Astroloog Katrin Haiba: kiigates taevakaarte jalad tugevalt maas – mida toob 2022. aasta?

Heidame astroloog Katrin Haiba abil pilgu 2022. aasta taevakaardile ja vaatame, milliseid põnevaid arenguid lubatakse eelolevaks kevadeks, suveks, sügiseks ja talveks armastuse, töö ja tervise osas.

Ilusa numbriga 2022. aasta algab üsna aeglases ja konarlikus sammus

Tooni annab eelmise aasta põhiteema: teravalt konfliktne Uraani ja Saturni kvadraat.
Uraan on tänapäeva astroloogias Veevalaja valitseja, loodusjõud mis soosib kiireid muutusi, justkui “välk selgest taevast” läbimurdeid, teadvuse tasandi hüppelist arengut ja vabadust materiaalse maailma raamidest.

Saturn esindab struktuure ja piiranguid, traditsioone ja hierarhiad, kohustusi ja vastutust. See uunduste ja piirangutega pusimine jätkub jaanuaris-veebruaris ning tuleb taas päevakorda ka aasta lõpupoole, oktoobris-novembris. Õnneks pole see aspekt enam nii täpne ja terav kui eelmisel aastal, seega on need pinged pigem eelmise aasta teravuste järellainetus, veidi häiriv taustamuusika ja vaid mineviku kaja.

Aasta alguse aeglust ja justkui tagurpidi tammumist võimendavad veelgi Veenuse (18. detsember 2021 – 29. jaanuar 2022) ja Merkuuri (14. jaanuar – 3. veebruar) retrograadid.
Reipalt uute plaanidega edasi tõttamise asemel oleks mõistlikum veidi aega võtta ja vana aasta tegemata jäänud toimetused rahulikult lõpule viia.

Retrograad tähendab, et meie maapealsest perspektiivist taevasse vaadates tundub, et need planeedid liiguvad teatud perioodi justkui tagurpidi läbi sodiaagi. Sümboolselt viitab see sellele, et meilgi oleks otstarbekas heita pilk juba käidud teele, mõtiskleda ja tunnetada, mida neist kogemustest õppisime ja mis vanad vead vajaksid parandamist või tulevikus teisiti tegutsemist.

Merkuuri retrograadid toimuvad üsna tihti – kolm korda aastas, Veenuse retrograad on haruldasem – iga 18 kuu järel. Veenuse retrograadil on ka pikem 8 aastane tsükkel: iga 8 aasta tagant toimub see tagasivaade samas sodiaagi sektoris. Seega kerkivad üles sarnased teemad, millega tegelesime 2014. aasta jaanuaris. Seekordne Veenuse retrograad leiab aset Kaljukitse märgis, kutsudes meid üle vaatama oma lähisuhteid ja väärtushinnanguid – kas suhted on ehitatud kindlate ühiste eesmärkide vundamendile? Ajapikku võivad väärtused ja sihid ju muutuda ning just praegu on õige aeg nii endale teadvustada kui ka lähedastega arutada, mida me tõeliselt oluliseks peame, kuhu oleme nõus panustama nii aega, energiat kui ka materiaalseid resursse.

Kevadised sulaveed juhatavad sisse selle aasta kõige helgema ja loomingulisema perioodi

12. aprillil joonduvad Jupiter ja Neptun samasse taevakraadi kosmilise ühtsusteadvuse energiat kandvas Kalade tähtkujus, alustades uut 13-aastast vaimse avardumise ja arengu tsüklit. See energia annab end tunda juba märtsikuus ning võimendub aprillis, avades võimaluse kogeda sügavat müstilist ühtsust kogu elava loodusega. Ka unenäod ja muud meditatiivsed teadvuse seisundid saavad sügavust, avarust ja väge juurde. Eriti soodne on see aeg kunsti ja muusikaga tegelejatele, kuid igaüks meist võib ammutada värsket inspiratsiooni ja sügavat hingerahu lihtsalt looduses kõndides või vaikselt lõõgastudes ja mõtiskledes. Loominguline ellusuhtumine on ju avatud kõigile, olenemata ametist või diplomist.

