Arst Olga Butakova: peamised faktorid, mis põhjustavad haigestumist

Venemaalt pärit arst Olga Butakova toob talle omasel otsekohesel viisil välja peamised põhjused, miks me jääme haigeks ning kuidas peaks nende tervise tasakaalutust tekitavate teguritega toimetama. Kuula pikemat ja põhjalikumat intervjuud dr Butakovaga tema ilmavaatest, elukogemusest ja tervisetarkustest täna, neljapäeva õhtul kell 20 ja kordusena pühapäeval kell 14 Raadio 2 saates ” Hallo, Kosmos!”.

Meditsiin on see, mille otsa me komistame. Igal pool eksisteerivad riiklikud standardid, mille järgi arstid peavad tegutsema. Iga haiguse kohta on ettekirjutus: kui valutab see, siis tee seda ja toda. Probleem seisnebki selles, et riigid on võtnud arstidelt vastutuse enda peale. Kui tohter tegi kõik nii, nagu ette nähtud standard nõuab, siis ei vastuta ta millegi eest. See tähendab, et haigel lihtsalt ei vedanud ja ta suri. Kui aga meedik teeb midagi teisiti ja patsient sureb, siis vastutab tema isiklikult. Seetõttu ei taha ükski ametlikult töötav arst rikkuda riiklikke standardeid, sest kes tahaks vastutada?

Seega ei tasu vastutust oma tervise eest enda õlult kaasaegse meditsiini kaela sokutada. Parem on selgusele jõuda haiguste tekke põhjustes, sest oma tervise ja elu eest vastutab igaüks ise.

Inimesed suhtuvad oma tervisesse enesestmõistetavalt, justkui oleks see meile antud igaveseks. Näiteks juues Coca-Colat, ei mõtle me sellele, mida see teeb meie vere või neerudega. Me mürgitame end, valmistades suppi Gallina Blanca puljongikuubikutest, mis sisaldavad naatriumglutamaati (E-621). See põhjustab nn hiina restorani sündroomi, mille tunnused on südamepekslemine, pearinglus, näo punetus, lihase- ja liigesevalud ning migreenilaadsed peavalud.

Doktor Olga Butakova esitab mõned peamised faktorid, mis põhjustavad haigestumist.

Psühholoogia

Nendel, kes tigetsevad, närveerivad, kadetsevad, eralduvad hormoonid, mis lõhustavad maksa. Stress on peamine psühholoogiline haiguste põhjustaja.

Söök

Toitu töödeldakse kõikides maailma traditsioonilistes köökides kuni 60 °C juures. Valk aga laguneb 60 °C juures. Kuidas on võimalik sellest midagi sünteesida, kui see on lagunenud? Miks ei tohi süüa palju suhkrut? Sest see tõmbab rakust vee välja. Kõik on näinud, kuidas maasikatele raputatud suhkur kiirelt märgub: maasika rakud annavad vee ära ning samamoodi toimivad inimese rakud.

Ei tohi süüa toitu, mis ei rikne. Looduses imesid ei esine: näiteks viinamari peab riknema. See peaks lebama taldrikul 3-5 päeva ja käärima hakkama. Osade poest ostetud viinamarjadega seda ei juhtu.

Kõik, mis näeb hea välja, säilib kaua ja on kahtlaselt ilusat värvi, on pettus. Kirsimoos ei saa olla kirsivärvi punane, sest oksüdeerudes ja kuumenedes muutuvad kirsid pruuniks.

Jook

Inimene peaks jooma päevas 1,5 liitrit puhast vett, sest neerud peavad normaalseks elutegevuseks eritama 1,5 liitrit uriini ööpäevas. Kui asendada vesi tee, mahla, kohvi või limonaadiga, siis ei saa neerud nii palju uriini eritada, sest need on organismi mõistes söögid. Maamunal eksisteerib peale inimese veel kümneid tuhandeid liike elusolendeid, ja ainus liik, kes joob igasugust jama vee asemel ja sööb kuumutatud toitu, on inimene. Kõik teised elusolendid joovad ainult vett.

