Blokeeringutest vabanemine tõstab su energia kõrgele

Kui sa enam pole seesmiselt uppumas, saab su jaoks võimalikuks hoopis teistsugune elu. Saame nüüd alustada arutelu teemal, kes sa oled, ja mis tunne võib Ise olla. Kui blokeeringud saavad vabaks, on energia vabanenud sundusest blokeeringute ümber ringe teha. Sa hakkad end õnnelikumana tundma. Hakkad tundma end kõrgemal. Hakkad tundma end nii, nagu tundsid ühel eriti heal päeval või midagi imelist kogedes. Ent nüüd ei ole midagi erilist toimumas. Lihtsalt tunned enda sees kõrgendatud energiat, mis aina tõuseb ja tõuseb. Tunned armastust lihtsalt seetõttu, et taevas on sinine. Vanasti läks selliseks tundepalanguks vaja mingit erilist hetke suhetes. Nüüd tuleb kõik toimuv otse sinusse ja tunnetad kõike külluslikumal, sügavamal tasandil, kuna oled avatum ja vastuvõtlikum. Sul pole vajadusi ega probleeme, mida varem lahendada püüdsid. Kuna sees pole enam endist segadust, ja tunned end terviklikuma ja täielikumana, siis ei vaja sa väljastpoolt midagi. Hakkad vajadusi nägema hoopis teises valguses.

Varem oli su prioriteediks vajaduste rahuldamine. Enamus tänapäeva vajadustest on psühholoogilised, mitte füsioloogilised. Tegelikult on psühholoogilised vajadused ebaloomulikud, sest viitavad millegi puudumisele või valesti olemisele. Kui tunned end tervikliku ja täielikuna, siis psühholoogilisi vajadusi pole. Psühholoogilised vajadused on blokeeringute põhjustatud. Kui energiad on vabaks lastud, siis tunned armastust, rõõmu ja entusiasmi, mis on samuti lihtsalt kõrgendatud energiat tähistavad sõnad. Kõige puhtamas vormis on see ülespoole voolav energia väga erinev emotsioonidest. Emotsioon väljub su südamest ja tõmbab su oma vibratsiooni sisse. Entusiasm on miski, mis purskub seestpoolt üles. See on kogu olemust haarav, spontaanne, kõrgendatud energiavoog. See on õigupoolest vabaks saanud šakti.

Kui su energiad on vabaks saanud, ei vaja sa kellegi teise oma. Su enda sees on siis seda käsitamatult palju. Kindlasti oled aeg-ajalt kogenud, et kui juhtub midagi sinu meelest eriti vaimustavat, siis vallandub mingi suur sisemine energiapalang. Kui kaua selleks aega läheb? Sekundi murdosa. Kujuta ette, et oled madalseisus ja sul on väga halb olla. Äkitselt juhtub midagi. Vahest keegi helistab, sa saad rääkida ja isegi naeratad – su energia hakkas voolama. Energia oli sinus alati olemas, aga meeldiva telefonikõne tõttu sa avanesid. Blokeering läks korraks eest ära ja kogu energia pääses valla. Tõde on see, et kui blokeeringut poleks tee peal olnud, siis poleks telefonikõnet sinu avanemiseks vaja olnud. Sestap teedki blokeeringute vabastamiseks endaga tööd.

Blokeeringute vabanedes tõstab energia sind aina kõrgematesse seisunditesse. Sa juba tead, mis kõrgemad seisundid need sellised on. Kõrgemad seisundid on armastuse seisundid. Need on seisundid, mil koged tohutut entusiasmi oma töö või mis tahes muu tegevuse suhtes. Kõrgemad energiad on kaunid. Nad on palju kaunimad kui madalamate energiate väljendused. Avanedes pole elu enam negatiivsete seisundite vältimine, vaid aina rohkemate positiivsete seisundite lubamine oma ellu. Kasvamine tähendas varem vihatunde või ärevuse lakkamist. Nüüd tähendab kasvamine sellise ületulvava armastuse tundmist juba ärgates, nii et võiksid kasvõi voodisse jäädagi. Seejärel valdab sind entusiasm üksnes mõttest, et saad tööle minna, nii et see tõukab su voodist välja ja annab sulle terveks päevaks sisemise laengu. Nii hakkabki olema, kui energia voolab.

Enamus inimesi ei usu, et elu võib selline olla. Nad arvavad, et esmalt tuleb leida täiuslik ametikoht, et tööl oleks võimalik ülevas meeleolus käia. Kuidas sa defineerid väljendit „täiuslik ametikoht“? Täiuslikuks pead sellist tööd, kus tunneksid ennast avatuna. Teisisõnu, sellist, mis kuidagi ei puudutaks su blokeeringuid, nii et energia voolata saaks. Probleem on selles, et kui seesama ametikoht peaks kunagi su blokeeringuid valel viisil riivama, siis sa sulgud. Lased ikka samskara’del oma elu määrata. Asi pole õige töö leidmises; asi on blokeeringute lahtilaskmises, nii et saad olemasolevast tööst rõõmu tunda.

Pole oluline, kui kõrgele sa tõused, sa saad alati veel kõrgemale tõusta. Ära usu neid, kes ütlevad, et sa ei saa õnne nautida, enne kui sa pole kurbust kogenud. See pole tõsi. Kurbust koged siis, kui elad ikka keset blokeeringuid. Kui blokeeringud on läinud, siis märkad, et energia on alati ilus. See on igivärske südant, meelt ja kõike muud su sees kergitav üleva rõõmu edasisööst. Oled rohkem teadvel kui varem ja koged lastele omast entusiasmi kõiges, mida ette võtad.

Vahest küsid endalt, et miks üldse peaksid midagi tegema, kui oled juba niigi ülimalt rahul. Miks vaevata end töökoha või koguni suhtega, kui oled niigi täidetud armastuse ja õnnetundega? Vastus on lihtne: armastus tahab end väljendada ja entusiasm tahab luua. Kui energia pole enam blokeeritud ja voolab vabalt, ei motiveeri sind enam enesekesksed vajadused. Su teod on armastuse ja tänumeele väljendus elu suhtes, teenimine.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Michael A. Singer raamatust „Köidikuist vaba elu“.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.