Soovitan lubada endale sel kevadel teadlikke mõnusaid “mittetegemise” hetki või päevi, et vastu võtta seda imelist avardavat energiat, hõljuda Kalade teadvuseookani hoovustes ilma konkreetseid koordinaate oma GPSi sisestamata. Mine tea, mis uued mandrid ja sisemaailma sügavamad dimensioonid veel avastamist ootavad! Inspiratsiooniks võiks võtta mu lemmiktsitaadi Fred Jüssilt: “Maailmas on suur vajadus viljaka mittemidagitegemise ehk molutamise järele. Inimene ei oska olla laisk, sest teda on õpetatud aina töötama ja töötama. See on üks kurvemaid asju, et meile ei anta võimalust süveneda.” Sel kevadel on molutamine tõesti väga viljakas ja väärtuslik tegevus!

Suvi tuleb tulisem ja tegusam

Jupiter liigub 11. mail energilisse Jäära märki, ärgitates meid kevadel valmis võlutud inspiratsiooniseemned kiiruga kasvama panema. Jäära energia soosib julgeid esimesi samme uute algatuste teel, sportlikkust ja riskivalmidust. Isiklikus arengus on need omadused väga teretulnud eluenergiale uue särtsu sisse saamiseks, kuid kollektiivses plaanis võib liigne tulisus ja kärsitu tegutsemistuhin tihti tõsiste tülide leegi süüdata. Tulemaagia võib olla nii võimsalt valgustav kui ka valusalt põletav. Selle võluväega teadlikult oma elu uusi algatusi toites saame hoiduda varjupoole vaenuväe õhutamisest.

Suvist kiiret kasvulainet toetab ka Uraani ja Põhjasõlme täpne joondumine praktilises Sõnni märgis 26. juulil. Põhjasõlm ja Lõunasõlm on sodiaagi punktid, kus Päike, Maa ja Kuu täpselt ühele teljele joonduvad, moodustades kuu- ja päikesevarjutusi. See telg näitab meile antud perioodi optimaalse arengu trajektoori: kus on kõige viljakamad uuendused ja kus tuleb kõige tõsisemat vana taaga puhastustööd teha. Põhjasõlm, mis on justkui kompassinõel, mis ideaalset liikumissuunda näitab, on 2022. aastal Sõnni märgis, mis esindab stabiilset Maa elemendi energiat. Sõnn on kevadise õitsemise, Maaema ürgse kasvatava jõu märk. Sõnn oskab nautida maise elu lihtsaid rõõme: armsa inimese või lemmiklooma pehmet puudutust, maitsva söögi jõudu andvat mõnu, kodukandi looduse igapäevast ilu. Just selline eluterve lihtsus ja maalähedus on see, mis meid 2022 aastal kõige enam arendab ja toidab.

Uraan ja Põhjasõlm koos Sõnnis on justkui rammus väetis kõigile me ideedele ja algatustele, mis viivad meil lähemale Maaemaga harmoonias elamisele, oma keha autentsete vajaduste austamisele ja oma elu majandusliku poole lihtsustamisele. Uraani ja Marsi taevane kohtumine augusti algul võib tuua ka majanduslikke raputusi – mõne valdkonna kiiret tõusu ja teise langust, kuid kui meil on jalad tugevalt maas ja oma vajadused Maa resurssidega harmoonias, ei tohiks see meid liialt kõigutada. Soovitan sel suvel kõigil kasvõi korra “näpud mulda” ajada, midagi reaalselt head ja väärtuslikku istutada ja kasvatada. Kui endal maalappi pole, leidub kindalsti mõni sõber, kes oma aiamaal abi vajaks. See ürgne kasvamise vägi on selle suve kauneim kingitus.

Aeg vanast negatiivsest taagast vabaneda

Lõunasõlm, mis liigub läbi Skorpioni märgi, näitab iganenud tendentse, millest algava aasta jooksul oleks eluterve vabaneda. Skorpioni varjupooleks on salatsemine ja võimu kuritarvitamine, seksuaalsuse ja raha väega teiste kontrollimine ja manipuleerimine. Tõenäoline on, et tuleb päevavalgele mitmeid ahistamisskandaale ja mõjukate isikute telgitaguseid tumedaid toimetamisi.