Kõik mahlad sisaldavad konservante ja seepärast on nad üheks haiguste põhjustajaks. Inimesed arvavad, et joovad 100% apelsinimahla ilma suhkruta, aga nad eksivad. Sõna “suhkruvaba” tähendab, et mahl sisaldab sünteetilisi magustajaid. “Konservandivaba” tähendab, et seal sees on sellised konservandid, mida instantsid ei oska veel tuvastada.

Suurte ettevõtete tehnoloogia kappab suurte sammudega eest ära. Nende heaks töötavad keemikud, kes on loonud sellised ained, mida sertifitseerimisel ei tuvastata. Seega, kui te ostate 100% apelsinimahla, mis seisab plasttaaras toatemperatuuril kaks aastat, siis see ei ole see, mis lubatud.

Vesi, vesi, vesi!

Peagu 50% haigustest on tingitud vähesest veest. Kuiv nahk, kuivad juuksed, krigisevad liigesed, kivide teke – kõik on vähese vee süü. Kui kehas pole piisavalt vett, sadeneb sool meie maos olevast soolhappest välja. Tegelikult oleme kõik seda keemias õppinud: kui soolade arv vedelikus ületab teatud piiri, siis soolad sadestuvad välja. Siis hakkab inimene kurtma, et kõhus kõrvetab ja selle asemel, et vett juua, võtab sisse tableti. Mürgid kehas lahustuvad samuti ainult tänu veele.

Üldiselt on kõik, mis vees ei lahustu, meile väga kahjulik. Organism ei vaja ühtegi mineraali, mis ei lahustu vees. See on meie kehale vaid koormaks. Kui kellelgi on apteegist arsti soovitusel ostetud mineraalide kompleks, igasugu kaltsiumitabletid – Calcigran, GNLD Kal-Mag jms – proovige, kas need lahustuvad vees!

Paljud tabletid on üldiselt illusioon psühholoogilisel tasemel. Kui inimesel on diabeet, siis arst määrab talle kohe suhkrut alandavad tabletid. Kujutage endale ette, et teie veresoontes voolab veri, milles on kolm supilusikatäit suhkrut. See tähendab, et veri on magus. Milliste tablettidega saab suhkru verest välja? KUHU see kaob? See juba on seal! Magusat verd saaks hoopis veega lahjendada ja suhkru neerude kaudu välja uhada.

Aneemia puhul soovitab arst tarbida rauapreparaate, süüa õunu ja toorest maksa. Kuigi maksa ei tohiks mingil juhul toorelt süüa! Maks on looma kõige saastunum koht. Sinna on ladestunud mürgid, antibiootikumid, hormoonid. Loom viiakse tapamajja siis, kui temast ei ole enam näiteks lüpsilehma. Tema maks on läbi. Lisaks võib arst aneemia puhul soovitada teile punast kalamarja. Sealt saame aga kaasa portsu formaldehüüdi. Nagu öeldud: looduses imesid ei ole – kalamari ei säili niisama. Selle säilitamiseks kasutatakse ainet E236, mida tarvitatakse välistes tingimustes tahke kütusena (nn kuiv piiritus). Kalamari valatakse selle ainega üle ning lisatakse sidrunhapet.

Ka aju koosneb 90% ulatuses veest. Aju vajab pidevalt vett. Coca-Cola või mahl ajusse ei lähe. Sinna pääseb vaid puhas, struktureeritud vesi. Vee struktureerimiseks kulub kehal palju energiat ning aega umbes 8 tundi. Mahlast vee tegemine on veel pikem ja energiatnõudvam protsess.

Happelised joogid lõhuvad meie verd ja organismi. Kujutleme, et te joote Coca-Colat. Makku paisatakse kohe suurtes kogustes nelja aluselist mineraali: kaltsium, magneesium, kaalium ja naatrium – happe neutraliseerimiseks. Kust võetakse kaltsium? Luudest, küüntest, juustest, hammastest. Naatrium võetakse toidust. Magneesium ammutatakse lihastest, soontest ja toidust. Kaalium saadakse samuti soontest, neerudest ja toidust. Kahjuks enamik, mida me sööme ja joome, on happeline: liha, kala, munad, kohv, mineraalvesi, limonaadid.

Kehas peab olema happe ja leelise tasakaal. Paljud haigused saavad alguse organismi hapendumisest.

