastav avanemine sai mulle tagant tõukajaks ja teejuhiks tantrateel.

Kuidas jõuda südame orgasmini?

Aastate jooksul õpetades olen märganud, et paljudel osalejatel on keeruline astuda füüsilisse kontakti, kuid nad soovivad siiski õppida, kuidas kogeda orgastilist energiat südames. Orgastiline südamemeditatsioon on viis, kuidas kasutada grupienergiat, et esile kutsuda avanemisi ja keha tasandi aistinguid ning naudinguid.

Oluline on seda õppida ja kogeda, sest enamik meist teab ainult ühte viisi, kuidas orgasmi jõuda. Orgastiline südamemeditatsioon on hea praktika, siin sa ei pea olema isiklikus kontaktis teistega ja see annab vabaduse ning sõltumatuse seksuaalsuses. Grupi abiga lihtsalt ehitatakse tee avanemisele iseenda südames.

Ühel õhtul Eestis teed rituaalse kakao joomise tseremoonia. Sellised üritused on muutumas maailmas üha populaasemaks, mis on Sinu arvates selle põhjuseks?

Mulle meeldib see, sest nii saan inimestega jagada ruumi, kus toimub sajandite vanune rituaal. Pühal viisil kakaojoomise ühendab mind eelkäijatega. Eriti armastan seda rituaali, sest kakao avab pehmelt südame. Enda tseremooniatel keskendun ka kakao erutavatele kvaliteetidele, et tuua nähtavale seos südameruumi ja seksuaalenergia vahel.

Deva Presence’ga toimub käesoleval nädalal Tallinnas kolm sündmust:

Neljapäeval, 26. juuli õhtul “Orgasmic Heart Meditation”

Laupäeval ja pühapäeval, 28.-29. juulil kursus “Orgasmic Heart”

Laupäeval, 28. juuli õhtul Tantristlik Kakaotseremoonia

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.