Skorpioni kõrgem vägi on sügav ausus ja julgus ka elu pahupoole teemasid tunnistada. Eriti oluline on olla iseendaga aus – keegi meist pole siin maises elus ingel, kõigil on ette tulnud olukordi kus materiaalse hüve või emotsionaalse turvalisuse nimel on tehtud samme või öeldud sõnu, mida hiljem tagasi tahaks võtta. Siit paistabki selle Skorpioni Lõunasõlme kingitus ja taagast vabanemise võimalus: olles aus nii enda kui ka nende vastu, keda oma teel kahjustanud oleme, saame siiralt andeks paluda ja tulevikus selgema pilguga toimetades samasse auku mitte astuda.

2022. aasta on oma olemuselt väga viljakas ja dünaamiline, nii vaimset avardumist kui ka materiaalse külluse kasvu soosiv.

*

Vaatame lõpetuseks, kuidas neid 2022. aasta energiaid kõige paremini ja praktilisemalt oma elu õitsenguks rakendada:

ARMASTUSE ja lähisuhete vallas on kevad tõeline romantikahooaeg, enam veel kui tavaline põhjamaine talvetardumusest vabanemise eufooria. Märtsi ja aprilli unistav Kalade energia avab me südamed sügavale hingelisele armastusele, mis suvepäikese käes kuumaks kireks võib küpseda. Oluline on mitte ainult roosade prillidega oma uut silmarõõmu imetleda, vaid võtta aega ka ühisteks seiklusteks ja toimetusteks, kus teineteist ka praktilisest küljest tundma õpite, enne kui leivad ühte kappi panete.

Pikaajalistes suhetes võib see kevad avada sügavama hingelise ühtekuuluvustunde kui julgete teineteisega jagada oma südamesoove ja suuremaid unistusi. Mahlakas Sõnni Põhjasõlm kutsub tundma rõõmu kehalisest lähedusest ja ürgsest koosloomisest ning Skorpioni Lõunasõlm tuletab meelde tõelise aususe ja austuse olulisust igasugu intiimsuse alusena.

TÖÖ ja kõik muud küllust kasvatavad tegevused saavat samuti kevadel uue hoo ja värske inspiratsioonisädeme. Võite leida ootamatuid lahendusi, kuidas tegevusi lihtsustada ning vähema ajaga paremaid praktilisi tulemusi saada. Väga hea aasta ka palgakõrgenduse küsimiseks ja muude lisasissetulekute leidmiseks. Enne kui palganumbri suurendust mainite, vaadake üle oma oskused ja väärtus, mida oma tööga loote.

Uraani ja Põhjasõlme joondumine Sõnnis (tugevam mõju maist septembrini) toob tähelepanu reaalse Maa elemendi väärtuste loomisele, uute praktiliste oskuste omandamisele ja oma annetele viljaka väljundi leidmisele. Suvel võib sündida palju uusi algatusi ja ettevõtteid ilu loomise, ökoloogilise disaini ja ehituse ning tervendava toitumise vallas.

TERVISE tugevana püsimiseks soovitan kevadel tegeleda sügavama hingerahu ja sisemise harmoonia leidmisega – kõndida looduses, lubada endale regulaarseid “mõnusa molutamise” momente. Looduse vägi aitab leida täpsema ja tervema kontakti oma kehaga. Sõnni Põhjasõlm kutsub keha kuulama ja austama, tegema pigem rahulikke trenne tasa ja targu, tunnetades piiri, kus koormus on mõnus ja mitte valus. Ideaalne aasta ka läbi toitumise tervenemiseks, kuid oluline on vältida rangeid dieete: tervislik toit võiks olla ka maitsev ja ilus, sedasi turgutate nii hinge kui keha.

Maine Sõnni Põhjasõlm soosib ka masaaže ja muid kehahooldusi, mis tõeliselt mõnusad. Juuli lõpu Uraani ja Põhjasõlme täpne joondumine võib tuua meditsiinilisi läbimurdeid ja kiireid tervenemisi läbi haiguse algpõhjuse taipamise. Lihtsus, maalähedus ja igapäevaelu tavaliste imede kogu olemusega nautimine on selle aasta tervise ja edu võtmed.

*

Soovin teile viljakat ja loovat 2022. aastat!

Mul on lugejatele ka väike kingitus: aasta 2022 Katrin Haiba, astroloog

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.