Süüa ja juua – see ei tähenda pista suhu. See tähendab pista verre, kudedesse ja rakkudesse. Lihtsam ja odavam on iseenda tervist hoida kui seda hiljem ravida. Kõiki eelpool välja toodud faktoreid, mis põhjustavad haigusi, on igaühel meist võimalik kontrollida.

Need kolm esimest faktorit – psühholoogia, söök, jook – on 95% haiguste põhjustajateks.

Kahjulikud harjumused

Need ei ole mitte ainult suitsetamine, alkohol ja narkootikumid, vaid ka näiteks kõhuli magamine. Kõhuli magades on pea sellises asendis, mis häirib selle verevarustust. Kui inimene on noor ja terve, siis annab keha magamise ajal märku, et hingamiskeskus kipub blokeeruma ning inimene muudab asendit. Kui aga eakas inimene magab nii, ja veel unerohu all, siis ta lihtsalt surebki une pealt ära. Magama peab selili. Sellepärast ongi sellel kehaosal selline nimi: spina (spina – vene k selg. Spi na –otsetõlkes “maga (millegi) peal”). Isegi nimi ütleb, milleks see kehaosa meile määratud on.

Organismis leiduvad seened, viirused, parasiidid, bakterid

Tahate või ei, aga meie organismis on nii seened, viirused, parasiidid kui bakterid. Nad elavad ja neil on samasugune õigus elada nagu meilgi. Ära tappa me neid ei saa ega suuda. Pigem suudavad nad meid hävitada. Paraku pole see nende eesmärk: nad tahavad meid ekspluateerida ja saada kõik oma eluks vajaliku meie arvelt. Kui mingid ümarussid tahaks meid maha tappa, siis käiks see nende käes imelihtsalt. Nad on võimelised meeletu kiirusega paljunema. Kuid neil ei ole vajadust uputada laeva, millel nad seilavad. Nad ujuvad rahulikult elumere lainetel…. Seega – meie ülesanne on luua neile ebasoodsad tingimused.

Pärilikkus

Kui teie emal on diabeet, siis lõpetage kohe praegu süsivesikute (eriti valge suhkru) tarvitamine. Kui ema suri südame isheemiasse, siis alustage südame-veresoonkonnaga tegelemist. Õun ei veere õunapuust väga kaugele. Lapsed dubleerivad oma vanemate haigusi. Vaadake, mida põevad teie vanemad ja kui te ei taha, et seda põeks teie lapsed, siis muutke oma elus midagi kardinaalselt.

Traumad

Püüdke likvideerida need tulemused, mis teil võivad tekkida: need on selgroo, vaagna, kolju jt eluliselt tähtsate organite traumad. Teie väikese varba traumaga ei kaasne õnneks muud, kui valu. Kolju trauma aga võib viia tulevikus nägemise kaotuseni. Näiteks kukkus laps kahe aasta vanusena peaga vastu radikat. Lesis veidi rahulikult ja kõik möödus justkui õnnelikult. Tavaliselt ei kaasne sellisel puhul ju mingit ravi. Kahekümne aasta pärast aga valutab tal pea ja neuropatoloog küsib: “Kas teil on olnud peatraumat?” Vastus on – jah. See kunagine kukkumine põhjustab valusid hiljem, sest trauma tagajärjel tekkinud muutused jäid kõrvaldamata. Tihti tulevad arsti juurde inimesed, kes on lapsepõlves kukkunud peaga millegi vastu ja neil on lihtsalt “kolp lopergune”. Aga peavalusid tekitabki just see, et luud on õigesti tagasi paigaldamata. Kui koljuluud tagasi oma kohale asetada, siis kaovad ka valud. Õppige vaatlema oma organismi süsteemselt. Kui inimesel on kõõrdsilmsus, siis see ei puuduta üldse silmi, vaid 95% juhtudest on tegu koljuluude nihkega. Kahjuks ei taha seda “näha” silmaarstid ja ka teised tavaarstid. Kuid on olemas arste, kes 3-4 seansiga ravivad kõõrdsilmsuse välja. Aga on ka selliseid arste, kes opereerivad sama asja jaoks patsienti 6 – 7 korda.

Liikumise puudus

Väheliikuv eluviis viib lümfi seiskumiseni, organismi reostumiseni. See omakorda viib rivist välja organid. Inimese keha on loodud liikumiseks.

