Astroloog Katrin Haiba: Universumi uued tuuled – milliseid võimalusi toob 21. detsembril algav Veevalaja loomistsükkel ja 2021. aasta?

Astroloog Katrin Haiba teeb ülevaate sellest, mida toob endaga kaasa talvisel pööripäeval ehk 21. detsembril algav uus ja lennukas Õhu elemendi ajastu, mille esimesed 20 aastat kulgevad Veevalaja tähemärgi energias. Loe lähemalt kuidas vaadata elu mustreid kotkapilgul, milliseid arenguid võib inimkonnale tuua Saturni-Jupiteri konjuktsioon, millega arvestada tormilisel vana ja uue võitlustandril ning kuidas mõjutab meid Põhjasõlme ja Lõunasõlme taevane telg.

Tormiline 2020. aasta hakkab lõpule jõudma. Seekordne aastavahetus toob aga kaasa hoopis suurema ja sügavama muutuse kui lihtsalt uue numbri kalendris. Talvisel pööripäeval, 21. detsembril saab läbi ligi 200-aastane Maa elemendi loomistsükkel ning algab uus ja lennukas Õhu elemendi ajastu, mille esimesed 20 aastat kulgevad Veevalaja tähemärgi energias.

Loe lähemalt loost Katrin Haiba: mis toimub taevas ja maa peal? Astroloogiline rännak läbi 2020 murranguliste loomistsüklite

Need, kes ootavad, et millal “vana hea normaalne elu” tagasi tuleb, peavad paraku pettuma: inimkonna mängumaa on olemuslikult muutmas, vana katkist süsteemi enam tükkidest kokku lappida ei saa. Kõigi meie edasised eluaastad ning ka me laste ja lastelaste eluteed kulgevad uue Õhu elemendi loomismaastiku võimalusi avastades. Põnev ju mõelda, et meie praegustest otsustest ja idee-seemnetest sõltub mitte ainult me endi vaid ka järgmiste põlvkondade saatus siin planeedil! Võib-olla teeb selline avarama perspektiivi taju selle ajastu-vahetuse perioodi raputuste talumise veidi kergemaks?

Milline see Uus Maailm olema saab, seda on võimatu täpselt kirjeldada: kõik plaanid ja välised vormid on justkui alles “õhus” ning palju uut infot ja avastusi, mis me otsuseid mõjutama hakkavad, pole veel inimkonna teadvusesse jõudnud.

Seega, vaadates 2021 aasta taevakaarte, on mu peamine nõuanne olla väga paindlik väliste vormide suhtes (võimalik et maiseid plaane peab mitu korda ümber tegema) ja samas väga avatud uutele ideedele, infole ja inimestele. Mis mõnele võib tunduda ebakindla olukorrana, on teise jaoks tohtult viljakas loov kaos – meile jääb alati võimalus muuta oma vaatenurka.

Kotkapilk avanevale maastikule

21. detsembril toimub Saturni ja Jupiteri konjuktsioon Veevalaja alguses – taevakraadis, millel asub üks väga põnev kauge täht nimega Altair, Kotka (Aquila) tähtkujus. Saturni-Jupiteri konjunktsioone loetakse inimkonna arengus väga oluliste uute trendide alguspunktideks: tihti vahetuvad Saturni-Jupiteri ühenduse ajal valitsejad (vanasti kutsutigi seda aspekti kuninga trooniletõstjaks – ingl k “the kingmaker”, “royal conjunction”), muutuvad majandussuunad, luuakse uusi võimsaid vorme ja struktuure. Jupiter võimendab loomislusti ja avardab vaimu, Saturn aitab idee konkreetsesse maisesse vormi valada.

Altair, kauge Kotka tähtkuju täht, annab selle aasta konjuktsiooni mõistmiseks olulise vihje: Õhu elemendi loomistsükli alguses on vajalik kasutada tõusvaid õhuvoole, liuelga kotkana kõrgel maastiku kohal, kus avaneb hoopis avaram vaade – nii me probleemidele kui võimalustele. Detailidest, mis maapinnal segase pardikuna näisid, joonistuvad kõrgelt vaadates välja olulised mustrid. Erinevused, mis tundusid ületamatud, muutuvad kotka perspektiivis ühendavateks seosteks. Oleme ju vaadanud maastikku lennukiaknast: kas on täpselt näha kus algab üks riik ja lõpeb teine? Kas saab vahet teha kes kelle poolt hääletas? Nii kõrgelt näeme hoopis seda, kuidas läbi maastiku voolavad jõed, mis suubuvad merre, kandes endaga kaasa nii vasak- kui parempoolsete olmejäätmeid, nii linnade kui farmide reovett.

See kotkapilguga ühendavate seoste nägemine aitab inimkonnal järgmise 20 aasta jooksul leida lahendusi kogu planeeti puudutavatele probleemidele (keskkonna reostus, inimkonna sotsaalsed lõhed jne). Ka isiklikus elus on kotkapilgust palju abi: tajudes oma elulõime suuri mustreid leiame sügavama hingerahu ja oskame sättida oluliste uute algatuste esimesi samme.