Bioenergeetika

Tänaseks on teaduslikult tõestatud, et bioväljad eksisteerivad. Varem nimetati seda kaetamiseks, kuid nüüd energeetiliseks rikkeks või tormiks. Oluline ei ole see, kuidas seda nimetada, vaid see, et inimese bioväli reaalselt eksisteerib.

Ökoloogia

See on tõsine probleem. Teil tuleb õppida end kaitsma: tuleb regulaarselt läbi viia “suurpuhatusi”. Meie ümber on palju sellist, millest tuleb ka lihtsalt hoiduda. Näiteks ei tasuks pesta nõusid Fairy’ga, mille osakesed eemalduvad nõudelt alles 35-ndal loputamiskorral. Järelikult lahustab Fairy teie sisikonda nagu ka muu keemia. Kui te arvate, et joogivett, mis on kloreeritud, tuleks läbi keeta ja muuta ta ohutumaks, siis te eksite. Keetmine kloori ei eemalda, vaid muudab ta veel kahjulikumaks, palju ohtlikumaks! Kui inimene joob seda kloori, siis ta mürgitab oma organismi. See ei ole enam lihtsalt vesi, vaid ökoloogiliselt väga halb vesi. Tänapäeval vett veel osoneeritakse – see on veel kümme korda ohtlikum, kui kloreerimine.

Medikamendid

ÜRO andmetel esineb valesti diagnoosimist 70% juhtudest. USA-s on iga neljas haiglavoodi hõivatud haige poolt, kes on haige tänu “ravimisele”. Parim näide: kui Iisraelis arstid streikisid kümme päeva, siis kogu maa suremus langes. Ja see ei ole mitte ainulaadne juhtum. Krooniliselt haigete inimeste ravimeid ei saa täitsa ära jätta, kuid saab annuseid vähendada.

Aeg

Vananedes kaotame me organismist vett ja energiat.

Kas ja kuidas on võimalik tänapäeva tingimustes säilitada oma organismi, optimeerida tema elutegevuse tingimused? Loomulikult on see võimalik, kuid selleks on vajalikud mitte ühekordsed meetmed, vaid tuleb välja töötada süsteemne organismi kaitse rasketes sotsiaal-ökoloogilistes tingimustes. See kaitse peab sisaldama endas tervet kompleksi ettevõtmisi, mis on suunatud patoloogiliste lülide likvideerimisele. Sinna kuulub organismi puhastamine, toitmine ja kaitsmine. Kõige olulisem aga on võtta vastutus enda tervise eest eranditult enda kanda. Loota võite vaid Loodusele ja inimmõistusele, mida aga tuleb arendada.

Allikad: Raamat “Tervise saladused” Olga Butakova loengute põhjal, Telegram.ee, Kohalolu.com

Kuula arst Olga Butakovat teadmisi tervisest täna, neljapäeva õhtul kell 20 ja kordusena pühapäeval kell 14 Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”

Olga Butakova lõpetas Leningradi Meditsiini Instituudi 1982. aastal terapeudina. Seejärel praktiseeris ta pikalt arstina ning õppis lisaks nõelravi, refleksoteraapiat, silmaiirise diagnostikat, dietoloogiat, jaapani manuaal-vertebroloogiat, massaži, reabilitoloogiat, akupunktuuri, kardioloogiat, kliinilist lümfoloogiat, toksikoloogiat, nutritsioloogiat, fütoteraapiat jne. Olga Butakova töötas pikalt jaoskonna-arstina, seejärel kiirabi jaoskonna juhatajana ja peaarstina. Just seal töötades jõudis ta tõdemuseni, et on suhteliselt mõttetu pikendada inimese eluiga mõneks hetkeks, vaid oleks vaja jõuda selleni, et haige ei satukski reanimatsiooni: õpetada inimene õigesti elama, sööma, liikuma ja ennast hoidma. Ta omandas veel ühe hariduse – õpetaja oma ehk meditsiinilise pedagoogika kandidaadi kraadi. Lisaks on ta uurinud erinevate idamaade (Jaapan, Hiina, India, Tiibet) meditsiini ja tervisefilosoofiat. Tänasel päeval elab Olga Butakova Moskvas, Venemaal ning peab igal aastal kümnetes Euroopa riikides terviseteemalisi loenguid.


Seotud