Uue ja vana võitlus

2021 aasta peamine taevane muster on pingeline kvadraat-aspekt Saturni ja Uraani vahel, mille täpsed seisud (justkui suure aeglaselt liikuva laine tipud) on 15. veebruar, 14. juuni ja 24. detsember. Uraan on tänapäeva astroloogias Veevalaja valitseja, loodusjõud, mis esindab kiireid muutuseid, justkui “välk selgest taevast”-läbimurdeid ja “Ahaa!”-momente, kiiret teadvushüpet ja arengut.

Uraan liigub praegu Sõnni sodiaagimärgis (2018-2026), raputades meid me maisest mugavusstsoonist välja ja näidates ka loodusekatastroofide (metsapõlengud jpm) toimumisega inimkonnale suunda, kus me kõige kiiremini arenema peame: Maa resurrsidega uue hoolivama suhte loomine. Saturn on samuti Veevalaja teemadega seotud: Kreeka-Rooma klassikalises astroloogias oli Saturni valitseda lisaks Kaljukitsele ka Veevalaja tähtkuju. Saturn esindab struktuure ja piiranguid, traditsioone ja hierarhiad, kohustusi ja vastutust.

Seega, 2021. aasta üheks läbivaks teemaks on dünaamiline pinge kiirete uuenduste pooldajate (Uraan) ja vanade struktuuride säilitajate-valitsejate (Saturn) vahel. Sõnasõjad ja intensiivsed ideoloogilised lahingud resursside jaotuse teemadel ning vabaduse ja vastutuse tasakaalu vaagimine. Sellest pingest võib sündida uue tasandi süntees: uued ühiskonnastruktuurid, mis austavad ja toetavad nii isiklikku loomisvabadust kui ka ühist vastutust kogu planeedi heaolu eest. Aga kui me avara kotkapilguga kulgemise asemel ikka madalas mudaloigus pori pritsimist eelistame, leiame end üha enam killustunud ühiskonnas.

Ma ei ole sugugi seda meelt, et 21. detsembril algav Veevalaja (Õhu elemendi) loomistsükkel automaatselt inimkonna teadvust tõstab, meid justkui lendava vaibaga imeväel mingile kõrgemale tasandile viib. See ehitamise-lammutamise-uuesti-ülesehitamise, õppimise ja arenemise töö on ikka meie kõigi teha. Meist kõigist oleneb milline see uus maailm olema saab.

Algaja avatus, siiras lapselik uudishimu

Üheks Õhu elemendi ajastu algusaasta teeviidaks on Põhjasõlme-Lõunasõlme taevane telg, mis viitab inimkonna hingelise arengu suunale. Kuni 2021 aasta 22. detsembrini liigub see telg läbi Kaksikute ja Amburi.

Põhjasõlm, mis on justkui kompassinõel, mis ideaalset liikumissuunda näitab, on Kaksikute märgis, mis esindab muutlikku Õhu elemendi energiat. Kaksikud on tuntud kui kiire mõtlemisega igavesti uudishimulikud, avatud ning üsna rahutud tegelased – justkui väikesed lapsed, kelle jaoks kõik on nii-nii põnev ja kõige kohta on lõputult küsimusi. Selline siiras lapselik uudishimu on võti, mis algaval aastal me elus palju uksi avab. Paraku on meid õpetatud täiskasvanueas “lolle küsimusi” iga hinna eest vältima ja vapralt tarka nägu tegema, isegi kui meil pole halli aimugi, mis toimub või mida teha.

Lõunasõlm mis liigub läbi Amburi märgi, näitab iganenud tendentse, millest algava aasta jooksul oleks eluterve vabaneda. Ideoloogiline jäikus, ninatarkus ja intellektuaalne ülbus on 2021 aasta peamised komistuskivid. Klammerdumine misiganes maailmavaate külge lõikab meid ära kõigest sellest värskest ja uuest mida 2021. aasta tuultel meile tuua on.

Buddha rääkis algaja mõistusest, Jeesus kutsus üles olema nagu lapsed, siirad ja avatud. Olles uue ajastu künnisel olemegi kõik taas miskitpidi algaja staatuses, seega pole mingit mõtet oma lolle küsimusi häbeneda. 🙂 Usinalt uudistades ning avatud meele ja südamega kuulates on see algav aasta imelisi avastusi täis.

Autor: Katrin Haiba, astroloog

Loe ka lugu Katrin Haiba: mis toimub taevas ja maa peal? Astroloogiline rännak läbi 2020 murranguliste loomistsüklite

Netikursus: Mida põnevat on pakkuda 2021. aastal? Millised võimalused avanevad isiklikus arengus, tööl ja armastuses? Millised uued tuuled puhuvad maailma-mastaabis, pärast eelmise aasta raputusi? Ja miks on just kotkas sel aastal eriti väekas vaimne teejuht, kelle pilk ulatub suisa järgmise kahe aastakümmene kaugusele? Olete oodatud avastama 2021. aasta astroloogilisi arenguid Katrin Haiba põhjalikul ja põneval interaktiivsel netikursusel pühapäeval, 10. jaanuaril kl 17-19.
Uuri kursuse kohta lähemalt Facebookist.

Seotud